Aliexpres | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Aliexpres

Baho61

Kayıtlı Üye
aliexpresten alisveriş guvenli mi arkadaslar ekrenli teyp almayı dusunuyorum ama kararsızım

Ekli dosyalar

goku

Kayıtlı Üye
Güvenli fakat 75euro üzerinde ki ürünlerde vergiye takılırsın

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baho61

Kayıtlı Üye
Yani resimdeki urun 150€ ona bir de vergi vericeKsek aynı paraya gelcek desene

goku

Kayıtlı Üye
Aynen arkadaşım ücrete %18 vergi ilave et, kargo ücreti varsa hepsini gözden geçir, duruma göre sipariş gecersin

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baho61

Kayıtlı Üye
Bir sey daha sorim kardeşim tam adrese gelıyor mu yoksa biyerden almam gerekcek mi komik bi soru belk de :)ama gumrukle ugras falan diye yazılarda okudum bu yurt dişi alişverişler icin

My_Buzz_

Kayıtlı Üye
eger gumruge takilirsa gitmen gerekecek... gumrukten gerekli odemeleri yaparak urunu teslim alabileceksin...
Gumruge takilmazsa direk adresine teslim edilir.

Erkki

Kayıtlı Üye
gümrüğe takılmamak için satıcı ile görüşmeni tavsiye ederim, aldığın ürünün faturasını keserken aldığın fiyatın çok daha altında fatura kesiyorlar. birkaç ay önce başka bir ürün almıştım fiyatı yaklaşık 200 USD idi. teslim aldığımda faturada bedeli 25 USD yazıyordu. ayrıca gönderi şekillerine de dikkat etmelisin çin posta firmaları ülkemizde PTT aracılıyla teslimatları sağlıyorlar. gidip biryerden almana gerek yok adresine geliyor.

AdeM59

Trakya Bölge Sorumlusu
Bir sey daha sorim kardeşim tam adrese gelıyor mu yoksa biyerden almam gerekcek mi komik bi soru belk de :)ama gumrukle ugras falan diye yazılarda okudum bu yurt dişi alişverişler icin
Bu ay ordan led xenon ve mercek siparis ettim 15gun sonra yani gecen hafta adresime ulaştı gümrükte takilmadigi sürece sorun çıkmıyor yukarıda da yazdıkları gibi satıciyla anlaşıp faturayı düşük gösterirsen problen olmaz :)

Trakya'dan gönderildi..

ertewas

Kayıtlı Üye
o ürün gümrüğe kesin takılır, fiyat düşük gösterilse dahi ekranlı ürünlerde bandrol zorunluluğu var, kdv bandrol derken yutiçi piysasına yaklaşabilir fiyat. birde ürünü teslim alabimen için gümrükte uğraşması da cabası. o tür ürünlerin kargoda zarar görme ihtimali de var, hassas ürünler. ben olsam o kadar riske girmem. yarı yarıya fiyat farkediyorsa belki, 100-200 farkediyorsa girilmez riske...