Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ALLAH bu polisleri bildiği gibi yapsın,ben bıktım artık bunlardan :@

Bence sen bu olayı hayıra yor, belki Allah Korusun başka kötü birşey olabilirdi de, geçmiş olsun.Takma kafana her işte bir hayır vardır!:cool:

geçmiş olsun emre bi istanbula geldiğimde benim maceraları anlatayım sana seninki yine gül suyu
fakat bi şey var onu bi uyaptan takip et hakkında açılmış kamu davası varmı diye ehliyetten ötürü 6 ay hapis paraya çevriliyor 6*30=180x20tl=3.600 tşl gibi bir ceza daha çıkarsa sürpriz olmasın bu konuda sanırım en tecrübeli benimdir daha yeni aldım ehliyeti

Öncelikle geçmiş olsun... Özeleştiriki yapacak olursak siz evvela hatalısınız;

1. Ehliyetiniz hususunda; Alkol alıp direksiyon başına geçmişsiniz ki, bu asla kabul edilemez, cinayete teşebbüstür aslında!

2. Plakasız trafiğe çıkmışsınız, birisine çarpsanız, ölümlü-yaramalı kazaya karışıp kaçsanız polis sizi nasıl bulacak? Önünüzü kesmeleri gayet normal...

Eğer Amerika'da Avrupa'da biryerde aynı suçlamalarla yakalansaydınız, muhtemelen şu an hapisteydiniz.. En en en iyi ihtimalle çok ağır para cezasına çarptırıldınız..

Alkollü araba kullanmayı cinayete teşebbüse bağlamanız hangi kanuna dayanıyor? Sadece trafik güvenliğini tehlikeye atma suçu işlenebilir. Cinayete teşebbüs dediğiniz o kadar kolay birşey değil ve alkollü araba kullanıp kimseye çarpmadan cinayete teşebbüsten yargılanan görmedim ben :)
Ayrıca Avrupa'da polis tamam sana bişi yapmıyorum sadece ceza yazıyorum diyip arkadan iş çevirmez :) Eğer ehliyetin men olduğundan haberi olsaydı çok daha farklı davranırdı Emre abi.

Yolda düzgün kurallara uygun giden birkişinin bunlar başına gelmez sanırım. Hatayı bu olayda poliste aramak bence nekadar mantıklı bilemiyorum. Art arda yapmış oldugunuz hatalar zincirinin bir karşılığı gibi geldi bana . Geçmiş olsun.

Bu polisler olmasa trafıkte en az % 30 den fazla alkollü ve kurallara uymayan sürücülerle karşılaşır ve başımıza neler gelebileceginide allah bilirdi. Polis varken bile olan alkollü araç kullanma kazalarını göz önüne alırsak yok ken ne olurdu bilemiyorum.

Ben bu durumların polislerden daha derin nedenlerden (ve mercilerden) kaynaklandığı düşünüyorum. Ancak 2 kelime ile kısacık anlatabilirim: Soygun Düzeni. Geçmiş olsun, umarım bir taraflarından çıkar yaptıkları..

polisler abartıo bazen ben 27 plaka ile istanbula gelmemeye yemin ettim çünkü hiç bişi yapmadıgım halde gece kadıköy tarafına gidiodum arkadan önce selektör yaptılar sanki kaçıyorum dörtlüyü yaktım kenara çekiom aracı ve sokagın başında önümü kestiler arabadan iner inmez hemen ceplerime saldırdı sanki cebimde bişi saklıom nerdeyse donumun içine bakıcaktı lanet olsun diyorum böyle yapanlara

