Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alonso Ferrari'de..

YCO

Kayıtlı Üye
fernando-alonso-ferrari-tulum.jpg

Ferrari, Renault pilotu Fernando Alonso ile anlaştığını resmen açıkladı. Ferrari takım patronu Stefano Domenicali yaptığı açıklamada, gelecek sene Kimi Raikkonen yerine Fernando Alonso ile yarışacaklarını belirterek, İspanyol pilotla 3 yıllığına anlaştıklarını duyurdu.

Aylardan beri spekülasyonları yapılan Alonso-Ferrari flörtü böylece resmen teyit edilmiş oldu. İtalyan ekibinin 2010 sürücü kadrosu da Massa-Alonso olarak şekillenmiş oldu.

Domenicali yaptığı açıklamada, "Kariyerinde iki kez şampiyonluk kazanarak şaşırtıcı bir kabiliyete sahip olduğunu gösteren, yıldız bir pilotu takımımızda görmekten büyük gurur duyuyoruz" dedi.

Alonso'nun Ferrari'ye gelişiyle, Raikkonen'in Lewis Hamilton'ın yanında eski takımı McLaren'a dönmesi bekleniyor. Raikkonen, 2007'de, Ferrari'deki ilk sezonunda dünya şampiyonluğu kazanmış ancak son iki yıldır beklenen sonuçları almakta başarılı olamamıştı. Raikkonen'in, İtalyan ekibi ile bir yıllık anlaşması daha vardı.

Domenicali, "Tabi ki, Ferrari'de geçirdiği süre içinde yaptıklarından dolayı Kimi'ye teşekkür etmek istiyorum. Bizimle geçirdiği ilk yılında şampiyon olmayı başardı ve böylece Ferrari tarihine bir katkıda bulundu. 2007 ve 2008'de markalar şampiyonluğunu kazanmamız da çok önemli rol oynadı" dedi.

Fin pilotun, 2009 gibi zorlu bir sezonda bile, aldığı iyi sonuçlarla kabiliyetini sergilediğini belirten Domenicali, "Sezonun geriye kalan son üç yarışında da iyi zamanlar geçirebileceğimize eminim" ifadelerini kullandı.

Raikkonen ise, Ferrari'den ayrılışının, karşılıklı anlayışla gerçekleştiğinin altını çizdi.

Raikkonen, "Her iki tarafın da rızasıyla, 2010 sonunda dolacak olan sözleşmenin, bir yıl önceden fesh edilmesine karar verdik" şeklinde konuştu.

Fin pilot, "Birçok yarış kazanarak üç harika yıl geçirdiğim bu takımdan ayrılıyor olmaktan dolayı çok üzgünüm. Bu süre içinde dünya şampiyonluklarının yarısını kazandık. 2007'de dünya şampiyonu olmayı başardım. Böylece, kariyerimin başında kendim için koyduğum bu hedefi gerçekleştirmiş oldum. Burada kendimi her zaman evimdeymiş gibi hissettim. Bu takımla ilgili hatırlayacağım birçok mutlu hatıralar olacak" dedi.

TurkiyeF1.Com

Hayırlısı olsun bakalım...neler yapıcak görücez...

Çpk kötü bir karar kendi düşen ağlamaz...

Abicim çirkef 3kağıtçı herifin teki...

Geri
Üst Alt