Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

afn wiring diagram

yusufum

Kayıtlı Üye
arkadaslar 99 model cordoba aracıma cruise sistemi uygulamak istiyorum bunun icin afn motorun wiring diagramına ihtiyacım var yardımcı olabilecek varmı

cruise sisteminin montajını yaptım hersey calışıyor ve orjinalinden farksız oldu ilgilenen arkadaslar olursa yardımcı olabilirim

Fotoları varsa çok iyi olurdu montaj aşaması ve sonrası için ;)

dsc00847gv.jpgdsc00849q.jpgdsc00853j.jpgdsc00860aa.jpgdsc00863t.jpg
(kendi aracıma yaptıgım işlem sırasında fotograf cekmedigim için arkadasıma yaptıgımız aynı işlemin fotograflarını paylaşıyorum)
seat cordoba 6k5 ler için orjinal cruise kolu cok nadir oldugu için mfa kumandalı silecek kolu alıp içini actıktan sonra bize gerekli olan ac kapa ve set tusunu sinyal kolunun içine aktarıyoruz bu işlemin tek olumsuz yanı ise sinyal kolunda silecek sembolu olması onu da tinerle silerek ortadan kaldırabilirsiniz sistemin çalışma mantıgı ise sadece 3 kablodan ibaret + kablosu,set kablosu ve on off kablosu orjinal kumanda kolu kullanmadıgımız icin sistemde res tusunu kumanda edemiyoruz. kumanda işlemini yaptıktan sonra sıradaki işlem beyinden kablo cekmekte seat cordoba afn motor icin ecu pinleri:
35-set
66- on-off
68- +12v
montaj işlemi tamamlandıktan sonra vag com ile tanıtma işlemi yapmak gerekli aksi halde sistem çalışmayacaktır

Ekli dosyalar

• dsc00847gv.jpg
    dsc00847gv.jpg
    14.1 KB · Görüntüleme: 14
  • dsc00849q.jpg
    dsc00849q.jpg
    14.6 KB · Görüntüleme: 13
  • dsc00853j.jpg
    dsc00853j.jpg
    21.9 KB · Görüntüleme: 13
  • dsc00860aa.jpg
    dsc00860aa.jpg
    23.1 KB · Görüntüleme: 15
  • dsc00863t.jpg
    dsc00863t.jpg
    35.1 KB · Görüntüleme: 14
  • Beğen
Reaksiyonlar: nqs
bu konuda gercekten yurtdısındakiler arastırma konusunda bizden onde nedenine gelince bulgaristan icin soluyorum ulkenin gelir duzeyi o kadar ileride degil ikinci el parcaların fiyatı bile tr dekinin 5 te 1 i olmasına ragmen hemen değiştirmek yerine tamir etmenin çeşitli yollarını arıyorlar bu kadar arastırmacı olmalarının sebebi de bu olsa gerek onceki mesajıma eklemek istedigim bi kaç konu daha aracın orjinal tesisiatında zaten fren ve debriyaj müşürü oldugundan sistem devrede iken fren yada devriyaja basılırsa devreden cıkıyor gaza basıldıgında ise anlık olarak hız yukseliyor bırakıldıgında ise tekrar sabitlenen hızda seyir etmeye devam ediyor

Geri
Üst Alt