Alkollü araba kullanmayı cinayete teşebbüse bağlamanız hangi kanuna dayanıyor? Sadece trafik güvenliğini tehlikeye atma suçu işlenebilir. Cinayete teşebbüs dediğiniz o kadar kolay birşey değil ve alkollü araba kullanıp kimseye çarpmadan cinayete teşebbüsten yargılanan görmedim ben :)
Ayrıca Avrupa'da polis tamam sana bişi yapmıyorum sadece ceza yazıyorum diyip arkadan iş çevirmez :) Eğer ehliyetin men olduğundan haberi olsaydı çok daha farklı davranırdı Emre abi.
zaten eminim o da yargılasınlar arkadaşı demedi trafik kazası sonucu bir insanın ölümüne alkolsüz araç kullanana göre (tüm kazaları alkollüler yapıyor diye bişe yok tabi)alkollü bir insanın sebep olma ihtimali %100 daha fazladır bundan dolayı cinayete teşebbüs terimini kullanmıştır arkadaş ki buna kimsenin itiraz edecek durumu olmasa gerek
Yolda düzgün kurallara uygun giden birkişinin bunlar başına gelmez sanırım. Hatayı bu olayda poliste aramak bence nekadar mantıklı bilemiyorum. Art arda yapmış oldugunuz hatalar zincirinin bir karşılığı gibi geldi bana . Geçmiş olsun.
ordaki polislerin dikkatini çeken plakasız dolaşan bir araba görmeleri ancak 7-8 ekip gelecek kadar düğün yerine çevirmenin manası nedir anlamam ayrıca sizin polislerin varlığına inancınız kadar benim inancım yok tabiki güvenlik kolları olmalı düzeni sağlamak ve korumak için ancak bizim polisimizin benim gözümdeki değeri sizle taban tabana zıt(özellikle eskiden bir işe sap olmayanların bari polis olayım deyip polis yapılan tipleri için!)

polisler abartıo bazen ben 27 plaka ile istanbula gelmemeye yemin ettim çünkü hiç bişi yapmadıgım halde gece kadıköy tarafına gidiodum arkadan önce selektör yaptılar sanki kaçıyorum dörtlüyü yaktım kenara çekiom aracı ve sokagın başında önümü kestiler arabadan iner inmez hemen ceplerime saldırdı sanki cebimde bişi saklıom nerdeyse donumun içine bakıcaktı lanet olsun diyorum böyle yapanlara

Hukukta bir zanlının suçu kanıtlanana kadar masumdur. Ancak durum Türkiyede tam tersi: Bir zanlının masumiyeti kanıtlanana kadar suçludur.

zaten eminim o da yargılasınlar arkadaşı demedi trafik kazası sonucu bir insanın ölümüne alkolsüz araç kullanana göre (tüm kazaları alkollüler yapıyor diye bişe yok tabi)alkollü bir insanın sebep olma ihtimali 0 daha fazladır bundan dolayı cinayete teşebbüs terimini kullanmıştır arkadaş ki buna kimsenin itiraz edecek durumu olmasa gerek

ordaki polislerin dikkatini çeken plakasız dolaşan bir araba görmeleri ancak 7-8 ekip gelecek kadar düğün yerine çevirmenin manası nedir anlamam ayrıca sizin polislerin varlığına inancınız kadar benim inancım yok tabiki güvenlik kolları olmalı düzeni sağlamak ve korumak için ancak bizim polisimizin benim gözümdeki değeri sizle taban tabana zıt(özellikle eskiden bir işe sap olmayanların bari polis olayım deyip polis yapılan tipleri için!)

+1

Ben yargılasın dediler demedim :) Zaten trafik kazalarında alkollü araç kullanmaktan ayrı trafik kazası oluşumundan ayrı yargılanıyor insanlar. Sadece eğer bir insanın hayatına, hayat organlarına, işlerini yaptığı uzuvlarına zarar verdiyse alkollü olduğu gerekçesiyle cezasında arttırım olabilir. Ancak hiçbir zaman bir insana çarptığında cinayete teşebbüs suçu işleyerek yargılanmaz.
Halk arasında böyle bir tabir vardır, ancak ceza kanununda belirlenmiştir. Yani siz adam öldürmeye teşebbüs etmiştir diyemezsiniz. Alkollü araç kullananları savunmuyorum burda yanlış anlaşılmasın sadece yanlış olan bir bilgiyi düzeltmeye çalışıyorum. Alkollü araç kullandığında bir kişiye çarparsa eğer ve o kişi ölürse "olası kastla adam öldürme" suçu işlenir. Yaralanırsa da aynı şekilde "olası kastla adam yaralama" suçu işlenir. Suç gerçekleştiğine teşebbüsten bahsedilemez. Adam öldürmeye teşebbüsten yargılamayı halk kendi kendine yapar :) Demek istediğim buydu, ben alkollü araç kullananları savunmadım yani. ;)

İbrahim abi, bugün havaalanında da polis beni durdurdu bil bakalım niye :D Araba sırf güzelmiş diye. Bakındı içine dışına filan çok beğendi, utanmasa binip turlicaktı ya :D Görsen komediydi :)

Geri
Üst Alt