Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aklı kelden yakıtı shell'den almamalıymış meğer...

tabiki genelleme yapmak doğru değil amacım shell'i kötülemekte değil nihayetinde f1 sponsorluğu olan ferrari ile birlikte yakıt geliştiren dünya çapında söz sahibi bir marka ve marka algısı çok yüksek.

benim amacım nasılsa shell diye her bayiiden gözler kapalı yakıt alınmaması hatırlarsanız istanbulda bir pompacı araç sahipleri gidince yakıtı kovaya doldurup sonrasında satıyordu orasıda shell di.

imkanı olan arkadaşlar muhakkak başka istasyonlarıda denesinler benim yaptığım hatayı yapmasınlar diye yazdım bunları. ben nasılsa shellden alıyorum yakıtım kusursuz olacak diye düşünüyordum ama ne kadar yanlış düşündüğümü anlamam 2 yılıma ve yaklaşık 10 bin liraya mal oldu.

Aracımı ilk aldığımda Harem'e inen yol üzerindeki Shell'den yakıt aldım. Bitsin diye basa bas devirli gittim. Araba abuk sabuk çalışmaya başladı. Bitirdikten sonra her zamanki istasyondan almaya devam ettim. 2-3 depo yine benzer problemleri yaşadım ancak bir süre sonra sorun kalmadı. Yine dediğim gibi yakıt alınan bayinin çok önemi var. Bizim şirket araçları Opet ile çalışıyorlardı. İşin İstanbul kısmında problem yok ancak bizim burdaki istasyonda problem çıkınca BP ye geçiş yapıldı.

Kartal'a doğru giderken E5 üzerindeki Opet'ten sürekli gittiğim yolu gidemedim bir türlü. Defalarca denememe rağmen sonuç hep aynı. Neredeyse yarı yarıya fark etti her seferinde. 2 seneyi geçti sürekli olarak Anadolu yakasında 20 km fazladan yol gideceğimi bile bilsem Altunizade Opet, Avrupa yakası Maslak Mehmehçik Vakfı Opet. Aktif kullanıcı olarak tavsiyem ancak gittiğim yol üzerine olabilir :)

Dip not: Baba Kırıkkale Rafinerisi'nde başmühendis olarak çalışıyor. Shell'den ziyade BP'yi tercih ediyor eğer Opet yoksa. Opet mevzusu da biriken puanlarla başladı bizde ama sürekli kullanınca başka yerden almamaya başladık. PO falan hikaye.

Kaçak yakıtla alakalı olarak da düzenli olarak marker denetlemesi yapılıyor. Fişsiz de satış olamadığı için kaçak büyük şehirlerde çok çok daha zor. Belki de imkansızdır. Ama Türk aklına sır ermez :D

direk olarak shell 'in kendi işlettiği yerler var..bayı değiller...bostancı shell ve kozyatağı shell bunlardan birkaçı..bu tarz yerlerden almanızı tavsiye ederim

Geri
Üst Alt