Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ağırlık sehpası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

18891945

Kayıtlı Üye
Uzun zamandır spora gidecek zaman bulamıyorum,bu gidişle bulmam da zor görünüyor..evde, en azından temel bir kaç hareketi yapabilmek için bir sehpa almaya karar verdim..yaklaşık 1 hafta süren araştırmalardan sonra elimde bir kaç alternatif mevcut..belki buradan da yardımcı olabilecek kişiler olabilir diye,buraya da yazayım dedim..

aradığım şey, multi pozisyon ağırlık sehpası..yani incline,decline ve normal bench press için yatay,aşağı ve yukarı açılı çalışabilecek (dumbelllarla elbette) aynı zamanda military press için 90 derece konuma da gelebilen bir sehpa..

http://www.pasificshop.com/?urun-588-Dunlop-G-308-Agirlik-Sehpasi-.html

http://www.dijitall.com/urun/155481_pasific_ps3010_ayarlanabilir_sehpa_(ucretsiz_kargo.aspx

tarzı ürünler yani..

bir de bu digitall.com dan alışveriş yapan var mıdır? internette biraz bakındım,genelde iyi diyorlar,ama bana sağlam bir site değil gibi geldi..şimdiden teşekkür ederim..

eğer acele etmezsen..sana güzel cevaplar bulmaya çalışırım..spor salaonu olna arkadaşlarım var..onlardan bilgi alabilirim..nerden en uygun fiyata ve anladığım kadarı ileev için olanını arıyorsun..bu spor salonunkinden daha ucuz olacak tabiki ama sağlam olmalı..belki ikinci el ama temizbir şeylerde bulabiliriz..
düşündüğün fiyat aralığı nedir..senin fiyatın bende gizli kalır yani soracağım kişi bu fiyat aralığında arıyoruz demem...
peşin mi düşünürsün yoksa taksit mi...??

Bence bu -> Dunlop G-308 Ağırlık Sehpası
Çünkü diz desteği de var. Diğerinde diz desteği yok ve sıkıntı olur sanırım. Bazı hareketlerde diz desteğinin çok yardımı oluyor açıkçası.

hah, işin uzmanı sensin zaten Abi..fiyat olarak 400 e kadar çıkarım, nakit-taksit-kredi kartı farketmez (şu an böyle,iddaa sağolsun:D) Ev tipi ürünlerde şöyle bir problem var..Geçen cevizli-minibüs yolundaki büyük spor mağazasına gittim..benzer bir ürün buldum..adamla aramızda geçen diyalog:

-bu ürün kaç kiloya kadar dayanır?
-120 kiloda bile tık demez..çok sağlam..
-toplam 120 kilo yani?
-evet..o kadar sağlam yani..
-abi sen hiç spor yaptın mı? ben 95 kiloyum zaten..120 kiloya dayanıyorsa,elime 2 tane 15 kglik dumbell alsam kırılacak yani?
-hmm...o zaman profesyonel ürün alacaksın..onlar da 650 lira..
-hayatta başarılar..

kısacası Abi; en iyi dönemimde toplam 90 kilo bench yapabiliyordum, dumbell ile yaparken artalama %10-15 düşüş olsa,bi de güvenlik katsayısı ekleyince, toplamda en az 180-190 kiloya dayanabilecek bir sehpa olması lazım..

Bence bu -> Dunlop G-308 Ağırlık Sehpası
Çünkü diz desteği de var. Diğerinde diz desteği yok ve sıkıntı olur sanırım. Bazı hareketlerde diz desteğinin çok yardımı oluyor açıkçası.

haklısın, militaryde ya da dik konumda biceps hareketlerinde diz desteği fayda sağlıyor,ama o sehpanın profili çok ince göründü gözüme..bu ürünleri canlı canlı görüp,deneyip,test edebileceğimiz bir mağaza bulsam çok güzel olacak..ama maalesef ürünler büyük ve ağır olduğu için spor mağazaları genelde bunları dükkanlarına koymuyorlar..katalogtan resimlerini gösteriyorlar..(haksız da sayılmazlar aslında..adam bir spor ayakkabıyı da neredeyse aynı fiyata satıyor,aynı parayı kazanıyor..1 tane sehpa koyacağı yere 20 tane ayakkabı koyabilir..)

hah, işin uzmanı sensin zaten Abi..fiyat olarak 400 e kadar çıkarım, nakit-taksit-kredi kartı farketmez (şu an böyle,iddaa sağolsun:D) Ev tipi ürünlerde şöyle bir problem var..Geçen cevizli-minibüs yolundaki büyük spor mağazasına gittim..benzer bir ürün buldum..adamla aramızda geçen diyalog:

-bu ürün kaç kiloya kadar dayanır?
-120 kiloda bile tık demez..çok sağlam..

