Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

altea 1,6 tdi

bende 2009 yeni kasa Kangoo mu satmayı düşünüyorum.

Çok büyük bir sürpriz olmazsa bundan sonra alacağım araç Seat olacak.
özellikle Altea da karar lılmış gibiyim.

Ama motor seçenekleri rekabet dışı.

1.6 102 malum.
Renonun 1.5 dCi sinden sonra bana cebim delik hissi verecektir.

1.9 tdi kalıyor geriye.
oda vergi diliminde geride
ayrıca vw bile pd yi bırakıp camonraile geçti.
kısacası oldukça gürültülü ve hacimli bir motor.

Ah bi 1.6 tdi olacaktı Alteada 4-5 bin TL fazla vermeye razı olurdum.

koyu yazı yazmayalım ayrıca sizi üyelerimiz bölümünde tanımak isteriz

bende 2009 yeni kasa Kangoo mu satmayı düşünüyorum.

Çok büyük bir sürpriz olmazsa bundan sonra alacağım araç Seat olacak.
özellikle Altea da karar lılmış gibiyim.

Ama motor seçenekleri rekabet dışı.

1.6 102 malum.
Renonun 1.5 dCi sinden sonra bana cebim delik hissi verecektir.

1.9 tdi kalıyor geriye.
oda vergi diliminde geride
ayrıca vw bile pd yi bırakıp camonraile geçti.
kısacası oldukça gürültülü ve hacimli bir motor.

Ah bi 1.6 tdi olacaktı Alteada 4-5 bin TL fazla vermeye razı olurdum.

hiç bir 1,9 tdi kullandınızmı :)
tek kusuru hacmi 1,9.

Kullandığım için söylüyorum zaten
vw lerde oldukça gürültülü

yada şöyle diyelim

105ps 250nm lik bi 1.9 tdi

105ps 240nm lik dci dende
110ps 240nm lik hdi dende daha gürültülü çalışıyor.

ford tdci den pek farklı olduğunu düşünmüyorum ses konusunda.

Altea ve toledo da ses konusunda düşündüğüm gibi sanırım.
performansı için bişey demiyorum oldukça iyi.

vergi dilimi kötü işte
2 kademe yukarda kalıyor.

Ama şöylede bi durum var.

senede 10000 km de ,
1.6 102ps ye göre

yakıttaki fark ile vergi fazllalığını rahatça amorti edebilir diye düşünüyorum.

ve daha performanslı bi araç olur.

bu konu çok uzun tartışılır ama o kadar abartıldıkları kadarda sesli olduklarını düşünmüyorum.

heleki rakipleri onlara göre çok çok çok sessiz hiç değil. heleki HDİ TDCİ gibi motorlar. onların hepsini bende kullandım.

o motorn tek kusru 1,9 lt olması.

tdi seslide dci hdi tdci (özellikle hdi ve tdci ) çok da sessiz değil.

ses konusunda kötünün iyisi denebilir.

arkadaşlar 22.06.2010 da yeni altea xl 1.6 tdi style aldım ve arabadan son derece memnunum. bundan evvel 1.9 tdı leon kullanıyordum. 34 tz 9962 görenler eryaya gelenler hatırlayacaktı. o motorun keyfını bu 1.6 motorda bulamadım kabul 1.6 tdı benzinli arabadan çok daha sessiz çalışıyor. özellikle dpf li olması çok çok daha çevreci bir araç olmasını sağlıyor. ama 1.9 euro3 motordu biraz siyah duman atıyordu fakat manyak uzuyordu. yakıt tuketimi komiklik derecesinde azdı. şehir dışında ben arabayla 50 liralık mazotla bursaya gittim geldim. feribotu kullandım. bu arabanın sanırım motorunun revize edilmesi gerekiyor gibi geldi 1.9larda turbo oldukça aktif ve dengeli çalışıyordu. bu arabanın bar basıncı biraz duşuk gibi çunku leonda ki gaza yuklendiğim şekilde bunda yuklendiğimde bu araba gitmek için bir kaç sn. duşunuyor. leon sn de tepki veren bir arabydı. altea xlin konforuna ve tadına diyecek yok adeta bir jeep. geçenler bozuk bir yola girmek zorunda kaldım. o yola leonla girdiğimde leonda çamaşır makinasından çıkmış gibi allak bullak olurdum. alteada hiçbirşey hissetmedim. tek kelime ile şahane bir araba. şiddetle tavsiye olunur.

araban hayırlı olsun, zaten ilk senesi 1.6 TDI aracın bir sonraki parti araçlar revize edilecektir her araçlarda olduğu gibi ufak tefek aksilikler giderilir. Açıkcası en çok merak ettiğim motor bu yakın zamanda test edip deneyeceğim. 1.9 TDI kullandıysan eğer 1.6 TDI den pek verim alabileceğiniz sanmıyorum 1.9 TDI çok daha güzel kaçıyor özellikle yazılımla :)

kendimi zor tutmaya başladım artık..her 1,9 tdi muhabbeti geçtiğinde,direk "yazılım" işin içine giriyor..her seferinde de "ya olm ne gerek var,böyle iyi,başına iş alma" diye vazgeçmeye çalışıyorum:)

kendimi zor tutmaya başladım artık..her 1,9 tdi muhabbeti geçtiğinde,direk "yazılım" işin içine giriyor..her seferinde de "ya olm ne gerek var,böyle iyi,başına iş alma" diye vazgeçmeye çalışıyorum:)

1.4 TSI ile 1.9 TDI chipli kapıştık yedi beni :D

Geri
Üst Alt