Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aklı kelden yakıtı shell'den almamalıymış meğer...

Ynt: Aklı kelden yakıtı shell'den almamalıymış meğer...

Geçmiş olsun...
Bende shell hakkında ilk defa böyle birşey duydum

20bin kmye kadar Shell kullandım 4bin kmdirde anlaşmalı istasyonumuz nedeniyle opete geçtim..ikisindende problem yasamadım..

Daha önce değişik markalarda bu tarz sorunlar yaşayanlar hep olmuştur...Shell'e özgü bişey değil...

Shell den alıyorum hep böyle bir sorunla karşılaşmadım ucuz olsa da gtl alsak:eek:

geçmiş olsun..ben de gazı hep shellden alırım, memnun sayılırım..belki bayi kaynaklı bir sıkıntı olmuştur..

geçmiş olsun kardeşim.. aracımı aldığım günden beri bende shell den alıyorum.10,000 km oldu sorun gözükmüyor.ayrıca 7 yıldır kullandığım şirket araçlarının tts sistemi de shell. toplam 600,000 km yol yaptım.yakıtla alakalı hiç sorun yaşamadık.belki bayiden kaynaklı olabilir..
bildiğim kadarıyla shell,bp,total vb.markalar bayiliklerindeki yakıtların kalitelerini rutin kontrol ediyorlar.. ama sen yinede testlerini yaptır.tek sonuca bağlı kalma.tekrar geçmiş olsun..

Bende kendimi bildim bileli yakiti shell den alirim. Su ana kadar herhangi bir problem yadamadim. Kuvvetle muhtemel bayi kaynaklidir. Sonucta global bir marka.

Arkadaşlar özetle buradaki shell bayiinden yakıt aldıktan sonra (aracımda egr valf arızası vardır ve tüm egr sistemi değiştirildi) anormal bir performans kaybı yaşadım. Shelle mail attım geri döndüler ve numune almak istediklerini söylediler sanayide bir ustaya gittik yakıt numunesini kalite sorumlusuna verdik ve bekledik iki hafta sonra (bugün) bir vatandaş aradı aracımdan alınan numuninde, istasyondan alınan numuneninde standartlara uygun olduğunu söylediler. teşekkür ettim ve kapattım.

elimdeki numuneyi test ettirebileceğim laboratuar, kurum kuruluş varmıdır?

birde sürekli shellden yakıt alan arkadaşlar bir kere total excelliumu denesinler farkı hissedecekler

shellden aldığım yakıtlarda 90 km hızı 1850-1900 devirde görürken bugün 1700-1750 devirde gördüm son hıza bakamadım yollar ıslak olduğu için

benim için bugün shell bitmiştir(tabiki genelleme yapmak doğru olmaz ama artık shellden bırakın yakıtı su bile almayacağım).

Teorik olarak hata var. Motor devri ile hız orantıları sabittir. Eğer aynı vites değerinde isen motor devri ile hız her zaman aynı orantıda olur. Yakıt buna etki etmez.
Diğer mevzuya gelince olabilir elbette. BP baya iyi yiye düşünüyorum.

Teorik olarak hata var. Motor devri ile hız orantıları sabittir. Eğer aynı vites değerinde isen motor devri ile hız her zaman aynı orantıda olur. Yakıt buna etki etmez.
Diğer mevzuya gelince olabilir elbette. BP baya iyi yiye düşünüyorum.

Motor Devirleri ile hız oranları sabit olsa idi yokuşta devir düşmezdi ;)

Yakıta, Yola, Lastiğe, Hava Şartlarına, Filtrelere, Bujilere, Hatta Motor Sıcaklığına göre bile değişir.. Hız ve Devir Gösteregesi aklınızda bulunsun.. ;)

Geri
Üst Alt