Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aile aracı tercihi

verso elegant bulunursa alınır. 1.6 yeterli bence; eğer ralliye katılmayacaksanız... lpg ye de uyumlu olduğu söyleniyor. 5+2 oluşu da aile aracı için önemli bir artı...

cmax dizel temiz bulunursa alınır. Ben pek sevemedim eski kasayı. yeni kasa daha iyi duruyor... o da bütçe dışı tabi.

altea xl aile için çok ideal bir araç... tsı motorda çok iyi yakıt değerleri yakalayan arkadaşlarımız var lpg için arayışa düşürmez. performansı da bence çok tatminkar. spor yüzü ve geniş bagajı da cabası... tercih size kalmış. Ben altea ya da verso elegant derim...

ikinci el sitelerinde 2007 model Verso Comford (baz modeli) ve Elegant (yüksek donanım) için 33-34 bin lira para istiyorlar yani fiyat farkı yok.. Elegant ta Comforda artı olarak

Arkada da otomatik klima
Cruise Control
Sunroof
CD Değiştirici
Yağmur Sensörü

Bu araçta neden yüksek donanımda bile ESP yok anlayamadım..

2008 model Altea XL da ise Eleganta da artı olarak

ESP
Lastik Basınç Uyarısı + Hill Hold (Yokuş Kalkış Sistemi)
Alüminyum Alaşımlı Jantlar
Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları
Koyu Yeşil Karartılmış Arka Camlar
Far Sensörü
Aux ve USB Girişi
Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı
Yolcu Koltuğu Bel Destek Ayarı

ve Verso Elegant ile fiyatları aynı.. Altea XL da sunroof yok ve 1.4 TSI motor olduğundan LPGye şimdilik uyumlu değil
Bu arada Verso şehir içi 9,5 litre yakıyoken Altea XL da bu değer 8,3.. ve TSI motor daha atik sayılır

ikinci el sitelerinde 2007 model Verso Comford (baz modeli) ve Elegant (yüksek donanım) için 33-34 bin lira para istiyorlar yani fiyat farkı yok.. Elegant ta Comforda artı olarak

Arkada da otomatik klima
Cruise Control
Sunroof
CD Değiştirici
Yağmur Sensörü

Bu araçta neden yüksek donanımda bile ESP yok anlayamadım..

2008 model Altea XL da ise Eleganta da artı olarak

ESP
Lastik Basınç Uyarısı + Hill Hold (Yokuş Kalkış Sistemi)
Alüminyum Alaşımlı Jantlar
Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları
Koyu Yeşil Karartılmış Arka Camlar
Far Sensörü
Aux ve USB Girişi
Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı
Yolcu Koltuğu Bel Destek Ayarı

ve Verso Elegant ile fiyatları aynı.. Altea XL da sunroof yok ve 1.4 TSI motor olduğundan LPGye şimdilik uyumlu değil
Bu arada Verso şehir içi 9,5 litre yakıyoken Altea XL da bu değer 8,3.. ve TSI motor daha atik sayılır

toyota da esp vsc diye geçiyor olması lazım öyle biliyorum...

Nissan Note düşünmez misiniz??

1.5 dci tekna modeli gayet tatminkar 3 4 yıldır kullanıyor babam.

2-Araç pek satılmıyor bu gerçek. Sorun değil ancak bu araba tutulmadığı için Türkiye ithalatı durabilir. Türkiyeye gelmeyen bir nesli kullanmak istemem açıkçası (Örn Nissan Primera Note Seat Cordoba Bora vs)

Bir de şu maddeyi anlamadım :) Cordoba Bora Note.

Scenic II Privilege
Verso Comfort 1.6 2007 - 08 eski kasa
Cmax 1.6 Ghia
Qashqai 1.6 visia
Altea xl Sytle 1.4 TSI 2009-10

bunda herşey var hemde dizel tüpe de gerek yok..ama tahmini konuşuyorum km sinden dolayı...ağır bakım zamanı gelmiş ve sahibi yapmak isemiyor diye tahmin ettim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-hatasiz-kazasiz-altea-40844520/detay/#

bunların içinde sende yukarıda çekincelerini yazmışsın

isterseniz yarın gidip bakarım araca müsaitim

Nissan Note düşünmez misiniz??

1.5 dci tekna modeli gayet tatminkar 3 4 yıldır kullanıyor babam.

Bir de şu maddeyi anlamadım :) Cordoba Bora Note.

Demek istediğim Türkiyeye gelmeyecek olan veya üretimi tamamlanan araç satın almak istemiyorum.. Onlarda örnek olarak yazdığım modellerdi.. Nissan Note gerçekten beğendiğim bir araç. İçine bindim ancak kullanmadım. Dışarıdan görünüşüne göre çok geniş tıpkı Jazz gibi. Ancak o aracın yeni modeli artıkı Juke galiba Note artık üretilmeyecek sanırım.

Aslında foruma üye oluştaki amacım Altea XL hakkında bilgi almaktı.. Malum fazla bilinen bir araç değil..

Geri
Üst Alt