Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Altea 1.4 TSI Zincir Seti Değişimi

Aleykum selam mesajinin geldigini gormedim bi bakim dedim oyle gordum. Kusura kalma kardes. Yazilim derken ne icin yazilim motoru kuvvetlendirmek icin falanmi?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Evet sait abi. Problem değil.

Ecu yazılım lar var motora atılıyor. Oralarda yaptıranlar varmı. Bi problem oluyormu.

Evet yaptiran cok var bayagi sirketide var yapan. Genelde yakiti azaltmak icin birde 10 20 beygir motoru kuvvetlendiriyolar degisiyor tabi motorun hacmine gore. chip yontemiyle. Zararini duymadim tabi ama bu isi yapan profesyonel sirketlerde yaptir yaptiricaksan. Fazla beygir yuklendiginde motora zarar verebilir. Cunki isi bilenler tam biliyor motorun kaldirabilecegi yuku. Bildigim kadariyla senin 1.4 tsiler 140 beygir yada 150 beygire kadar cikariyolar

Bazen motor ariza lambasini yakar bilmem ne olur. Ama garantili yerler var onlar isi iyi yapiyolardir. Ama tabi benim fikrimi sorarsan ben yaptirmam tabi cunki mantiken koca bir araba markasinin binlerce muhendisleri var onlar neden yapmadida biz yaptiralim diye dusunuyorum. Benim mantigim boyle tabi ama ben dedigim gibi yaptiranlar cok memnun olanlarda cok zararini gorenlerde cok. Tabi yaptirdigin yere bagli

Geri
Üst Alt