Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

altea 1,6 tdi

evet bendeki stock ondaki yazılım 1.4 TSI 125 hp - 1.9 TDI 135 hp civarında tork 280 olması gerekir. Şimdi benim merak ettiğim birşeyde var bende chip işine gireceğim bir türlü İstanbula gelip yaptıramadım ondan sonra tekrar deneceğim

hmm..yazılımla 135 hp olmuş,ben 1.9 tdi 130 sanmıştım..o yüzden yazılımsız da yer demiştim:) neyse..altea konusunu dağıtmayalım..

1.9 tdı stock 105 ps 250 nm tork tur ve 1.4 tsı ile rahat rahat kağışır bkz: 34 TZ 9962 benim arabamla 1.6 stock civic ile kapıştığımda civici tanımadı. al aşşağı etti.

araban hayırlı olsun, zaten ilk senesi 1.6 TDI aracın bir sonraki parti araçlar revize edilecektir her araçlarda olduğu gibi ufak tefek aksilikler giderilir. Açıkcası en çok merak ettiğim motor bu yakın zamanda test edip deneyeceğim. 1.9 TDI kullandıysan eğer 1.6 TDI den pek verim alabileceğiniz sanmıyorum 1.9 TDI çok daha güzel kaçıyor özellikle yazılımla :)

kesinlikle ve kesinlikle keyif vermedi. 1.9 tdı daki topuklama bunda yok

bu ne arkadaş herkeste bi yeme sevdasıdır gidiyor :) altınızdaki arabaya verdiğiniz parayla 300-500 hp lik makinalar var alın yardıra yardıra gezin ozaman :D
e46 3.30ci
c5 corvette
z28 camaro
pontiac trans am

bu aletler 20.000-40.000 arası :D

gecen gun eryada 1.6 TDI DSG vardı satılmıstı ALTEA XL

kesinlikle ve kesinlikle keyif vermedi. 1.9 tdı daki topuklama bunda yok

vermez çünkü onun için piyasaya sunulmuş bir makine değil.
1,9 lardaki yakıt sistemi çok daha farklı hafif bir lag sonrasında direkt anlık tork patlaması yapacak şekilde tasarlanmış bir sistem var. 1,6 da daha homojen bir torkbandı var.
tork hissi vermekten ziyade daha uzum kullanım için tasarlanmış. yani kısa sürede en ekonomik şekilde yüksek kmler yapcak kişiler için. mesela 1,6 da triger değişim aralığı 210 bn km. 1,9 da 90 bn.

performansa gelirsek.

1,9 tdi ile 1,6 tdi ın tüm verileri aynı zira iki makineninde gücü tork değeri aynı. sadece hissiyat farkı var. yan yana kaldırılsın eşit plotaj altında iki araç iksiide kafa kafaya gider.

Geri
Üst Alt