Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

akaryakıt hakkındaki sorularınız

pompadan pompaya bile fark ediyor..arkadaşım shell sahibi o'na sormuştum bir keresinden bu kalibrasyonda..devletin müsade ettiği bir limit varmış..ama yakıtı alan adam çok hisstemiyormuş..ancak benzinci işte bir tankda belli bir miktar daha kazanabiliyormuş..tabi legal ölçüde yapanlar için..
onun dışında fark ediyor yakıt istasyona göre..
yapmak istedikten sonra neler yapılır kimsenin ruhu duymaz derecesinde..yapılır yapılabilir..
ben burda bostancı shell a.ş nin istasyonundan alıyorum..
nizipte merkezdeki shell den alıyorum..
antepin içinde..de metronun karşısındaki shellden alıyorum.
eğer bp den alacaksam onu da..eski garajlardan yada mezarlık karşısından alıyorum...ama çok nadir..

barış bey benim bir sorum olacak..
eskiden benzin shellden

diesel ise mobil den..ve hatta insanlar mobilden başka bir yerden almazlardı..
sonra bp mobili satın aldı.. mobilin mühendisleri de bp ye geçti mi..yada başka mühendisde gelmiş olabilir..kalitelerini artırarak daha da ileri gitti mi bp diesel de..

yoksa dieselin kralı.. GTL teknolojisi mi ??

baris44 kardes,

Yanlış anlama ama benim mantığımın almadığı bazı şeyler var. Öteki seat forumunda 17 yaşında olduğunu söylemişsin. Aynen şöyle hatta " daha 17 yaşındayım ".

Bu yaşta firma sahibi olmana pek olanak vermiyorum, ki ben şahsen isyaston sahibi olsam gidip 1.2 ibiza referance aracına binmem birde eski kasa.

Aracınızı kesinlikle kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın...

Ayrıca sigortanın sana para vermemesinin sebebinide şöyle açıklamışsın;

öndeki araç geri kaçırdı giderken bende duramadım vurdum neymiş yok efendim o olayla böyle masraf meydana gelmezmiş

Ne bileyim daha 18 yaşını doldurmamışsın araç sahibisin firma sahibisin bana garip geliyor :)

baris44 kardes,

Yanlış anlama ama benim mantığımın almadığı bazı şeyler var. Öteki seat forumunda 17 yaşında olduğunu söylemişsin. Aynen şöyle hatta " daha 17 yaşındayım ".

Bu yaşta firma sahibi olmana pek olanak vermiyorum, ki ben şahsen isyaston sahibi olsam gidip 1.2 ibiza referance aracına binmem birde eski kasa.

Ne bileyim daha 18 yaşını doldurmamışsın araç sahibisin firma sahibisin bana garip geliyor :)

enteresaaaaan :)

kafamı bozmayın tüm ipliğinizi pazara çıkartırım ulen :)

aman abi :) sen sakin ol :)

baris44 kardes,

hocam düzgün okusaydın keşke forum'u geri kaçırma olayı sigortadan yaptırabilmek içindi exper kabul etmedi
2. olarak akaryakıt istasyonu sahipleri ibiza'ya binemezmi kardeşim ? nice istasyon sahipleri (kötülemek için söylemiyorum) doğan şahin'e biniyor
3. olarak daha 17 yaşındayım'ın 2 altında "hocam 17 olmuş pardon
smile222.gif
18 olacaktı o" yazıyor gir oku
4. bilemden balıklama atlama be kardeşm :)

baris44 kardes,

kardeşim o işler belli olmaz baba mesleğidir babanla durursan işten anlarsın gibi bi olay olabilir.

barış kardeşim sende seçtiğin kelimelere dikkat et istersen benim için senin için herkes için

• Beğen
Reaksiyonlar: H_G
barış bey benim bir sorum olacak..
eskiden benzin shellden

diesel ise mobil den..ve hatta insanlar mobilden başka bir yerden almazlardı..
sonra bp mobili satın aldı.. mobilin mühendisleri de bp ye geçti mi..yada başka mühendisde gelmiş olabilir..kalitelerini artırarak daha da ileri gitti mi bp diesel de..

yoksa dieselin kralı.. GTL teknolojisi mi ??

eskiden herkes o firmadan alıyodu şimdiki gibi firma ve 12 bin küsür tane benzinlik yoktu sahibi bulundugumuz istasyon malatyada açılan 2. istasyon ve po'nun ilk 100 lerde olması lazım

Gtl teknolojisi aslında birazda psikolojik 95-97 oktan arasındaki fark gibi hocam gtl akaryakıt firmasının işine geliyor ör: 95 litre'ye 5 litre gtl sıvısı döküyor gtl'nin maliyeti mazot'dan az oaradan parayı kırııyor1. satışda fiyat da fark ediyor en iyisi yine ildigimiz gibi allaha emanet almak

saygılar

Barış arkadaşım, benzin istasyonlarının kar oranları ne düzyde? Mesela ben benzini 4.36 TL'den depoyu 225 TL'ye doldurdum. Bunun yaklaşık ne kadarı devlete vergi olarak gidiyor, ne kadarı istasyona kalıyor? Biz asıl kazığı nereden yiyoruz merak etmeden yapamadım.

Barış arkadaşım, benzin istasyonlarının kar oranları ne düzyde? Mesela ben benzini 4.36 TL'den depoyu 225 TL'ye doldurdum. Bunun yaklaşık ne kadarı devlete vergi olarak gidiyor, ne kadarı istasyona kalıyor? Biz asıl kazığı nereden yiyoruz merak etmeden yapamadım.

%60 vergi kesildikten sonra %8 lt başı bizim karımız senin depoyu fullemen bize 18 tl kazandırır

Geri
Üst Alt