• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Alın Size Açılım... Arabanın plakasından Türk bayrağını söktüler

fnasif

Kayıtlı Üye
İsim
Faruk NASIF
Nereden
İstanbul
Plaka
34 GE 9723
ya benim anlamadığım nokta, bu kırmızı çıkartmalar üstünde bayrak veya Atatürk resmi olanlar marketlerde bile satılıyor + KDV de alınıyor devlet para kazanıyor. Sonra aynı devlet ulan bunu neden taktın diyor bide ceza kesiyor bunu anlayabilmiş değilim. Satılırken de bu çıkartmaların çoğu yerde tarifi ki yanlış hatırlamıyorsam o ayırdığımız kartonda da plaka yapıştırması diye yazıyor...

Hani kanun dışı yasak şeyleri desteklemekle beraber bu abuk subuk +KDV yada satışa izin verilmesine anlam veremiyom.

rockinrock

Kayıtlı Üye
İsim
Mesut Aytan
Nereden
İstanbul
orda sence komiser dışındaki elemanların amacı sadece kanuna uygun hareket etmek mi Mesut. ??
valla kimse kızmasın gücenmesin kanun cam filmi yasak diyor ve bir polis filimleri söktürüyorsa kimse dert yanmasın. kanun plakaya birşey yapıştırılamaz diyorsa kimse bu olayı büyütüp altında başka birşey aramasın.

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

ya benim anlamadığım nokta, bu kırmızı çıkartmalar üstünde bayrak veya Atatürk resmi olanlar marketlerde bile satılıyor + KDV de alınıyor devlet para kazanıyor. Sonra aynı devlet ulan bunu neden taktın diyor bide ceza kesiyor bunu anlayabilmiş değilim. Satılırken de bu çıkartmaların çoğu yerde tarifi ki yanlış hatırlamıyorsam o ayırdığımız kartonda da plaka yapıştırması diye yazıyor...

Hani kanun dışı yasak şeyleri desteklemekle beraber bu abuk subuk +KDV yada satışa izin verilmesine anlam veremiyom.
abart ekzoz satılması serbest takması yasak. aynı mantık

GÖKHAN33

Kayıtlı Üye
İsim
GÖKHAN ssssss
Nereden
İstanbul
Plaka
01NB56(207)
Ben açıkcası bu olayın gerceklık payı olduguna ınanmıyorum ben bı polıs cocuguyum ve aılemde babam dahıl 3 polıs daha var vede polıslerın bole bısı yapıcagını dusunmuyorum ama hanı sonuc olurak bı dusunce benımkısı....babama sordum vede oda bı kac arkadasını arıyarak bole bı genelgenın solendıgını falan duymadık dıye bı cevap aldık....Sımdı bu alıntının amacı nedır gercklık payıda varsa ben ole turk polısının..............Babamda aynı seyı soluyo....:D

YCO

Kayıtlı Üye
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556

Faruk abi arabaya aldığımız her şeye de KDV veriyoruz o da saçma zaten..
benim hep benzin aldığım Shell'de bedava veriliyo o çıkartmalar..kasanın yanında istediğin kadar alıyosun..

Hakan sadece görevini yapan bi polis sence olayı bu kadar abartır mı benim gözümün önüne geldi konuşanlar resmen ve üslüpları..gerçek anlamda T.C. vatandaşı olan hiç bi polis plakada çıkartmaya takılmaz bence hea takılabilir illaki ama oraya gelene kadar aracın yasalara uygun olup olmadığını kontrol edicek tonla şey var..amaç görevini tam anlamıyla yapmaksa bi polisin..

H

HaKo

E-Posta Onayı Bekliyor
Faruk abi arabaya aldığımız her şeye de KDV veriyoruz o da saçma zaten..
benim hep benzin aldığım Shell'de bedava veriliyo o çıkartmalar..kasanın yanında istediğin kadar alıyosun..

Hakan sadece görevini yapan bi polis sence olayı bu kadar abartır mı benim gözümün önüne geldi konuşanlar resmen ve üslüpları..gerçek anlamda T.C. vatandaşı olan hiç bi polis plakada çıkartmaya takılmaz bence hea takılabilir illaki ama oraya gelene kadar aracın yasalara uygun olup olmadığını kontrol edicek tonla şey var..
yiğit bi ara bu çıkartmalar çok modaydı ve istanbulda çatır çatır ceza kestiler millete bunlar yüzünden şimdi bütün polisler vatan haini mi ?

glenfiddich

Kayıtlı Üye
İsim
ibrahim
Nereden
İstanbul
bu çıkartmaları başlatan mhp dir vekil araçlarından başlanmıştır.

muhammedcankaya

Kayıtlı Üye
İsim
Muhammed ÇANKAYA
Nereden
Manisa
Araç
Seat Alacağım
Plaka
45AAC92
peki Türk bayrağı yerine pkk bayrağı olsaydı ne yapacaklardı çok merak ediyorum

YCO

Kayıtlı Üye
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
yiğit bi ara bu çıkartmalar çok modaydı ve istanbulda çatır çatır ceza kestiler millete bunlar yüzünden şimdi bütün polisler vatan haini mi ?
değiller tabii ki..
ama Hakan'ım mesajımda yazdığı gibi oralara gelen kadar rüşvet yemesinler adam kayırmasınlar..her şey bitti mükemmeller bu mudur sorun yani.. :)

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
İsim
GÖRKEM SARIGÜL
Nereden
Mersin
Araç
Leon 2.0 TDI FR
Plaka
33 EDA 19
bu olaya ben gerçeklik payı vermiyorum neden derseniz adana hava alanına gelen bilir heleki içhatların önünde duraklamak bile yasak valizleri indirdin yolcunla öpüimeye vaktin olmadan polis ceza yazacak oluyor bu adam arabayı bırakıp bilet almaya gittim diyor?? otoparka girdiğini varsayıyorum otoparkın oldugu yerle polislerin durdugu yer arasındaki mesafede bu olayla ilgilenilecek kadar yakın değil hava alanı iç hatlar önünde 2 polis memuru durur ve böyle basit bir olayla 1-2 saat tartışacak kadar vakitleri olmaz cünkü o sırada içhatların önüne araç durmasını engellemek zorundadır polis bu başka bir mevzudan oralara gelmiştir

GÖKHAN33

Kayıtlı Üye
İsim
GÖKHAN ssssss
Nereden
İstanbul
Plaka
01NB56(207)
bu olaya ben gerçeklik payı vermiyorum neden derseniz adana hava alanına gelen bilir heleki içhatların önünde duraklamak bile yasak valizleri indirdin yolcunla öpüimeye vaktin olmadan polis ceza yazacak oluyor bu adam arabayı bırakıp bilet almaya gittim diyor?? otoparka girdiğini varsayıyorum otoparkın oldugu yerle polislerin durdugu yer arasındaki mesafede bu olayla ilgilenilecek kadar yakın değil hava alanı iç hatlar önünde 2 polis memuru durur ve böyle basit bir olayla 1-2 saat tartışacak kadar vakitleri olmaz cünkü o sırada içhatların önüne araç durmasını engellemek zorundadır polis bu başka bir mevzudan oralara gelmiştir
+33

Üst Alt