Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ADRENALİN-Potenza

Tarık

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir süre önce jant ve lastik olayına girdim bir çok arkadaş en iyi lastik olarak adrenalini önerdi 225*40*18 ebatlarında aldım ve spor yayla kullanmaya basladım fakat arabanın eski yol tutus performansı daha ıyı gıbıydı lastık ve yayların gelmesıne ragmen neden güven vermeyebilir?

Bridgestone biraz sert hamurlu bi lastik havalar da bayaa soğuk bu günlerde ekstradan sertleşiyo olmasıyla birlikte o lastik V desen değil ama yarı V gibi bişi o nedenle yağışlı havalara vs. pek de uyumlu değil..ondan olabilir..

kış için demeiyorum zaten kuru zemin ve yaz havası ıçın soledım bu yaz tatıle cıktım eskısı kadar guven vermıo yoksa ben mı tatmınkarsızlastım:(

Tarık bence sen arabayı farkında olmasanda jant ve yayı takınca daha fazla zorlamaya başlamışsın ve o yüzden sana öyle geliyor, yoksa söylediğin gibi birşey olmasına imkan yok, daha geniş tabanlı lastik ve yay takınca en dandik lastiği bile kullansan dünyalar kadar farkediyor.

radyal lastikler bilinenin aksine tam olarak derecesini bilmiyorum ama ısındıkça tutuşu azalır velakin Adrenalin performans sınıfında olduğu için ideal kullanım sıcaklığı yukardadır muhtemelen diğer lastiklere göre..sonuçta daha çok pist için üretilmiş bi lastik..yere değen yüzey alanı vs. daha fazla..

bi de bunun yanında diğer en önemli etken..
tatildeyken dediğine göre Ege'de Akdeniz'de falandın muhtemelen..oralarda asfalt kalitesi İstanbul'un ortalamasının altında sonuçta..asfalt kalitesi çok etkiliyo lastik istediği kadar iyi olsun..

bence eski lastiklerinle kıyaslama yapmak için İstanbul'da sessiz asfaltın olduğu E5 1.köprü yolu mesela oralarda dene..gerçek asfalt o çünkü..

bende adrenalin kullanıyorum oldukça memnunum lastiklerimden :D

bende memnunum ufak bir sorunum olmasına rağmen adrenalinlerden :cool:
hakan ın dediği gibi bencede daha fazla zorluyorsundur eminim buda yüksek tatmin beklediğinden kaynaklanabilir.orjinale dönsen eminim farkedersin...

bende memnunum ufak bir sorunum olmasına rağmen adrenalinlerden :cool:
hakan ın dediği gibi bencede daha fazla zorluyorsundur eminim buda yüksek tatmin beklediğinden kaynaklanabilir.orjinale dönsen eminim farkedersin...

ben leonu satarken, jant ve lastiğimi ve yayımı söktüm, söktükten sonra girdiğim ilk virajda spin atıyodum nerdeyse, hatta merterden çevre yoluna bağlanan virajdı. Neye uğradığımı şaşırmıştım.

Bide lastiğin üretim tarihi ile de alakalı oluyo böyle durumlar lastik zamanla özelliğini kaybediyo ama bencede sen zorladığın için öyle hisediyo olabilirsin

3,5 yıldır aracımda potenza s-03 pp kullanıyorum yagmurlu ve kuru havada hıcbır sıkıntı yasamadım

Geri
Üst Alt