Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü değişimi sonrası Start&Stop çalışmıyor

namik

Kayıtlı Üye
arkadaşlarım merhabalar,
3 aylığına yurtdışındaydım. aracım evimin önünde durduğundan yaklaşık 1 ay sonra aküm bitmiş. babam düzenli olarak 10 günde bir çalıştırırken bir gün araç tamamiyle kitlemiş aküsü bitmiş. babam inci akü start&stop'lu aküyü taktırmış fakat araçtan çok anlamadığı için tam net hatırlıyamıyor start&stopun çalışıp çalışmadığını.
dün itibariyle aracımla 50km yol yaptım. ankara'da hava sıcaklığı 10 derece emniyet kemerim bağlı ve diğer bağlı koşulları sağladım. fakat start stop çalışmıyor. ekrandan baktığımda start stop info menüsünde aracın yeterli enerjiyi bulamadığı gibi bir uyarı var. araca yaklaşık olarak 30dk bindim. hala aynı uyarı var start stop menusunde.
ikinci bir husus bu sabah tekrar aracı çalıştırmadan önce akü durumuna baktığımda %70 gözüktü. aracı biraz çalıştırdım %80 e çıktı.
sizlere sorum şu acaba aracımın aküsü takıldığında start stopa kalibre mi edilmedi?
yoksa aracım yerinden 3 aydır kalkmadığı için tekrardan aküyü mü bitirdi?
ücüncüsü de acaba aracı 2-3 gün sürsem start stop çalışması devam edermi?
bana göre devam edebilir çünkü aracın kliması da hava üflemiyor muhtemelen araç yatmaktan.

sizce neler yapılmalı daha önce başına gelen arkadaşlarım oldumu?
saygılar

arkadaşlarım merhabalar,
3 aylığına yurtdışındaydım. aracım evimin önünde durduğundan yaklaşık 1 ay sonra aküm bitmiş. babam düzenli olarak 10 günde bir çalıştırırken bir gün araç tamamiyle kitlemiş aküsü bitmiş. babam inci akü start&stop'lu aküyü taktırmış fakat araçtan çok anlamadığı için tam net hatırlıyamıyor start&stopun çalışıp çalışmadığını.
dün itibariyle aracımla 50km yol yaptım. ankara'da hava sıcaklığı 10 derece emniyet kemerim bağlı ve diğer bağlı koşulları sağladım. fakat start stop çalışmıyor. ekrandan baktığımda start stop info menüsünde aracın yeterli enerjiyi bulamadığı gibi bir uyarı var. araca yaklaşık olarak 30dk bindim. hala aynı uyarı var start stop menusunde.
ikinci bir husus bu sabah tekrar aracı çalıştırmadan önce akü durumuna baktığımda %70 gözüktü. aracı biraz çalıştırdım %80 e çıktı.
sizlere sorum şu acaba aracımın aküsü takıldığında start stopa kalibre mi edilmedi?
yoksa aracım yerinden 3 aydır kalkmadığı için tekrardan aküyü mü bitirdi?
ücüncüsü de acaba aracı 2-3 gün sürsem start stop çalışması devam edermi?
bana göre devam edebilir çünkü aracın kliması da hava üflemiyor muhtemelen araç yatmaktan.

sizce neler yapılmalı daha önce başına gelen arkadaşlarım oldumu?
saygılar

Birkaç gün kullandıktan sonra durum düzene girer eski akünüzü de şarz ettirip alsaydınız serviste 700 ₺ gibi fiyatları var akülerin
Yoğun trafikte bile kendini korumak için start stopu kapatıyor araç buda uzun süre yatmış olması ve akünün değişmesi tam doluluk görmediği için çalıştırmıyor

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

arkadaşlar çok teşekkür ediyorum bugün yaklaşık 1 saat kullandıktan sonra çalıştı :) sorun düzeldi.

Geri
Üst Alt