ACIL Yardım -Cam filmi cezası | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

ACIL Yardım -Cam filmi cezası

Konu, 'Sohbet' kısmında cckoc tarafından paylaşıldı.

 1. cckoc

  cckoc SCW Üyesi

  1.121
  1
  38
  Arkadaşlar merhaba,

  Bugün umraniyede ikea sapağını kaçırdığım için ileriden dönmek zorunda kaldım ve çevirme vardı. Sivil trafik(Şu yelekli olanlar) evrakları istedi ve dedi ki "cam filminden izin vericem" ben de sandım ki arabayı arıyacaklar filmi sorun etmiyor. Meğerse oyle değilmiş. İnip ekip otosunun yanına gittim adam direk ceza yazıyordu. Dedim neden yazıyorsun vs. 130 lira yazdı ve 30/1B kanunu gereğince 3 gün içerisinde filmleri sokturmem gerektiğini soyledi.

  Benim kardeşim Vitiligo(deri rahatsızlığı) hastası ve mumkun olduğunca güneşe çıkmaması gerekiyor. Polise bunu 250 kere soyledim ve yırtmak için arabanın onun aracı olduğunu soyledim ama inandıramadım.

  Sonuç olarak ne yapmalıyım?. Dediler ki soktur git bi emniyete ordan sistemden düşsünler. Ben sokturmesem ne olur? 2.de oralarda tanıdığı olan filan var mı sokmeden halledebilir miyiz?
  Artık bıktım bu polislerden....:(
   
 2. Pascal

  Pascal SCW Üyesi

  2.570
  19
  38
  geçmiş olsun Natan

  al işte, buara hakkaten azıttılar, hiç affetmiyorlar, direk yapıştırıyorlar. yapacak bişeyin yok malesef kardeşim, gidip söktüreceksin. Ben o bakımdan senden biraz daha şanslı sayılırım, çünkü sadece ceza yedim, ama benim de şu şartlar altında söktürmem gerekecek heralde. seni muayeneye sevk etti mi? söktürdüğüne dair temiz belgesi almanı istedi mi?
   
 3. Byefsane

  Byefsane SCW Üyesi

  3.557
  59
  48
  Abi eğer bir rahatsızlık varsa raporla vs oluyormus benimde güneşe ileri derecede alerjim var ancak 2 sefer ceza yedim raporum olduğu halde o yüzden artık film yok rahatım :D
   
 4. cckoc

  cckoc SCW Üyesi

  1.121
  1
  38
  Abi muayene filan demedi ya. dedi ki soktur git bi emniyete sistemden düşsünler. 130 lria kesti. Cezayı odesem yetmez mı ne sistemi vs anlamadım?
   
 5. Logical_Election

  Logical_Election SCW Üyesi

  1.347
  58
  48
  yelekli olanlar galiba direk gayrettepeden olanlar 2 hafta önce beni bir kere çevirdiler şirket arabasıyla telefonla görüşüyordum,kemer falanda takılı değildi okmeydanı baglantı yolunda.polis ruhsat istiyor arabaya bakıyorum her zamanki yerine yok dedim evde kalmış herhalde.dedi araçtan in ehliyetini al öndeki sivil aracın yanına git dedi orda adam dedi ruhsat nerde evde kaldı dedim normalde ben bu arabayı kullanmıyorum falan dedim.necisin ögrenciyim falan konuştuk falan.tamam bu seferlik affeddelim dedi gidebilirsin bıraktı :) şimdi aynı çevirmeye benim araçla girseydim banada mı bu olcaktı diye düşünmedim değil :S geçmiş olsun Natanael karşı taraf baya sakat olmuş bu konuda ama...
   
 6. cckoc

  cckoc SCW Üyesi

  1.121
  1
  38
  Kardeşim sorma yelekliydiler. Umraniyede oldu ya. sokiyim mi sokmiyim mi onu bi turlu çozemedim. Cezayı odiyim gitsin daha ne olacak ki?
   
 7. schumi

  schumi SCW Üyesi

  8.181
  1.218
  113
  Geçmiş olsun Natan...Bizim burda da trafik şube müdürü mü ne değişmiş,her yer trafik polisi kaynıyo..Hiç ummadığım yerde bile bi bakıyorum polis var..Korka korka araba kullanıyoruz bunlar yüzünden...:(
   
 8. koray.cano

  koray.cano SCW Üyesi

  2.721
  145
  63
  cezayı ödersin ama filmleri söktrmiyim gezersen vede yakalanırsan direk trafikten men olur araban .. TÜV'e gidip söktürceksin kendi şahsi görüşümm
   
 9. patrıot

  patrıot SCW Üyesi

  2.839
  290
  83
  ben olsam cezayı oder fılmı sokturmem fılmın sokulmesı ıcın aracı baglamalrı gerekıyor
   
 10. cckoc

  cckoc SCW Üyesi

  1.121
  1
  38
  walla ne yapacağımı bilmiyorum ya:(
   

Sayfayı Paylaş