Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ALLAH bu polisleri bildiği gibi yapsın,ben bıktım artık bunlardan :@

geçmiş olsun öncelikle,her zaman tanıdık bi komser olmasında fayda var:)

Alkollü araba kullanmayı cinayete teşebbüse bağlamanız hangi kanuna dayanıyor? Sadece trafik güvenliğini tehlikeye atma suçu işlenebilir. Cinayete teşebbüs dediğiniz o kadar kolay birşey değil ve alkollü araba kullanıp kimseye çarpmadan cinayete teşebbüsten yargılanan görmedim ben :)
Ayrıca Avrupa'da polis tamam sana bişi yapmıyorum sadece ceza yazıyorum diyip arkadan iş çevirmez :) Eğer ehliyetin men olduğundan haberi olsaydı çok daha farklı davranırdı Emre abi.

Burda elbette suçlamacılık oynuyor değiliz, dediğim gibi özeliştiri yapıyoruz. Amacımız üzmek değil, doğrusunu bulmak. Şöyleki, ALLAH korusun bir yakınımız alkollü araç kullanan birisi tarafından yaralansa veya ölümüne sebebiyet verilse; kazadır, olabilir mi dersiniz? yoksa alkollü olduğu için cinayetle mi suçlarsınız? Kanun cinayetle suçluyor, bu benim yorumum değil. Birisini öldürürseniz katil olursunuz, öldürmeye kast eder ve başaramazsanız teşebbüs olur... alkollü bir şekilde direksiyon başına geçmek yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atmaktır, ve şakaya gelecek birşey değildir... elbette alkolle direksiyon başına geçen kimseyi öldürmek istiyor değil, ama bilinci ve kontrolleri tam yerinde olmadığına göre farkında olmayarak cinayete teşebbüs etmektedir...

elbette konuyu uzatmanın alemi yok, zaten arkadaşımız hatasını savunmuyor. Sorduğunuz için cevap yazdım.

Emre ben 6 ay boyunca polis, Dhmi güvenlik ve Gumruk muhafaza üçlüsünden günde en az 3 kere kontrolle hava sahasına geciyorum. Adamlar 6 ay sonra bile hala ne işin var, nerde çalışıyorsun diye soruyor adamları günde en az 6 kere görüyorum. Bu adamlara rüşvet olarak yemek içecek, kullandıkları lavabo tuvaleti yenilemek, harici disk takviyesi bile yaptım, soruyu sorduklarında cevap verirken ben utanıyorum adamlar utanmıyor. Güvenlik işlerinde bu tarz adamları özellikle seçiyor olsalar gerek.
bizim oranın polislerini ztn hiç söyleme bile abi,tmm havalimanları dünyanın en iyi korunan yerlerinden fakat bu kdr uyuzu oraya toplamakda ayrı bi meziyet dediğin gibi...

Emre kardeşim çok geçmiş olsun.çok sinir bozucu bi olay yaşamışsın.Allah bizi polislerin şerrinden korusun

sen alkollü arabayı kullanıcaksın sonra polislere bok atıcaksın :D yok yaaaa :D :D

Alkollu kullanmanin bence hicbisekil de bahanesi olmamali gercekten buyuk tehlike hem siz icin hem karsida ki icin. Bi tanidigim gecirdidigi trafik kazasinda yaninda oturan arkadasi vefat etti kendisi sucsuz olmasina ragmen alkollu oldugu icin su an icerde... Trafikte insanin basina hersey gelebilir bu yuzden kesinlikle alkollu direksiyona cikmamak lazim. Diger taraftan plaka takmak ulkemizde zorunlu olan bi uygulama bu yuzden hepimiz mecburuz. Belki polisle tartismak yerine guzel bi dille konusmak daha yapici cozumler dogurabilir..

Amacim kimseye ahlak dersi vermek degil ama nacizane dusuncelerimi yazmak istedim..

Burda elbette suçlamacılık oynuyor değiliz, dediğim gibi özeliştiri yapıyoruz. Amacımız üzmek değil, doğrusunu bulmak. Şöyleki, ALLAH korusun bir yakınımız alkollü araç kullanan birisi tarafından yaralansa veya ölümüne sebebiyet verilse; kazadır, olabilir mi dersiniz? yoksa alkollü olduğu için cinayetle mi suçlarsınız? Kanun cinayetle suçluyor, bu benim yorumum değil. Birisini öldürürseniz katil olursunuz, öldürmeye kast eder ve başaramazsanız teşebbüs olur... alkollü bir şekilde direksiyon başına geçmek yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atmaktır, ve şakaya gelecek birşey değildir... elbette alkolle direksiyon başına geçen kimseyi öldürmek istiyor değil, ama bilinci ve kontrolleri tam yerinde olmadığına göre farkında olmayarak cinayete teşebbüs etmektedir...

elbette konuyu uzatmanın alemi yok, zaten arkadaşımız hatasını savunmuyor. Sorduğunuz için cevap yazdım.

