Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alfa Romeo 147 testim

Floydian

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Furkan arkadaşımızın Alfa Romeo 147 sini test etme imkanı buldum.

Motor/Performans:

Test ettiğim aracın motoru 1.6 16v 105hp. Ancak motoru hem 1.6 8v hemde 1.6 16v vag grubu motorlarından performans olarak daha başarılı buldum. Araç resmen 5000rpmden sonra bir başka olup dahada iyi gitmeye başlıyor ve bu istekliliğini 7000rpm'e kadar rahat bir şekilde sürdürüyor. Atmosferik bir arabada aranan bir özellik! Diğer taraftan atmosferik bir araba olduğundan dolayı 3000rpm altı biraz ölü. Araç maksimum hız olarak 225km/h hızı görüp, 2.ci viteste 100km/h ye ulaşabiliyor. Motor sesi çok hoş.

Yol tutuş:

Kesinlikle bir leon kadar güven vermiyor ama selefine göre yine iyi denebilir.

Konfor:

Araç konfor bakımından bir leon ile eşit seviyede denebilir.

Malzeme kalitesi:

Araç malzeme kalitesi olarak bir italyan arabası olduğunu kanıtlıyor. Tipik italyan. İç malzeme kalitesi alman rakiplerinden biraz düşük ama ahım şahım bir fark yok. Sert plastik olsada leondaki kadar sırıtmıyor.

Tasarım:

Bir Alfa'yı Alfa yapan tasarımıdır. Dış tasarım hoş. Leonun alfa 147 den esinlenerek yapıldığını unutmamak lazım :) İç mekandaki tasarım mükemmel. 3 kollu direksiyon ele çok iyi oturuyor. Aracın kadranları kırmızı ve çok estetik. Araç tasarım bakımından sanat kokuyor. İç mekanda siyah ve bej renkler hakim. Leon'nun iç mekanından çok daha canlı. Leon'nun iç mekanı Alfa'nın iç mekanının yanında biraz sıkıcı kalıyor.

Kullanışlılık:

Aracın kullanışlılık konusunda önemli bir kusuru yok. Görüş açıları Leon'a göre çok daha iyi.

Alfa Romeo'nun sürücüye odaklanmış kokpiti çok hoşuma gidiyo benim.

saol alpcim güzel yorumların için bende arabamı seviyorum alfanın klasik lafını biliyosun 1910'dan bugüne tutku ve stil bende o tutkuyu yaşıyorum :eek:key:
ama hacimli bi araba için gayette satarım arkadaş:D:p "tutkusundanda stilindende zevkindende cayarım:D (örn:2.0tfsi veya v6 ve üstü atmosferik)

saol alpcim güzel yorumların için bende arabamı seviyorum alfanın klasik lafını biliyosun 1910'dan bugüne tutku ve stil bende o tutkuyu yaşıyorum :eek:key:
ama hacimli bi araba için gayette satarım arkadaş:D:p "tutkusundanda stilindende zevkindende cayarım:D (örn:2.0tfsi veya v6 ve üstü atmosferik)

Rica ederim. Seni o zaman bir Alfa Brera veya Spider ile görmek isteriz;)

Ben öyle bi maceraya giriyodum leon'dan önce,, vazgeçtim... 2002-03 model 156 bakıyodum 2.0 motorlardan :)

teşekkürler alp yorumların için

Geri
Üst Alt