Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alman vs. Japon Otomobiller..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
daha güçlü olanların hepsi ağır vasıta sanki onlar da karışıyo bu güç ve performans ölçeklerine..
Ağır vasıta olması güçsüz olduğu anlamına gelmez. Bu konu ucu açık bi konu. Veyron la 600hp'lik bi tıra bilmem kaç ton yük bağlayın. Bakalım hangisi daha hızlı gidecek? Bakış açınıza göre herşey değişir. Bir mühendisin bir konuya her açıdan bakması gerekir. Bende bu yaklaşımla yorum yazdım.

Ayberk benim ne manada güç dediğimi zaten biliyosun ağır vasıtalarla Veyron diyosun farkında mısın. ?? :)

bu yüzlerce arabadan kastın orjinal fabrika verileri olarakmı ayberk ? yoksa yüklenmiş arçlardanmı bahsediyosun...
Fabrika verisi olarak daha güçlü araçlar var. Mesela 1000 küsür hp 2000 küsür hp torka sahip kamyonlar var. Bunlar Veyron'dan daha güçlü :)

Ayberk benim ne manada güç dediğimi zaten biliyosun ağır vasıtalarla Veyron diyosun farkında mısın. ?? :)
Yiğit Bey, konu güç. Veyron, standart olarak ruhsat alınabilecek, trafiğe çıkabilecek en güçlü araç değil. Benim dediğim şeyi istediğiniz yerden anlamayın tümüyle okuyun: Veyron ruhsat alınabilen trafiğe çıkabilen en güçlü araç değil; en hızlı araç. Aksini kimse kanıtlayamaz.

araçtan kastımızın ne olduğunu söylemeye gerek olmadığını düşünerek sormuştum bunu :D binek araç olarak..
ayberk seni takip ediyorum hep işgüzarlık yapıyosun :D insanların sinrleriyle oynuyosun burda :D sanırım senin sevmeyenin benimkinden fazladır :D:D

yahu biriniz güç derken kaba güçten bahsedior diğer hıza dayalı performanstan :)

benim anlattığım olay bu.

http://www.depresifhayalet.net/?p=1399

bu arada ben dünyaya yapmayı öğreten dedim :) arada ciddi bir fark var senin dediğin olay ile.

atıyorum mercedes milyonlarca dolar harcıyarak bir model yapıyor elin japonu korelisi çinlisi altına yatıp resmini çekiyor gidip ucuza çakmasını yapıyor. yaklaşık son 40 yıldırda olay bu şekilde gidiyor.arada kendi yaptıkları tek tük şeyler olsada bütün teknolojilerinin temelini bu olaya borçlu olmaları benim gözümde bir mühendislik başarısı değil düpedüz hırsızlıktır.

Jet motorunu yapmakla, Jet motorunu bir uçağa koyup Jet uçağı yapmak arasında büyük fark var. Bu sefer Alman'lar Çinlerden teknoloji çalmış :)

araçtan kastımızın ne olduğunu söylemeye gerek olmadığını düşünerek sormuştum bunu :D binek araç olarak..
ayberk seni takip ediyorum hep işgüzarlık yapıyosun :D insanların sinrleriyle oynuyosun burda :D sanırım senin sevmeyenin benimkinden fazladır :D:D
Türkçe'yi doğru kullanmanın önemini her fırsatta insanlar vurguluyor. O zaman insanlar kendini doğru ifade etsin ki, istedikleri yanıtları alabilsin :)
Senin hakkında insanların söylediği önemli birşey var yalnız abi. Bir tanısan, öyle bir insan olmadığını görürsün :) Benim sevenleriminde sevmeyenleriminde canı sağolsun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt