Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

acill yardım yol bilgisayarında (SAFE) sorunu

seat_leon

Kayıtlı Üye
................................................................................................................................................................................................

arkadaşlar 2009 model leonum var ve yol bilgisayarında günlük yaptığımız klilometrenin gösterildiği yerde safe yazısı çıkıyor.. bu arızanın nedeni ne olabilir.. acil yardımınız lazım illaki servisemi gitmek gerekecek, :confused: kafayı yiyecem çözüm bulamıyorum lütfen yardımcı olunn..

aracı safe mod'a a almıs beyın yanı guvenlı mod demek oluyor bu,servise gıdıp dıagnostık cıhazına baglatmanız lazım

aracı safe mod'a a almıs beyın yanı guvenlı mod demek oluyor bu,servise gıdıp dıagnostık cıhazına baglatmanız lazım

arkadaşım bu sorunu başka yolla halletme imkanımız varmı neden kaynaklı olabilir... çünkü servis hem uzak hemde zahmetli olacak benim için.. birde dıagnostık cihazın görevi nedir bilgilendirirsen sevinirim..

arkadaşım bu sorunu başka yolla halletme imkanımız varmı neden kaynaklı olabilir... çünkü servis hem uzak hemde zahmetli olacak benim için.. birde dıagnostık cihazın görevi nedir bilgilendirirsen sevinirim..

baska yolla halletmek gıbı b secenegın yok cunku arabanda suan en arıza oldugunu bılmıyorsun,dıagnostık cıhazı servısın arabanın beynıne baglandıgı aletın adı.Gecıcı hata atamıssa aku kutup basını sokup sılersın ama ne oldugunu ogrenmek ıcın servıse gıtmen sart,onemlı b uyarı da olabılır

ikinci el olarak daha yeni aldım leonu.. ama daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.. kutup başını sökünce teyp kodu gerekicekmi acaba çünkü kodda yok elimde.. teşekkür ediyorum yardımın için..

evet teyp kodu gereklı olur buyuk ıhtımalle

evet teyp kodu gereklı olur buyuk ıhtımalle

arkadaşım özel serviste bilgisayara bağlattım ama hiç bir sorunu yok dediler, aracın pin kodu (güvenlik kodu) lazım dediler.. biraz uğraştı servisim safe kodunu sildi ama yine aynı ekranda şuan 1-4 yazısı çıkıyor,, bu pin koduyada güvenlik kodu aracın kitapçığında bulunuyormu acaba.. yedek anahtar çekmişler ben almadan önce ondan kaynaklanabileceğini söylediler.. seat servise götürme imkanım yok şuan ama benim yapmam gereken başka çözüm yolu varmıdır.. 1-4 hatasınıda silebilirsek ekrandan bir sıkıntısı kalmıycak gibi gözüküyor..

pin koduyada güvenlik kodu teyp kitapçığında stepne kenarında veya teyp üzerinde yazabilir

Geri
Üst Alt