Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alman vs. Japon Otomobiller..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sezgin buradaki toyota bayisinin satışında çalışan bir tanıdığım leonla aurisi yan yana inceledi ve benm leonun daha kaliteli olduğuna ve auristen daha iyi olduğuna kanaat getirerek gayet objektif bir şekildede kendiside bunu söyledi :)

kendi belirledikleri kriterlere göre 0 hata istiyor olabilirler ama sorunda kendi belirledikleri kriter seviyesinin yükseklerde olmaması bence.

leonda ruhu alman değilmi :D

şaka bir yana ford demişsin forddan kastın connect falansa doğru olabilir. ama focusun bile ben toyotadan daha yüksek malzeme kalitesine sahip olduğunu düşünüyorum. renoya lafım yok ama:D

Ford'un kesinlikle daha iyi malzeme kalitesi..

onun içinde parça fiyatları uçuk zaten dünya para herşeyi........

öyle deme abi :) geçem bizim hocanın focusunun baskı baltasını değiştirttik. 283 tl parça işçilik dahil :) ford opel gibi yetkilide aşırı kazık dışarıda uygun olanlardan.

sadece Ford'da hoşuma gitmeyen ticarisi ve atıyorum Focus'un nerdeyse her şeyi aynı konsol vs...bu da Focus alanlara biraz haksızlık..

öyle deme abi :) geçem bizim hocanın focusunun baskı baltasını değiştirttik. 283 tl parça işçilik dahil :) ford opel gibi yetkilide aşırı kazık dışarıda uygun olanlardan.

Fiestanın bi farı 550tl idi bi ara görmüştüm baya oldu yuh dedim ya :)

Fevkalade bir forum olmuş baştan beri okudum ama bazı konular tam bilinmeden yazılmış. Jet motorları konusu ingilizler diye geçiyor forumda.Ayberk çinliler ve türkler yazmış. Türklerin ve çinlilerin yaptıkları yalnızca havai fişek cinsindendi.Hans von ohain denen alman ilk jet motorunu yapan ve patentini alan bunu almanyaya kazandıran isimdir.Eğer 2. dünya savaşı iki yıl uzasaydı almanlar dünyanın sahibiydi.Alman messerschimit uçaklarda bu motorlar kullanılmaya başladığı sıralarda müttefikler almanyaya girmeye başlamıştı.Wernher Von Braun Londra ya ilk yaptığı V2 roketleri göndermeye başlamıştı.fakat geç kalmışlardı.Bu konuda çalışan bilim adamlarının çoğunluğu daha sonra nasa da çalışmaya başladılar.Aya ilk ayak basanların aracı apollo 11 in roketi olan satürn 5 roketinin babasıda von braun dur.Sizin anlayacağınız almanlar dünya motor teknolojilerinin gelişmesinde hep ön sırada yer almışlardır.Atomu keşfeden albert einsteın in alman olduğunu bilmeyen yoktur sanırım.Eğitimli ve ülkesine düşkün bir toplumun başarısı bunlar.Japonlarda 2. dünya savaşı sonrası önceleri teknoloji çalıp ucuza mal ederek gelişip sonra arge sini kurup yaptıkları ürünleri geliştirip bir dünyaya ekonomik yönden kafa tutmasını bilen en iyi ülkedir bence.Onların yaptıklarını şimdi çinliler yapmaya başladı.fakat henüz çok gerideler.İşin özü başta almanlar sonrada japonlar bu otomobil dünyasında çok yol kat ettiler.Japonlar baya güzel motorlarda geliştirdiler.Fakat başta AB ülkeleri olmak üzere dünyadaki bir çok ülke geniş hacimli motorlara artık sıcak bakmıyor.Türkiyede 2.0 hacimli 8-10 yıllık araçlar alanın elinde kalıyor.Kör alıcı bulunması haricinde.İtalyanlar olsun fransızlar olsun küçük hacimden büyük güç alma çabaları var.Bunuda en iyi yapanlar şu anda almanlar.1.4 den 190 bg alması buna bir örnek.Şahsım 2000 motorun vergisini ödeyeceğime iki üç aylık benzin paramı vergi ile amorti etmiş oluyorum.Tayyara binmem golf gt ye binerim.Karizma ise ondada var.Tabiiki zevklere saygımız var. Ayberk kardeşimizede sevgimiz var.Bu kadar insana laf yetiştirmek kolay değil.Bunuda başarıyor.Takdir etmemek mümkün değil.Zaten yakın bir zamanda japonlarında avrupa piyasasına girmek için küçük hacimli ama yüksek güç üreten motorlu araçlar üreteceğina kalıbımı basarım.Bununda daha yüksek performanslısını yaparlarsada şaşırmam.
Yuri Gagarin uzaya gittiğinde Amerika'lılar oturup karalar bağlayarak vay be Rus'ların Alman'ları bizimkilerden iyi çıktı diye ağıt yakmışlardı.Uzay teknolojisinde geri kalmışlardı en önemli rakiplerinden.Ha tersine mühendislikte Japonlar iyi çalışıyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt