Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

AKL-AEH motor farkı?

yukcell88

Kayıtlı Üye
Aynı model ibizanın AKL VE AEH motor kodlarına sahip olması kafamı karıştırdı. Benimki AEH, ve bildiğim kadarıyla AKL 100 bg. Peki benimkinin ondan farkı nedir? Bilen var mı?:rolleyes:

%100 emin olmamakla beraber iki motorunda blokları ve diğer parçaları birbirleri ile aynı . Sadece yazılımsal olarak farklılıklar olduğunu düşünüyorum.
Birde bahsi geçen ibizalar hangi kasa ibizalar ? 100 bg varmıydı ? 105 diye biliyorum birde eskiden 102 likler vardı

2000 signo, motor kapağı 1.6 SR... Ben bunu 73,5 KW olarak bildiğim için 100 bg olduğunu düşünüyordum. (Ruhsatta öyle yazıyor)

Evet, bazı yerlerde ben de aynı olarak gördüm ama aynı modelde aynı araçta ikisini de kullandıklarına göre bi farkları vardır diye düşünüyorum. AKL de AEH da ibiza signoda var...

ıkısı de aynı motor bır farkları yok.1.6 8v sr motor

Geri
Üst Alt