Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

akaryakıt hakkındaki sorularınız

opet değil hiç biri yapmaz adamlar duymuş zaten paraya :)

opet-shell-bp-total vs.. farketmez, sahtekarlığı yapan zaten markalar değil, istasyon sahipleri..her zaman dediğim gibi, markaya göre değil, istasyona göre akaryakıt alınmalı..

dogru söyluyorsun Harun :eek:key: aynen katılıyorum.benim bulunduğum yerde 2 adet aynı firmanın istasyonu var.burad yıllardır olanlar bilir bir tanesinde yakıt kalitesı kötüdür.artık nasıl yapar bilemem.ama arkadaşımın accentının 300 metre sonra arıza ışığı yakıp yolda kaldığını sonra serviste motordakı benzini boşaltınca su çıktığını bilirim.Hele ki doğuda bazı yerlerde istasyonda bile kaçak satıyor adam karıştırıp

hocam pompacı nasıl hava basabilir benzin akışgan madde onun saacı da akan maddei tartıyo (yel değirmeni gibi kademeleri var duarsınız zaten çıt çıt diye )

lpg'de de hiç bi sıkıntı olamaz lpg'de aslında gaz değil sıvıdır (sıvılaştırılmız petrol gazı) sadece olabilecek tek şey o litre sayacında oynama yapılabilir onu da anlamanın yolu yok allaha emanet alıoruz yani :)

pompacı hava basmıyor şöyle oluyor sen karayakıt istasyonu sahibi olarak bu işleri yapmasanda duymuşssundur pompaları açtığımızda içerdeki numaratör varya ince ayarları var bilirsin kalibrasyon ayarları yapılır ve kontrole gelir ara sıra tapdk oraya ince ayar çekiyorlar pompada 10 lt yazıyor fişte 10 lt yazıyor ama aslında (tabi kötü niyetli yapılmış ayar varsa)9,2 lt veriyor hani bazen fulle dediğimizde sizi buraya alalım bu pompada mal yok derler aynen işkilleniyorum yürüyorum başka istasyona çünkü fulleyen adam aşşağı yukarı kaç lt alacağını bilir 100 liralık koy dediğinde ise aynen verirler.mesela fueloil işi yapanlar bu işin kompedanı olmuşlardır tankerin vanaların olduğu yerdeki numaratör hesapta mühürlü oluyor ama sadece ön tarafı mühürlü adamlar onada bir çare bulmuşlar numaratörü bir kutu gibi düşün kilitli tarafı mühürlü ama menteşelerin ordan açıyor numaratör verilen fuel oili farzı misal 8260 gösteriyor el çabukluğu marifetle üçük bir parmak haraketi ile yüzler basamağına bir parmak verilen mal artık adamın insafına göre 8460 ta olur 8860 ta olur hatta hızını alamayıp binler basamağı ile oynarsa 9260 olur orası adama kalmış bu bahsettiğim hareket fuel oil ve teknelere götürülen tonajlı mazotlarda olur dha neler vaaar neler.zengin istasyon sahibi kısmına gelincede büyük dağın dumanıda büyük olur artık allahla arasında olan bişey bilemeyiz

pompacı hava basmıyor şöyle oluyor sen karayakıt istasyonu sahibi olarak bu işleri yapmasanda duymuşssundur pompaları açtığımızda içerdeki numaratör varya ince ayarları var bilirsin kalibrasyon ayarları yapılır ve kontrole gelir ara sıra tapdk oraya ince ayar çekiyorlar pompada 10 lt yazıyor fişte 10 lt yazıyor ama aslında (tabi kötü niyetli yapılmış ayar varsa)9,2 lt veriyor hani bazen fulle dediğimizde sizi buraya alalım bu pompada mal yok derler aynen işkilleniyorum yürüyorum başka istasyona çünkü fulleyen adam aşşağı yukarı kaç lt alacağını bilir 100 liralık koy dediğinde ise aynen verirler.mesela fueloil işi yapanlar bu işin kompedanı olmuşlardır tankerin vanaların olduğu yerdeki numaratör hesapta mühürlü oluyor ama sadece ön tarafı mühürlü adamlar onada bir çare bulmuşlar numaratörü bir kutu gibi düşün kilitli tarafı mühürlü ama menteşelerin ordan açıyor numaratör verilen fuel oili farzı misal 8260 gösteriyor el çabukluğu marifetle üçük bir parmak haraketi ile yüzler basamağına bir parmak verilen mal artık adamın insafına göre 8460 ta olur 8860 ta olur hatta hızını alamayıp binler basamağı ile oynarsa 9260 olur orası adama kalmış bu bahsettiğim hareket fuel oil ve teknelere götürülen tonajlı mazotlarda olur dha neler vaaar neler.zengin istasyon sahibi kısmına gelincede büyük dağın dumanıda büyük olur artık allahla arasında olan bişey bilemeyiz