-toplam 120 kilo yani?
-evet..o kadar sağlam yani..
-abi sen hiç spor yaptın mı? ben 95 kiloyum zaten..120 kiloya dayanıyorsa,elime 2 tane 15 kglik dumbell alsam kırılacak yani?
-hmm...o zaman profesyonel ürün alacaksın..onlar da 650 lira..
-hayatta başarılar..

kısacası Abi; en iyi dönemimde toplam 90 kilo bench yapabiliyordum, dumbell ile yaparken artalama %10-15 düşüş olsa,bi de güvenlik katsayısı ekleyince, toplamda en az 180-190 kiloya dayanabilecek bir sehpa olması lazım..

herhalde canım 250 300 kadar dayanmalı kıtı kıtına dayanan işe yaramaz benim hayatım profosyonel olarak sporla geçti..105 benç bastığım günle oldu...bu basmakla ilgili değil..aynı zamanda o kiloyu oraya koyduğunda ve gttiğinde zamanla o başınç olduğu gibi duruyor gibi görünsecde baskı artar..acele etmezsen iki arkadaşıma soracağım ikisinden güzel fikirler alabilirim..birisinin lüks spor salonları var onunkiler üst düzeydir..life gym belki dumuşsundur..diğerinin de malları sağlamdır..daha çok modern klasik ürünler ile çalışır..ikisi eski milli takım sporcularıdır..life gmy in sahibi zaten marmara spor akademisi mezunu..bekle dememin sebebi öğleden sonra arayacağım bugün cuma..onlar cuma olayına takılırlar..büyük bir ihtimalle..bende akşam trabzona uçuyorum..yoldan yazabilirsem yoldan yoksa trabzondan yazacağım olmadı beni çaldır numaran bende olsun seni arayayım..532 277 95 45

Harun belki ağırlık çalışmanın yerini tutmaz ama ben de spora gidemediğim zaman evde ağırlık olmadan sadece kendi vücudumun ağırlığını kullanarak yaptığım hareketler var.

daha çok metabolizmayı hızlandırıp kalori yaktıracak hareketler ama eğer yaparım diyorsan şekillendirici hareketlerde var.

mesela Squat hareketi vardır, internette animasyonlu anlatımlarını bulabilirsin. çok kolay gözüküyor ama 30x3 yap, sonra birinci kata asansörle inip çıkarsın:)
ondan sonra karın bölgesi ve yanlar için youtube da "8 minutes abs" diye bir video var, oradaki hareketleri yap, inanılmaz faydalı

ondan sonra şınav muhakkak yaparım, bilmiyorum ama sanki benchpress ten daha faydalı gibi geliyor bana,

bunun yanında evde doumble yoksa muhakkak al, onlarla bir çok hareket yapabilirsin kol için.

bir de sana Men's Health' ı takip etmeni öneririm, çok güzel programlar veriyorlar

Harun belki ağırlık çalışmanın yerini tutmaz ama ben de spora gidemediğim zaman evde ağırlık olmadan sadece kendi vücudumun ağırlığını kullanarak yaptığım hareketler var.

daha çok metabolizmayı hızlandırıp kalori yaktıracak hareketler ama eğer yaparım diyorsan şekillendirici hareketlerde var.

mesela Squat hareketi vardır, internette animasyonlu anlatımlarını bulabilirsin. çok kolay gözüküyor ama 30x3 yap, sonra birinci kata asansörle inip çıkarsın:)
ondan sonra karın bölgesi ve yanlar için youtube da "8 minutes abs" diye bir video var, oradaki hareketleri yap, inanılmaz faydalı

ondan sonra şınav muhakkak yaparım, bilmiyorum ama sanki benchpress ten daha faydalı gibi geliyor bana,

bunun yanında evde doumble yoksa muhakkak al, onlarla bir çok hareket yapabilirsin kol için.

