Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Alarm kendi kendine çaliyor

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında kamacb tarafından paylaşıldı.

1. kamacb

kamacb SCW Üyesi

20
    1
    3
    İyi akşamlar. bu akşam arabayı kilitledikden sonra alarm kendi kendine çalmaya başladı ve kilitleyince devam ediyo çalmaya. ne yapmam lazım bilgisi olan var mı ? alarmı devre dışı bırakma gibi bişey var mı ?

2. BurakK

BurakK SCW Üyesi

516
    96
    28
    Aku kutup basligini sok 1-2 dakika bekleyip tekrar tak resetlemis olacaksin bu sekilde.
    Iceride alarm a ait bir dugme varmi

3. kamacb

kamacb SCW Üyesi

20
    1
    3
    2008 stylance. şoför koltuğunun altına baktım bulamadım. şu anda kapılar açık =) arabayı yıkattıkdan sonra oldu bu olay

4. BurakK

BurakK SCW Üyesi

516
    96
    28
    Dedigim gibi aku kutup basliginin (-) kutbunu sök 1-2 bekle geri tak boylelikle resetlemis olacaksin. Bu sekilde duzelir umarim Koltugun altinda degilde aracin sigortalarina yakin bir yerde olmasi lazim alrm dugmesinin.
    Kutup basligini sok bi dene oncelikle olmazsa Kontagi tak Kumandanin acma dugmesine basili tutarak kontagi ac 20 sn bekle kendini toplayacaktir. Oda olmazsa artik alarmin beyni karismistir. Susturmak icin en son care kaputu acip alarm sirenini zokmek olacak

5. kamacb

kamacb SCW Üyesi

20
    1
    3
    teşekkürler. yarın sabah yapıcam bu söylediklerini. olmadı alarmı söktürürüm. kendim sökebilir miyim kolay mı ?

6. firozat

firozat SCW Üyesi

717
    377
    63
    Araç içinde uçan bir şey, sinek gibi bir şey kalmış olmasın? Klima kontrollerinin orda bir sensör var bildiğim kadarıyla ordan hareketli bir cisim algılıyor olabilir.

Hazır alarm ile ilgili bir konu olmuşken bende bir şey sorayım :)
    2012 model araçlar için konuşuyorum FR araçta alarm varken bizim copa plus dizel araçta alarm yok. Hatta 1.4TSI araçta da varmış. Dizeller üvey evlatmı neden yok acaba? Klima kontrollerinin orda sensörde var ama alarma dair bir tık yok. Vag-Com ile biraz kurcaladık ama alarm falan aktif edilemedi. Bunun bir parçası modülü var belli ki, nerden bulupta nereye nasıl takılır acaba?

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
  7. BurakK

BurakK SCW Üyesi

516
    96
    28
    Hani acildi:) yarina biraktin isi?
    Elektrik elektronik isinden anliyorsan sokersin.

8. kamacb

kamacb SCW Üyesi

20
    1
    3
    firozat bu havada sineğin dışarda işi ne :)

burak, o an ki heyecnla öyle yazdım artık :)

9. firozat

firozat SCW Üyesi

717
    377
    63
    Arkadaşların fikirlerine ek olarak aklıma gelen araç içinde hareketli bir canlı geldi..
    Malum Adanada yaşadığım için havayı pek düşünmedim, bugün ev camında kara sinek görerekten :)

Çöllü ve BurakK bunu beğendi.
  10. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    gecen yıl benimde basıma geldi bu olay aynen yıkadıktan sonra sanayide usta ya sordum baktılar bisey bulamadılar ogun böyle böyle yıkadıktan sonra başladı die söyledim biyere su kaçmış ordan şase yapmışdır dediler ama daha sonrada yıkamadıgım haldede devam etmeye başladı cogu zaman geceleri artık baş alamadık kapı acık yattım :D ki ne zaman kumandasını degişene kadar ogun bugundür ses yok cok şükür

Sayfayı Paylaş