kesinlikle Yekta abi aynen dediğin gibi katılıyorum sana. Diyorum ya tamamen Vicdan meselesi

Yekta abimize %100 katılıyorum... buna %1000 de diyebilirim... ben yakıt tüketimine çok dikkat ederim... ve bir çok yerde de yaşadım bu olayları... bazi yerlerde böyle şeyleri gösterge panelinde bile rahatlıkla görebilirsiniz... tabi panelin yanılma olasılığı var ama yinede çok belirgin farklar olunca şüphelenmemek elde değil... ve bunlar tekrarlanınca o istasyona bir daha girmem... mesela Kemer küçük bir yer... elimden geldiğince tek bir yerden yakıt almaya çalışıyorum ama neresinin eksik neresinin normal yakıt verdiğini de artık deneme yanılma yöntemiyle tespit ettim... şimdi kimsenin günahını da almak istemem... bu benim şahsi tespitlerim...

bence bu olayın zengin-fakirle ilgisi yok... tamamen para hırsı,,, evet vicdan meselesi..!!!

arkadaşlar zaten ülkemizde bir malın fiyatı çok yüksek ve de çok talep ediliyorsa ki bunuların vergisi yüksektir, kaçınılmaz,,, her türlü sahtekarlık beklenir, olasılığı yüksektir... ona göre de tedbirli olmamız gerekir... böyle şeyler olmuyor değil...

benzin aldığımız yerlerin sahipleriyle sıkı fıkı olmak lazım demek ki abi bana üç kağıt yapma falan diye ricada bulunmak lazım

ne derseniz deyin istasyonu olupta ben üç kagıt yapmıyorum dıyen zor bulunur hatta yok gıbı senelerdır bir tane istasyonda yakıt hesabı tutturamadım.bazen kafayı yedim arabaya kızdım sattım aldım çok yakıyor dıye hatta konu açmışlıgım bile var kaç sefer ama yok arkadaş artık kesin olarak noktayı koydum tamamen istasyonların verdigi yakıtta var sorun yoksa biz çok aptalız bir gün aldıgımız benzinle 100 km gıdıyorum ornek yarın alıyorum 70 km gıdemıyorum valla kafayı yemiştim bu konu yuzunden yaa :mad:

konuyu açan arkadaşada saygı duyuyorum iyi niyetiyle bize yardımcı olmak istemiş ama bu senelerdir yapılan bilinen (en son adamlar kovaya doldurup çalıyorlardı :D) bir dolandırıcılık piyasası :eek:key:

ne derseniz deyin istasyonu olupta ben üç kagıt yapmıyorum dıyen zor bulunur hatta yok gıbı senelerdır bir tane istasyonda yakıt hesabı tutturamadım.bazen kafayı yedim arabaya kızdım sattım aldım çok yakıyor dıye hatta konu açmışlıgım bile var kaç sefer ama yok arkadaş artık kesin olarak noktayı koydum tamamen istasyonların verdigi yakıtta var sorun yoksa biz delimiz bir gün aldıgımız benzinle 100 km gıdıyorum ornek yarın alıyorum 70 km gıdemıyorum valla kafayı yemiştim bu konu yuzunden yaa :mad:

İlginç gerçekten erkan abi ama bunun hesabını nasıl verecekler diğer tarafta ben onu merak ediyorum ..

Geri
Üst Alt