Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alman Otobanı.. Corvette C6 Z06.. 333km/h..

yiğit paylaşım için teşekkürler.

öte yandan birşey dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama benim her zaman en sevdiğim şeylerden birini canlı olarak birkez daha izledim.

trafikte insanlar birbirlerine karşı ne kadar saygılı. adam önündeki arabanın geçmesi için dibine kadar girip tamponun tozunu almak yerine 100m mesafede iken selektör yapıyor ve önündeki araba direk sinyal verip çekiliyor. adam 220den yeniden topukluyor. türkiye'de ise öndekine 500m önce selektör yapmaya başlarsın 200 ile giderken amca mantara bağlamıştır sol şeritte 100 ile gider çekilmesi için patığın tek kademe selektör işe yaramaz ve dibine girip tamponun tozunu alırken birde uyuzluk olsun diye kazık fren yapar. 1km 200den 90kmye düşmüş vaziyette gidersin birde kazık fren yaparr yada dörtlülerini yakar nereye gidecen der gibi sende uzunları tam kademe açık konuma alıp göz bebeklerinden içeriye geniş bir delik açıp kör ettikten sonra yeniden başlarsın 200lere çıkabilmek için gaz basmaya sonuç: deli benzin yada mazot tüketimi.

maalesef insanlarımız hiçbiryerde olmadığı gibi ttrafiktede saygısızız. sebebi ise oldukça bencil bir toplum olmamız.

bir örnek daha döner kavşakla kesişen ana yol ve göbeğin içindeki araca yol vermeniz için karşınızda bir tabela ve durmak zorundasınız. ama bizde bu tam tersidir göbeğin içi şişer ana yola taşar ancak benciliz ya orada kesinlikle durmayız. bu avrupada çok büyük bir trafik ve insalık suçu olarak kabul edilir ve cezası oldukça yuksektir.

sizleri bilmem ama ben mumkun olduğunca almanya trafik kanunlarına göre türkiyede araç kullanmaya çalışıyorum. orda eğer 130un üstünde bir süratle seyretmeyeceksen en solu sürekli şekilde kullanamazsın. sebebi ise en sol şerit sadece sollama ve süratli gitme ( sürat sınırlarına uymak suretiyle) şerididir ama türkiyede arabayı alan buna 126 bis dahil olmak üzere otobanda sol şeritte soluğu alıyor. yanlış biri gelir birgün aklını alır ondan sonra aklın başına gelir.

o kadar çok yanlışımız varki saymaya kalksam beni siteden kovalarlar. gerek yok. aslında hepimiz hatalarımızı ve yaptığımız yanlışları biliyoruz ama her nedense düzeltmek için bir cabada bulunmuyoruz.

doğuş otonunda dediği gibi TRAFİK HAYATTIR. birbirmize biraz daha saygılı olsak iyi ve güzel olmazmı.

o kadran dogru beyler..araba z06..head up dısplay nokta atısı yapıyo..spekulasyonlara gerenk yok :D :D

ne var hızında yahu.. :)
net bi şekilde head up display ve kaput görünebiliyosa kamera zaten yakına odaklı çekiyo demektir..öndeki araçları geçerken yavaşmış gibi görünmesi de o yüzden..

yiğit paylaşım için teşekkürler.

öte yandan birşey dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama benim her zaman en sevdiğim şeylerden birini canlı olarak birkez daha izledim.

trafikte insanlar birbirlerine karşı ne kadar saygılı. adam önündeki arabanın geçmesi için dibine kadar girip tamponun tozunu almak yerine 100m mesafede iken selektör yapıyor ve önündeki araba direk sinyal verip çekiliyor. adam 220den yeniden topukluyor. türkiye'de ise öndekine 500m önce selektör yapmaya başlarsın 200 ile giderken amca mantara bağlamıştır sol şeritte 100 ile gider çekilmesi için patığın tek kademe selektör işe yaramaz ve dibine girip tamponun tozunu alırken birde uyuzluk olsun diye kazık fren yapar. 1km 200den 90kmye düşmüş vaziyette gidersin birde kazık fren yaparr yada dörtlülerini yakar nereye gidecen der gibi sende uzunları tam kademe açık konuma alıp göz bebeklerinden içeriye geniş bir delik açıp kör ettikten sonra yeniden başlarsın 200lere çıkabilmek için gaz basmaya sonuç: deli benzin yada mazot tüketimi.

maalesef insanlarımız hiçbiryerde olmadığı gibi ttrafiktede saygısızız. sebebi ise oldukça bencil bir toplum olmamız.

bir örnek daha döner kavşakla kesişen ana yol ve göbeğin içindeki araca yol vermeniz için karşınızda bir tabela ve durmak zorundasınız. ama bizde bu tam tersidir göbeğin içi şişer ana yola taşar ancak benciliz ya orada kesinlikle durmayız. bu avrupada çok büyük bir trafik ve insalık suçu olarak kabul edilir ve cezası oldukça yuksektir.

sizleri bilmem ama ben mumkun olduğunca almanya trafik kanunlarına göre türkiyede araç kullanmaya çalışıyorum. orda eğer 130un üstünde bir süratle seyretmeyeceksen en solu sürekli şekilde kullanamazsın. sebebi ise en sol şerit sadece sollama ve süratli gitme ( sürat sınırlarına uymak suretiyle) şerididir ama türkiyede arabayı alan buna 126 bis dahil olmak üzere otobanda sol şeritte soluğu alıyor. yanlış biri gelir birgün aklını alır ondan sonra aklın başına gelir.

Almanya'da bi çok otobanda hız limiti diye bişi yok.. :)
yakın mesafeden takip ve yapılan hızın anlamsız yoğun bi trafiğin içinde olmaması gerekiyo..sol şerit ise sadece diğer şeritlerde araç varsa ve senden yavaşsa soldan devam ediyosun..yoksa sol şeritte arkadan gelenleri engelleyecek şekilde sabit hızla gitmek yasak..diğer çok hassas oldukları olay hiç bi şekilde öndeki aracı sağ tarafından geçmemek.. :)

Bu kural Türkiye'de de böyle. Almanya kurallarına gerek yok. 2 şerit üzeri yollarda sol şeridi sollamalar dışında kullanmak yasak. Kamyon/Kamyonet tarzı aletlerin yolda daralma vs. yoksa kullanması yasak. Yanlış biri gelir aklını alır dediğin olayı da maalesef yapmış birisi olarak 80-100 km hızla seyredeceklerin sol şeritten uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

ya böyle uç noktalardakileri gördükçe sahip olduklarım tat vermiyo sanki... neyse ben arabamı ve yollarımızı sevmeye devam edeyim, el mahkum:)

Geri
Üst Alt