Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

akü ile ilgili

Konu, 'Servis ve Oto Bakım' kısmında mitrazapin23 tarafından paylaşıldı.

1. mitrazapin23

mitrazapin23 SCW Üyesi

740
    103
    43
    arkadaşlar benim aracın aküsünün voltajı genelde düşük 12 volt gösterdiğini görmedim ölçümlerde..aracı alalı 4 sene oldu ve akü son iki yıldır böyle dün de sabah tamamen boşalmıştı bir önceki gün hiç çalıştırmadığımdan..

1 bu durum normal mi??
    2 akü değişimi gerekli mi??
    3 bir akünün ömrü kaç yıldır??

bu soruların cevabını acil verebilirseniz değişim ya da hiçbişey yapmama kararı alıcam

2. halil001

halil001 SCW Üyesi

274
    97
    28
    3 yıldan sonra akü değişimi normaldir kullandığın akünün kalitesine göre ömrü uzar yada kısalır. Bence değiştirin ve VARTA almaya çalışın. ayrıca ses sistemi falan varsa aracınızda akünün ömrü dahada kısa olur.

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  3. gültekin

gültekin SCW Üyesi

609
    200
    43
  4. mitrazapin23

mitrazapin23 SCW Üyesi

740
    103
    43
  5. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    Akün ömrünü tamamlamış nurullah kardeşim.şarz dinamosuna zarar vermeden değiştir.

6. mitrazapin23

mitrazapin23 SCW Üyesi

740
    103
    43

abi değişimi birkaç gün erteledik kaçak varmış aküde değişirsek yeniside tükenicekti yüksek ihtimalle bugün 20 dakika dörtlüer açık bekledi döndüğüm de boşalmıştı akü..servisten randevu aldım en kısa sürede halledip akü değişcem inşallah

7. gokhan_acr

gokhan_acr SCW Üyesi

263
    174
    43
    Değişimden Önce Bi Şarj Ettir Derim Benim aküde bitmişti vurdurarak çalıştırdım geziyim dolar dedim yaklasık 2 saat araç hiç kontak kapatmadım. ama 2 gün yattı yine çalışmıyor.
    Yeni Akü Yolu Gözükmüş oldu Dedim ama Arkadaşım bi Şarj Ettir öyle Dene Dedi.
    Şar ettirdim Şuan Hiç Bi Sıkıntı Kalmadı Şarj Sonrası 1 hafta yatırdım aracı denemek için baktım sorunsuz tık dedi aldı marşı.

işin kısası akü almadan önce bi yere şarja bırak akünü boşa para verme derim :)

8. mitrazapin23

mitrazapin23 SCW Üyesi

740
    103
    43
    teşekkürler arkadaşlar...varta taktırıp konuyu hallettim sonunda :)

9. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    Temiz iş..hayırlı olsun

Sayfayı Paylaş