Uzatmanın alemi yok doğru diyorsunuz ancak merak ettiğim birşey var, Cinayet - bir şahsı öldürmek fiiline denir. Yani her insan cinayet işleyebilir. Ancak cinayete teşebbüs alkollü araç kullanma durumunda olmaz. Öncelikle bir suçun teşebbüs olabilmesi için yalnızca kastla işlenebilir olması gerekmektedir ve fiil gerçekleşmemiş olması gerekmektedir. Şimdi sen bir adamı öldürdüğünde nasıl teşebbüs hükümleri değil de fiilin bittiği sonucun hükümleri uygulanacaksa, alkollü bir şekilde bir insan yaraladığında alkol sebebiyle olası kastla adam yaralama fiili işlenmiş olur.
Bakın kendinizde diyorsunuz, direksiyon başına geçen kişi bir kimseyi öldürmek istemiyor, fakat alkollü olduğu için bilinci ve kontrolleri yerinde değildir bu durumda bilinçli taksir yada olası kast durumu vardır. Sizin dediğinizden şu anlam çıkıyor, alkollü araba kullanan herkes cinayete teşebbüs'ten yargılansın..! Fakat kimse yargılanmıyor. Ve fiil gerçekleştiğinde adamı yaraladığında yada adamı öldürdüğünde teşebbüs hükümleri uygulanmaz. Benim söylediklerimde kızılcak yada terslencek bir durum yok. Yanlış bir tabir kullandınız ve ben onu düzeltmek için yazdım, bildiğiniz yanlışı düzeltmek için. Ben alkollü araç kullananı savunmuyorum, asla savunmam da. Keşke de cezası daha da arttırılmış olsa ancak TCK'da yazmıyor ve mantıken de cinayete teşebbüsten yargılanamaz. Ancak alkollü araç kullandığında birisini öldürürse o durumda olası kastla adam öldürme suçu işlemiş olur. Aynı şeyleri söylüyoruz fakat bildiğiniz yanlışı düzeltmeye çalışıyorum. Burada kızılması gereken ve uzatılcak bir durum yok. Eğer benim bilgimin yanlış olduğunu iddia ediyorsanız, kaynaklarınızı gösterin hiç üşenmeden okurum ;)

geçmiş olsun kardeşim daha da yeni chiplemiştin :(

burda herkez alkollü araba kullanmanın doğru olmadığını söylemiş,çok haklılar...ben de söylüyorum ancak hangimiz alkol tüketicisi olarak alkollü araba kullanmamış bana bi söylesin mutlaka az bir mesafe de olsa kullanmışızdır,dediğimi yap yaptığımı yapma mantığındayız suçluyo gibi gözükmeyeyim ben de öyleyim çünkü,umarım dediğimiz yaptığımız olur bu alkol konusunda...

polis mevzusuna gelicek olursak emre olayın psikolojisiyle kesinlikle haklı,eğer kendi kafalarına göre hareket edip de herkeze her olaya böyle yaklaşsalar dicem ki emre haksızsın,ama her olaya böye yaklaşmak nerdeeeeee... bunlar, sen bir suç unsuru olduğun zaman sanki en önemli mesele o akşam sen mişsin gibi hareket ederler ama iş senin çıkarını gelince kıçlarını kaldırıp da yardıma gelmezler(tüm polislere değil lafım böyle dawrananlara söylüyorum),benim arabam gözümün önünde çalındı ve 30 saniye sonra aradım polis karakolunu dedim ki şu plakalı aracın sahibiyim lütfen yarım edin şu yöne doğru gitti çalanlar lütfen bir ekip arabası yollayın ben gördüm çalanları dedim,siz bi buyrun gelin karakola dediler,o akşam ki üzüntümü anlatamam hani yapsalardı ya efelik öyle 7 araba benim arabanın başına toplansaydı ya,nerde ama yardım iş bizim menfaatimize olduğunda...

Geri
Üst Alt