Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Adalet bumu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence herkesin siyasi görüşünün farklı olduğu paylaşım sitesinde partizanlık söz konusu olmamalı.. Burada MHP li CHP li AKP li vs.vs. her partiden kişi var.. Burada herkes bi partiye hakaret etse burada olay çıkar muhtemelen konu kilitlenir yada bi kaç kişi siteden uzaklaştırılır:) Burası CHP sitesi değil, MHP sitesi de değil yada AKP sevmeyenler siteside değil.. Herkes sevmediği partiye hakaretler yağdırsa sonunu düşünemiyorum.. Konuya gelince kimin ne olduğunu artık kimse çözemiyor, ha bu ileride daha net ortaya çıkacak, AKP için konuşuyorum 8-10 yıllık parti yeni olduğu için yorum yapamıyorum, şu ana kadar bana göre ii gidiyor, kızdığım noktalarıda var ama hataları olabilir herkes hata yapar.. başka partileride destekledim zamanında ama pişman oldum, bir alay çapulsuzmuş, neler yaptıklarını hepsinin gördük... Umarım buda pişman etmez.. Ama ben partizan değilim, TAKIM TUTAR GİBİ parti tutmak bence çok yanlış.. En yakın amcam bile kendimi bildim bileli MHP li, yıllardır (belki 30 yıldır) adamlar ne yaparsa yapsın destekliyor:):confused: Bu sadece MHP için geçerli değil tabiki bütün partilerde var, bence bu çok yanlış.. ben onları takım taraftarları olarak görüyorum..Siyasetçilerin hiçbiri babamızın oğlu değil, Türk halkı olarak gerekeni başa getirmeyi bilmeliyiz ki biliriz, gerektiğinde ordan indirmeyide bilmeliyiz, ki biliriz!
Benim tek duam, Allah başımızda olması gereken kişinin yolunu hep açık etsin, bu herhangi bi parti olabilir.. Bedduam ise Koltuk sevdası,cebini doldurmak önceliği olan, söylediğini yapmayan yapamayacağını söyleyen, halka yalan söyleyen, insan ayrımı yapanlara lanet olsun, hatta iyi niyetli ama devlet yönetemeyeceğini bilipde belkide yapabilirim düşüncesiyle biz süperiz şunu yapacağız uçarız kaçarız diyen kişilere bile Allah fırsat vermesin inş.. bu da herhangi bi parti olabilir:)

Bence herkesin siyasi görüşünün farklı olduğu paylaşım sitesinde partizanlık söz konusu olmamalı.. Burada MHP li CHP li AKP li vs.vs. her partiden kişi var.. Burada herkes bi partiye hakaret etse burada olay çıkar muhtemelen konu kilitlenir yada bi kaç kişi siteden uzaklaştırılır:) Burası CHP sitesi değil, MHP sitesi de değil yada AKP sevmeyenler siteside değil.. Herkes sevmediği partiye hakaretler yağdırsa sonunu düşünemiyorum.. Konuya gelince kimin ne olduğunu artık kimse çözemiyor, ha bu ileride daha net ortaya çıkacak, AKP için konuşuyorum 8-10 yıllık parti yeni olduğu için yorum yapamıyorum, şu ana kadar bana göre ii gidiyor, kızdığım noktalarıda var ama hataları olabilir herkes hata yapar.. başka partileride destekledim zamanında ama pişman oldum, bir alay çapulsuzmuş, neler yaptıklarını hepsinin gördük... Umarım buda pişman etmez.. Ama ben partizan değilim, TAKIM TUTAR GİBİ parti tutmak bence çok yanlış.. En yakın amcam bile kendimi bildim bileli MHP li, yıllardır (belki 30 yıldır) adamlar ne yaparsa yapsın destekliyor:):confused: Bu sadece MHP için geçerli değil tabiki bütün partilerde var, bence bu çok yanlış.. ben onları takım taraftarları olarak görüyorum..Siyasetçilerin hiçbiri babamızın oğlu değil, Türk halkı olarak gerekeni başa getirmeyi bilmeliyiz ki biliriz, gerektiğinde ordan indirmeyide bilmeliyiz, ki biliriz!
Benim tek duam, Allah başımızda olması gereken kişinin yolunu hep açık etsin, bu herhangi bi parti olabilir.. Bedduam ise Koltuk sevdası,cebini doldurmak önceliği olan, söylediğini yapmayan yapamayacağını söyleyen, halka yalan söyleyen, insan ayrımı yapanlara lanet olsun, hatta iyi niyetli ama devlet yönetemeyeceğini bilipde belkide yapabilirim düşüncesiyle biz süperiz şunu yapacağız uçarız kaçarız diyen kişilere bile Allah fırsat vermesin inş.. bu da herhangi bi parti olabilir:)

partizanlık yapmayın diyorsun,akp den öncekiler çapulsuzdu diyorsun..kendinle çelişiyorsun.

ayrıca burada tartışılan konu hangi parti vs. değil..102. maddenin saçmalığı ve ileride bize getireceği olumsuzluklar.Adalet in bu kadar saçma bir şekilde işlemesi

yorum yok ne yorum yaparsak yapalım sadece yapılanları izlemekle yetiniyoruz çünki