bir de sana Men's Health' ı takip etmeni öneririm, çok güzel programlar veriyorlar

dediğin gibi Ozan, bahsettiğin hareketler fitness sayılır..ya da formda kalmak için,kilo vermek,yağ yakmak için yapılabilecek hareketler..Ben daha çok güç odaklı çalıştım ilk başladığımdan beri..ilk üni 1. sınıfta boksla beraber başlamıştım,burun çatladı,bıraktım,amerikan futboluna başladım,onu da bıraktım..Salona sürekli devam en fazla 6 ay oldu..sonra 6 ay bırak,3 ay git, 2 sene bırak,6 ay git falan şeklinde..bir türlü bir düzen tutturamadım yani..
forma girmek,yağ yakmak için evet, yüksek tekrarlarda şınav,mekik, mide için yarım mekik,oblik için yan mekik,yada yan-üst bacak+kalça için boş squat gayet yararlı olur..ama güç odaklı çalışırken az tekrar,yüksek ağırlık uygulamak gerekir..yani squatı omzunda barbell ile,-ki squat vücutta büyüme hormonunu en çok salgılatan hareketlerdendir-ya da bench press i (hemen hemen şınavla aynı yerleri etkiler) 30-40 değil de, 3-6 tekrar gibi..(elbetteki yüksek ağırlıkla..aşağı yukarı maksimum 1 tekrarının %75i ile).. bir aralar çok meraklıydım bu işlere:D

düzeltme-ekleme: bi de bence en kolay görünen,ama özellikle ilk defa deneyeni yamultan hareket dips:D

dediğin gibi Ozan, bahsettiğin hareketler fitness sayılır..ya da formda kalmak için,kilo vermek,yağ yakmak için yapılabilecek hareketler..Ben daha çok güç odaklı çalıştım ilk başladığımdan beri..ilk üni 1. sınıfta boksla beraber başlamıştım,burun çatladı,bıraktım,amerikan futboluna başladım,onu da bıraktım..Salona sürekli devam en fazla 6 ay oldu..sonra 6 ay bırak,3 ay git, 2 sene bırak,6 ay git falan şeklinde..bir türlü bir düzen tutturamadım yani..
forma girmek,yağ yakmak için evet, yüksek tekrarlarda şınav,mekik, mide için yarım mekik,oblik için yan mekik,yada yan-üst bacak+kalça için boş squat gayet yararlı olur..ama güç odaklı çalışırken az tekrar,yüksek ağırlık uygulamak gerekir..yani squatı omzunda barbell ile,-ki squat vücutta büyüme hormonunu en çok salgılatan hareketlerdendir-ya da bench press i (hemen hemen şınavla aynı yerleri etkiler) 30-40 değil de, 3-6 tekrar gibi..(elbetteki yüksek ağırlıkla..aşağı yukarı maksimum 1 tekrarının %75i ile).. bir aralar çok meraklıydım bu işlere:D

düzeltme-ekleme: bi de bence en kolay görünen,ama özellikle ilk defa deneyeni yamultan hareket dips:D

dipsten sonra kollar L şeklinde geziyorsun zaten 2 gün :D daha fazlası açılmıyor

uzun araştırmalar sonucunda, aşağıdaki sehpayı aldım..ürün izmirden geldi..siparişi cuma sabah verdim,cmts sabah kargo geldi..(siteye de bir tebrik,bu kadar hızlı kargo için) ürün beklediğimden daha bile iyi çıktı..hiçbiryerinde oynama-esneme olmuyor..decline dışında her pozisyona uygun..oturma kısmının açılı olması,az sehpada olan,süper bir özellik..kısacası hem sehpayı tavsiye ederim, hem de başka spor malzemesi alacaklar için,siteyi..

http://www.pasificshop.com/?urun-34...iR-SEHPA-PROFESYONEL-KULLANIMA-UYGUNDUR-.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt