Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

afn wiring diagram

Konu, 'Cordoba' kısmında yusufum tarafından paylaşıldı.

1. yusufum

yusufum SCW Üyesi

45
    14
    8
    arkadaslar 99 model cordoba aracıma cruise sistemi uygulamak istiyorum bunun icin afn motorun wiring diagramına ihtiyacım var yardımcı olabilecek varmı

2. yusufum

yusufum SCW Üyesi

45
    14
    8
    cruise sisteminin montajını yaptım hersey calışıyor ve orjinalinden farksız oldu ilgilenen arkadaslar olursa yardımcı olabilirim

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
  3. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Fotoları varsa çok iyi olurdu montaj aşaması ve sonrası için ;)

4. yusufum

yusufum SCW Üyesi

45
    14
    8
    dsc00847gv.jpg dsc00849q.jpg dsc00853j.jpg dsc00860aa.jpg dsc00863t.jpg
    (kendi aracıma yaptıgım işlem sırasında fotograf cekmedigim için arkadasıma yaptıgımız aynı işlemin fotograflarını paylaşıyorum)
    seat cordoba 6k5 ler için orjinal cruise kolu cok nadir oldugu için mfa kumandalı silecek kolu alıp içini actıktan sonra bize gerekli olan ac kapa ve set tusunu sinyal kolunun içine aktarıyoruz bu işlemin tek olumsuz yanı ise sinyal kolunda silecek sembolu olması onu da tinerle silerek ortadan kaldırabilirsiniz sistemin çalışma mantıgı ise sadece 3 kablodan ibaret + kablosu,set kablosu ve on off kablosu orjinal kumanda kolu kullanmadıgımız icin sistemde res tusunu kumanda edemiyoruz. kumanda işlemini yaptıktan sonra sıradaki işlem beyinden kablo cekmekte seat cordoba afn motor icin ecu pinleri:
    35-set
    66- on-off
    68- +12v
    montaj işlemi tamamlandıktan sonra vag com ile tanıtma işlemi yapmak gerekli aksi halde sistem çalışmayacaktır

Bunu beğendi. nqs bunu beğendi.
  5. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Şapka Çıkarıyorum :eek:key:

Bunu beğendi. yusufum bunu beğendi.
  6. batum

batum SCW Üyesi

453
    115
    43
    :) yurtdışı farkı..

Bunu beğendi. yusufum bunu beğendi.
  7. yusufum

yusufum SCW Üyesi

45
    14
    8
    bu konuda gercekten yurtdısındakiler arastırma konusunda bizden onde nedenine gelince bulgaristan icin soluyorum ulkenin gelir duzeyi o kadar ileride degil ikinci el parcaların fiyatı bile tr dekinin 5 te 1 i olmasına ragmen hemen değiştirmek yerine tamir etmenin çeşitli yollarını arıyorlar bu kadar arastırmacı olmalarının sebebi de bu olsa gerek onceki mesajıma eklemek istedigim bi kaç konu daha aracın orjinal tesisiatında zaten fren ve debriyaj müşürü oldugundan sistem devrede iken fren yada devriyaja basılırsa devreden cıkıyor gaza basıldıgında ise anlık olarak hız yukseliyor bırakıldıgında ise tekrar sabitlenen hızda seyir etmeye devam ediyor

Sayfayı Paylaş