Konu siyaset'e parti muhabbetine kadar gitmiş arkadaşlar forumda siyaset parti v.s. gibi şeylerin yasak olduğunu hatırlayalım...

partizanlık yapmayın diyorsun,akp den öncekiler çapulsuzdu diyorsun..kendinle çelişiyorsun.

ayrıca burada tartışılan konu hangi parti vs. değil..102. maddenin saçmalığı ve ileride bize getireceği olumsuzluklar.Adalet in bu kadar saçma bir şekilde işlemesi

1-evet çapulsuzdu, belki AKP'ye de diyeceğim, bu ileride demiyeceğim anlamına gelmez bu partizanlık değil, hatta aksine anti partizanlık:)
2-yorumlara bakarsan sadece bu konu tartışılmıyor, o yüzden böyle bi yorum yaptım zaten.. yazdıklarımı dikkatli okursan senin yazdıklarının benim yazdıklarımla çeliştiğini göreceksin:)

bunlar mı 12 eylülcüleri yargılayacaklar..Adamlar suçlu olduğu halde dışarı çıkıyorlar.adalette siyasetin eline geçtikten sonra daha kime güveneceksin..ondan sonra diyorlarki bu ülkede herkes kendi adaletini arıyor arar tabi sen buna çanak tutarsan böyle olur..bu ülkede efendi adamın dürüst adamın her geçen gün yaşam hakkı elinden alınıyor..

1-evet çapulsuzdu, belki AKP'ye de diyeceğim, bu ileride demiyeceğim anlamına gelmez bu partizanlık değil, hatta aksine anti partizanlık:)
2-yorumlara bakarsan sadece bu konu tartışılmıyor, o yüzden böyle bi yorum yaptım zaten.. yazdıklarımı dikkatli okursan senin yazdıklarının benim yazdıklarımla çeliştiğini göreceksin:)

:)

CHP CMK 102. Madde İçin Kanun Teklifi Hazırladı
CHP, CMK'nın tutukluluk sürelerini yeniden düzenleyen 102. maddesiyle ilgili olarak hazırladığı kanun teklifini yarın TBMM'ye sunuyor.
CHP CMK 102. Madde İçin Kanun Teklifi Hazırladı

CHP, CMK'nın tutukluluk sürelerini yeniden düzenleyen 102. maddesiyle ilgili olarak hazırladığı kanun teklifini yarın TBMM'ye sunuyor.
ANKARA - Parti Genel Merkezinde, esnaf odaları temsilcileriyle görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından bir gazetecinin CMK"nın tutukluluk sürelerini yeniden düzenleyen 102. Maddesinin yürürlüğe girmesinin ardından yaşanan tahliyelerle ilgili sorusunu yanıtladı.

Söz konusu kararın kamu vicdanını önemli oranda rahatsız ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, partideki hukukçuların konuyla ilgili kanun teklifi hazırladıklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, hazırlanan kanun teklifinin yarın TBMM Başkanlığı'na sunulacağını belirterek, "İktidardan da gerekli adımları atmasını bekliyoruz." dedi.

-----------------
Bu olayın başlangıcı. CHP veriyor teklifi Ergenekoncular yatmasın diye lanse ediliyor. Aslinda bu kanunda olan şeyi hepiniz onaylarsınız mantıklı bakarsanız. Kanunda 3 yildan fazla süre mahkemesi sürüp de haklarında halen bir karar verilmediği halde tutuklu kalanlarin serbest kalmasi isteniyor. Salivermeler de burdan kaynaklaniyor. Yani bir tutuklu hakkında mahkeme 3 yildan fazla karar vermediği halde adami içerde tutamayacak. Şimdi düşünün Ergenekonculari sevmesek bile adamlar yillardir icerdeler ve suçları da kesinleşmiş degil. Ya suçlu bulup yatıracaksın suçu miktarinca yada birakacaksin 3 yildan sonra diyor kanun.

Bende katillerin saliverilmesinden son derece rahatsiz oluyorum. Fakat katil olduğu ispat edilememiş ,hakkında hüküm verilmemiş birilerinin de hapishanede yok yere kalması adalet midir?

Olaya böyle bakalim. Üstte fikrini beyan eden arkadaşa da katiliyorum ayrıca. Siyaset ve partizanlik burada olursa tadi kaçabilir buranin. Ben şahsen Ak Parti ye ve başbakanımıza laf edenleri tasvip etmiyorum. 8-9 yıl oldu gençler hatırlamaz %80 enflasyonları, koalisyon hükümetlerini vs. . Kesinlikle arkasındayiz başbakanımızın.

Yasa saçma ama bu yasayı saçma yapan kısmı kriterleri çok geniş buna belirli koşullar getirerek gerçekten bu yasaya uyacak kişileri serbest bırakmak gerek.Ama bu yasa kanun için değil menfaat için çıkarılan bir yasa,çoğu yasa gibi.Zaman geçsin bekleyip görelim diyeceğim lakin herşey gayet net gözüküyo_ neyse...Ben böyle adalete değil yasayı çıkartanlara büyük belalar okurum.

xx

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt