Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ACILL -H4 bixenon far

cckoc

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba?

Bir akrabamız ısrar ediyor H4 bixenon mercekli far takalım benim arabaya diye. Orjinal farın üzerine takılıyormuş. Ben Eryada yaptırma taraftarıyım aslında ama yuksek maliyetinden dolayı biraz bekliyorum. 2 saatim var taktırmak için. Ne dersiniz internette bişey bulamadım bu konuyla alakalı? Taktırayım mı?

teşekkürler

Araç Leon 1.6

Farın ismi H4 müş . öyle dediler hatta angel varmış.

leona mı taktıracaksn? leon ise farlar h7 h4 nerden çıktı :) bence eryadan taktır. bu tarz donanımlar sanayi işi olnca hiç bir zaman orjinal gibi olmaz:)

bir laf vardı ucuz mal aslında pahalıdır diye

yaptırmışken bir kere de çözüme ulaşmak lazım
şahsen ben sinir oluyorum aynı sorun yüzünden git-gel yapmaya.

Bildigim kadariyla h4 sis farlari oluyo, h7 de kisalar

normalde h7 kullanılıyor. boralardada mesela farlar h4. sisler yanlış hatırlamıyorsam h3 veya h1 oluyor.

sanırım komple yeni far takacaklardır ondaki ampüller h4 tür. bence eryadan taktırmak daha mantıklı olur.

normalde h7 kullanılıyor. boralardada mesela farlar h4. sisler yanlış hatırlamıyorsam h3 veya h1 oluyor.

sanırım komple yeni far takacaklardır ondaki ampüller h4 tür. bence eryadan taktırmak daha mantıklı olur.

abi belki ismini yanlış söylemiş te olabilirler. Ama soylediklerine gore aynı orjinal bixenon gibi kafesi olan mercek takıyorlarmış. Uzun kısa birlikte. Yanındaki sarı uzunlar da aynı kalıyormuş.

orjinal farı açıp bi-xenona çeviriyorlar anladığım kadarı ile. tercih senin. o şekilde kullananda var sitede sanırm. onlar daha net bilgi verecektir.

abi belki ismini yanlış söylemiş te olabilirler. Ama soylediklerine gore aynı orjinal bixenon gibi kafesi olan mercek takıyorlarmış. Uzun kısa birlikte. Yanındaki sarı uzunlar da aynı kalıyormuş.

"fnasif" mesela. :) Bence çok şık duruyor, yapılmalı :)

evet, farların içi açılıp kısa far yerine bixenon özellikli mercek te takılır hatta Volkan bu şekilde yaptırttı 1 seneden fazladır da keyifle kullanıyor ama su alma sorunuyla epeyce bi boğuştu. Bendeki orjinal, tek sıkıntı içerden far ayarı yapılamaması ama onun da eksikliğini hiç hissetmedim. Aynen yazdığın gibi, farlar açıkken kısa da xenon uzun da kısalardaki kapağın kalkmasıyla xenon. Ayrıca uzun farlar da yanıyor sellektörde. Far kapalıysa sellektörde sadece uzunlar yanıyor orjinaldeki gibi.

Yapma olacaksa merceği çok iyi oturtamıyorlar olması gereken yerden yukarda gibi duruyor aşağı alamıyorlar sanki. Ama orjinaldeki mercek farın görüntüsü 10 numara. biraz maliyetli ama son kuruşuna kadar da değer.

evet, farların içi açılıp kısa far yerine bixenon özellikli mercek te takılır hatta Volkan bu şekilde yaptırttı 1 seneden fazladır da keyifle kullanıyor ama su alma sorunuyla epeyce bi boğuştu. Bendeki orjinal, tek sıkıntı içerden far ayarı yapılamaması ama onun da eksikliğini hiç hissetmedim. Aynen yazdığın gibi, farlar açıkken kısa da xenon uzun da kısalardaki kapağın kalkmasıyla xenon. Ayrıca uzun farlar da yanıyor sellektörde. Far kapalıysa sellektörde sadece uzunlar yanıyor orjinaldeki gibi.

Yapma olacaksa merceği çok iyi oturtamıyorlar olması gereken yerden yukarda gibi duruyor aşağı alamıyorlar sanki. Ama orjinaldeki mercek farın görüntüsü 10 numara. biraz maliyetli ama son kuruşuna kadar da değer.

Abi değerli yorumun için teşekkür ederim. Ben de yaptırmıyorum sanayi işi olmasın diye. Senin yaptırdığın gibi yaptırmayı düşünüyorum. Biraz maliyetli olacak dediğin gibi ama hiç olmassa bir faydası dokunacak diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt