Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Altea bord gitti 1300 tl yardim ..

alperella

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba
Kullandığım araç şirket aracı
2006 Seat Altea 1.9 TDI BKC motor 156000 de

geçen hafta ampul ikazı verdi , çok sık karşılaştığım için önemsemedim değişirim dedim
daha sonra arabanın yanına indiğimde araç kapalı ve kitli iken sol arka fren lambamın yandığını gördüm
hemen bağlantı soketini çıkardım farketmesem akü bitecek

sonra normalde gittiğim özel servise gittim , hiç karşılaşmadığını yapamayacağını söyledi
daha sonra tavsiye üzerine oto elektrikçisine gittim o da hiç karşılaşmamış
bu elektrikçi bana seattan ayrılma bir ustayı tavsiye etti , onun yanına gittim , o da sorun bord da onun değişmesi gerek dedi
çıkma bord içinde 700 TL fiyat verdi
oradan kayadibine gittim , elektrik işlerine ümit usta diye biri bakıyormuş o da izindeymiş , açıkçası yardımcı olamayız dediler
ertesi günde erya ya gittim . onlar da bor değişmeli dedi , birde benim bor u söküp başka bord takılınca sorun düzeldi
yani sıkıntı kesin bord da

bu parçanın fiyatı da işçilik dahil 1300 TL yi buluyor yetkili servisde
bugün tekrar kayadibine gittim fiyat almak için , onlarda da fiyat aynı hatta ellerinde yok , çok nadir değişen bir parçaymış
kayadibinde bana , yine de 1 hafta bekle , ümit usta görsün değişeceksen ondan sonra değişirsin dediler

bu bord denilen parçanın tamiri olur mu ?
bilgisayara bağlayıp yetkili servisde sorun giderilebilirmi ?
700 TL ye çıkma mı , 1300 TL ye sıfır mı önerirsiniz ?

sanırım ahmet usta baktı aracına eryada.. tamiri mümkün değilmi bunun sordunuzmu

birde dursun ustaya baktır derim 05339655857

bilmiyorumki kim baktı
açık hava da olan bölüm var ya orada baktılar , seat yedek parçanın olduğu yer
muhtemelen adı ahmet ti

yanlış anlamadıysam aracın elektroniğini kontrol eden ünite
mesela kilidi açınca hava karanlıksa ön farlar yanardı artık o da gitti
fren lambası zaten sönmüyo
geçen gün de araba kitliyken bir baktım 4 cam 3 parmak inmiş
iyice kafayı yedi

araştırdığım kadarı ile vag da elektronik bildiğin sıkıntı ve de tuzlu

kaç sene reno kullandım hala var , tamam kesinlikle bir vw gurubu değil
ama zırt pırt ampul patlatırmı araba , senede 5-6 kez kesin ve bu büyük rakam
arabada sıkıntı vardır diye düşünülebilir ama alakası yok
şirkette leon da var o da aynı , arkadaş da var o da aynı

Konfor modülünü mü kastediyorsun? "Central Convenience Module" ? İyi de bu o kadar pahalı bir parça olmaması lazım. Ben kendi aracımdan çıkan konfor modülünü satıyorum mesela. 250TLye veriyorum. Bu arada yanlış anlaşılmasın arızalı değil. Yükseltmek istediğim için satışa koydum. Aynı değildir senin araç ile ama yine de parça numarasını kontrol et istersen, 1C0959799AH.

Walla ne leonda ne de toledoda böyle bir kronik arıza şimdiye kadar ne duydum nede yaşadım sanırım o ampul patlama olayıda azrızayla alakalı bir durum:eek:key:

Cok buyuk sansizlik eger uzun seneler kullanmak daha istiosaniz orjinale yonelin gecmis olsun

ürünün tamiri mümkün olabilir fakat sorun bord un üstündeki enteğredeyse %99 yapamazlar ama bord üzerindeki diğer elektronik parçalarda ise sorununuz çözülebilir ama sağlam olduğuna güvendiğiniz bir çıkma bulabilirseniz çıkma taktırmaktanda korkmayın derim. fakat parça takılmadan sorunun neyden kaynaklandığını tesisatlatdan kontrol ettirinki takınlan parçadada aynı sorunu yaşamayın...

Geri
Üst Alt