Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü bitti acil yardım

daha 16 aylık aracın aküsünün bitmesi normal mi?
bundan sonra ne yapmalıyım? istanbulda malum kar var benim araç çoğunlukla 4 5 gün yatıyor normal zamanda da 2 3 günde bir çıkarıyorum ve uzun yol yapmıyorum. şarj bittikten sonra 50 60 km yol yaptım şuan sorunlar çözüldü gibi görünüyor. ama bundan sonra nelere dikkat etmem gerekiyor? 1 2 günde bir en azından sadece çalıştırsam 3 5 dk akünün bitmesini engeller mi?
ayrıca aküyü servis dışına şarj ettirsem garantiyi etkiler mi?
bir de araç kamerasını kontağa bağlattım elektrik tesisatına (çakmaklığın arkasından) bunun garantiye zararı var mıdır?

akü bitince cam ayarları da sıfırlanıyor. iki araca da denedim oldu.
kontağı aç çalıştırma
camları indir. . camları hep birlikte aynı anda kaldır kaldırma işlemi bitince elini hemen çekme 3 4 sn kadar bekle ondan sonra bırak..

akü bitince cam ayarları da sıfırlanıyor. iki araca da denedim oldu.
kontağı aç çalıştırma
camları indir. . camları hep birlikte aynı anda kaldır kaldırma işlemi bitince elini hemen çekme 3 4 sn kadar bekle ondan sonra bırak..
benimki kendiliğinden düzeldi biraz yol yapınca akü kendini topladı şimdilik sorun yok ama aklımızda olsun bu yöntem teşekkürler

Geçmiş olsun kardeşim... Hiçbir zaman aküden enerji alma direk olarak çakmak ya da kontaktan al...

2012fr da akü bitince Mars basmamisti. Takviye yapıp servise gittik. 2 gün sarj ettiler şarj tutmamis garantiden değişim yapmislardi.

Benimde geçen kış yolda giderken aniden şarj lambası yanmıştı. tam servisin önüne zar zor gelmiştim. ama ekran full yanmaya başlamıştı. arza ışığı hava yastıkları abs direksiyon akla ne gelirse yanıyordu. sonra bi parça değişti. akü şarj edildi 1000 km yaptım. şarjda etti ama düzen tutmuyor. 1 gün çalıştırmayınca akü çok zayıflıyordu. hatta bunu serviste arkadaşa götürdüm. araba çalışmıyorken klimayı 4. seviyeye getirirp ölçü akım düşüyordu. sinirlendim yenisini aldım. en güzeli yenisi kardeşim yeni nesil aküler şarj olunca düzen tutmuyor. bitti mi bitiyo

benımde bitmişti gittim akücüyü getirdim değiştirdim kurtuldum 200 lira sıkışmış araya...aküyü değiştir sonra kaldığın yerden devam edebilirsin.bende sıkıntı olmadı....varta tavsiye ederim...geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt