Alonso takımın gelişimi durdurma kararını destekliyor | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Alonso takımın gelişimi durdurma kararını destekliyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


Fernando Alonso takımı Renault'un bu yılın aracını geliştirmeyi durdurup 2010 yılına odaklanma kararını destekliyor.

Fransız takımı iki yarış önce R29 aracı için yeni parçalar geliştirmeyi durdurmuştu. Bunun anlamı Alonso'nun kalan beş yarışta aynı parçaları kullanması gerekiyor. Alonso bu sezon yalnızca 16 puan topladı. Renault ön bölümde savaşacak kadar rekabetçi olduğunu kanıtlayamadı.

İspanyol pilot Renault'un erkenden 2010'a odaklanma kararının doğru olduğuna inanıyor.

"Birçok takımın gelişimi durdurduğuna inanıyorum, tıpkı geçen yıl gibi. Şampiyonluk için ya da önemli bir şey için mücadele etmiyorsanız belki bazı şeyleri durdurmak iyi olur böylece gelecek yılın aracını hazırlamak için zaman kazanırsınız. Renault'un yaptığının iyi olduğunu düşünüyorum."

Çifte dünya şampiyonu pilot gelecek yarışlarda belki de sezonun ilk podyumunu kazanabileğini umuyor. Bununla birlikte geçen sezon sonunda iki yarış kazanan Alonso bunu tekrar etmenin kolay olmayacağının farkında.

"Bu yıl daha zor çünkü geçen yıl sezon sonuna kadar takımın zorladığını hatırlıyorum. Bu yılsa takım aracın gelişimini iki yarış önce durdurma kararı aldı yani kalan yarışlarda tamamen aynı araca sahip olacağız. Ne kadar hızlı olduğumuzu biliyoruz ve araçta yeni parçalar olmadan sihirli bir adım atmak zor olacak."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal