Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Altea bord gitti 1300 tl yardim ..

ampul patlatmayı nasıl duymazsınız ? siz de olmayabilir de seat ların en bilindik kronik sorunu apmul patlatmasıdır
bu arada bu bord denilen parça konfor modülü olarak da geçiyor dediğiniz gibi
fiyatıda bütün servislerde 1150 TL aşağı yukarı , işçilik ile birlikte 1300 e patlıyor
çıkması için 700 TL fiyat aldım , bunun dışında 500-600-700 TL lere çıkma fiyatları olduğunu öğrendim

ayrıca toledo sahibi arkadaş kod aynı değil
birde benim araçdaki bord delphi marka , araştırdığım kadarı ile çoğu bosch marka

cuma günü kayadibine gidicem ümit usta varmış son kez ona göstericem
oradan da değişmesi gerek cevabını alırsam ankaradan bir elektronik mühendisi ile tanıştım
kargo ile gönderirsen %90 onarabilirim dedi , şirket aracı olduğu için kargo ile gönderemem ama belki gidebiliri
ticaret değil hobi olarak yapoıyorum dedi , sağolsun dh de ilk konu açtığımda baya ilgilenmişti

yani ya ankara - onarım
ya 700 çıkma
ya 1300 servis

kardeşik bizim palio da aynı sıkıntı var sağ sinyal yanmıyo arıza veriyor sanki ampulu yanmış gibi....200 tl ye tamir ediliyor biz de öyle kullanıyoruz değişik bir aparat taktık iş görüyor şu an ama 1 yıldır başka sorunu yok....sizinki kötü olmuş...birara benim leon taktığım stop lambalarını erityordu:)) meğerse çin malı dandik lambaları takıyolardı tanesi 50 kuruş....çılgın bir ustam vvar ona gittim ampul almaya bana sövdü ulan bu takılırmı tanesi 3 tl olan lambaları takınca sorun kalmıyor....yani ampul kesme olayı tamamen taktığınız dandik ampulden....o da aracınıza zarar vermiş olabilir....

ümit usta yüzünü dönüp arabaya bile bakmadı
bende eryaya gidip sıfır bord siparişi verdim
1300 TL den 1100 TL ye düşürdüler

parça daha önce türkiyeye girmemiş
yani bord u sıfırı ile değişen ilk altea bendeki

çıkma olanlarda muhtemelen leon falan
onlarda bire bir aynı olmayabilir , kesin değil yani

ümit usta yüzünü dönüp arabaya bile bakmadı
bende eryaya gidip sıfır bord siparişi verdim
1300 TL den 1100 TL ye düşürdüler

parça daha önce türkiyeye girmemiş
yani bord u sıfırı ile değişen ilk altea bendeki

çıkma olanlarda muhtemelen leon falan
onlarda bire bir aynı olmayabilir , kesin değil yani
Ali bey donanım haberde de okumuştum konunuzu.. Bu şekilde çözülmesi biraz pahalı ama en iyisi olmuş bence.. Bord dediğiniz şeyin Konfor modülü olduğunu öğrenmenizde iyi olmuş.. Zira ben yine tekrar ediyorum bu güne kadar hiç duymadım konfor modülü yada ampül patlattığını herhangi bi leonun yada alteanın.. ki zaten sizde söylemişsiniz bu güne kadar türkiyeye girişi olmamış sipariş ettiğiniz parçanın.. E daha evvel kronik olarak yaşanması düşünülemez.. neyse Geçmiş olsun çok..
Bu konuda pek yardımımız dokunmadı sanırım ama sizin başınıza gelen arızada herzaman herkesin başına gelen bilindik bir sorun değil ben buna bağlıyorum.. tekrar yaşamamanızı temenni ederim..:eek:key:

oncelıkle gecmıs olsun durum nedır bılmıyorum ama cok yakın bı arkadsımın seat leon 1.6 da bu sorun yasandı board elektrık elektronık aksamların kontrol unıtesı bılgısayarın ana kartı gıbı bısey,bız once bunu cıkma bulduk 950 lıraya 1.5 sene once fakat urun geldı takıldı arkadas arabanın tutarsız oldugunu sacma sapan tepkıler verdıgını anlaması cok zor olmadı stopların tıtremesı ve mesela arka camlar sadece assagı ınıyor yukarı cıkmıyordu sofor kontrol panelınden kapatılabılıyordu bunun gıbı sacma sapan seyler ve parcanın arızalı olduguna kanaat getırdıkten sonra ankaraya yolladı adam da parcayı tekrar kabul etmeyıp bıze gerı yolladı en son burdan arabaya atladı adanadan ankaraya gıttı adamın tepesıne coktu o parcayı sıfır aldı taktı ve suan hala bu aracı kullanıyor.bu tıp seyler cıkma vs daha pahalıya gelebılıyor gozunuzun onunde gozunuzle gorup elınızle tuttugunuz malı tercıh edın herzaman gerı donus olmayabılıyor sahsen ben olsaydım arkadasımın yerınde adam o boardı bana cakardı ama arkdasın bıraz saglam olması parasını kurtarabıldı
kısacası sıfır alın :)

Geri
Üst Alt