Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Acil Seat ibiza 2014 1.4 style hakkında

60 bin mi
Way way wayy
Ne olmuş ibiza efendi öyle yaaa.
Ben 3 sene önce 37 bine almıştım 3 senede nası bu hale gelmiş yaaa
Valla o rakama 5 bin daha koy tsi Leon bak derim
Ben 8 ay zor dayandım ( haftada 2 gün bindiğim halde )
Satıp hemen Leon FR aldım.
2 kişi için ideal gözüksede bir süre sonra performansı seni tatmin etmeyecektir ( her ne kadar hızı sevmiyorum desende bu araçtan memnun kalırmısın bilemem )
Yinede son sözüm
Tercih meselesi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TSI Leon, arkadaşın bahsettiği aracın parametrelerinde (maks 5 yaş, maks 70.000 km kriteri koyarak, manuel) 70.000 leri geçiyor artık. Bunlarda style lar bu arada, FR denince 80.000 lere çıkıyoruz. Fiyatlar çok fena artık.

@zaraki11
B sınıf araçlar uzun yol için değiller. Gider mi gider, ama yorucu oluyorlar.

Eşimde 2016 Peugeot 208, babamda 2016 Ibiza FR, bende 2017 Leon FR var. 3üyle de otoyol/duble yol karışık yolculuk yaptım soför olarak.

- 208 ile hayatta uzun yola çıkmam, belki 1-2 saatlik yerlere ama o kadar. Şehir içinde çok sevdiğim bir araba ama şehirler arasında çok çekilmez bir hal alıyor.

- Ibiza ile katlanılıyor ama gene konforlu diyemeyeceğim. Gerçi FR olmasından da konforda epey düşüş var. Uzun yolu keyifli ama yol sesi gene hissedilir düzeyde oluyor. Ibiza'da kesinlikle 1.2/1.0 TSI lara bakmanızı öneririm. 10-15 bg ne fark yaratır ki dersiniz ama turbolu araçlar atmosferiklerden hem daha atik, hem de daha az yakıyorlar.

- Leon noktasında @catres e katılıyorum eğer çok uzun yol yapacaksanız, şartları sonuna kadar zorlayıp leon alırsanız çok fark görürsünüz. Yani sürekli uzun yol yapacaksanız arada vereceğiniz farka kesinlikle değer, ayrıca satarken de daha değerli gider. Hem de Leon'lar elden daha kolay çıkıyor.

Bagaj konusunda 3 araç da efsaneler yaratmıyor bu arada, 2 kişi 2 haftalık tatile gidebilir rahatlıkla ama çocuk gelirse işin içine, Leon bile pek yeterli olmaz. Gerçi bu da çok sorun değil, artık birçok yerden tavan bagajı kiralanabiliyor, 2 haftalığına 200 lira gibi bir rakamdı sanırım. O durumda fazlasıyla yeterli olur.

Bagaj sizin için önemliyse Ibiza'ya alternatif olarak Toledo/Rapid ikilisine de bakabilirsiniz. Fiyatları bir parça yukarıda olur ama büyük araçlar.

Uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum. Ha tabiki bi değer tahminim vardı ama İbizanın ve Leonun bu kadar artış yaptığını tahmin edemedim

Valla şu piyasada araç fln alınır mı bilemedim.
Kışın durum ne olur onuda kestirmek zor tabii ama hani denir ya “araç alıcaksan kışı bekle” diye
Belki o zamana fiyatlar dğşebilir

Uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum. Ha tabiki bi değer tahminim vardı ama İbizanın ve Leonun bu kadar artış yaptığını tahmin edemedim

Valla şu piyasada araç fln alınır mı bilemedim.
Kışın durum ne olur onuda kestirmek zor tabii ama hani denir ya “araç alıcaksan kışı bekle” diye
Belki o zamana fiyatlar dğşebilir

Fiyatlar 2-3 senedir hiç aşağı inmedi hocam, o yüzden araç almak için en uygun zaman olduğun gün, 1 ay sonra illa ki artmış olacak ortalamaları gibi durumdayız şu anda.

Fiyatlar 2-3 senedir hiç aşağı inmedi hocam, o yüzden araç almak için en uygun zaman olduğun gün, 1 ay sonra illa ki artmış olacak ortalamaları gibi durumdayız şu anda.

Valla uçmuş gitmiş piyasa
Araç alacaklara Allah kolaylık versin

Yardımlarınız, değerli fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. İlk aracım olacak onun evhamı bayağı oluyor. İnşallah hayırlısıyla bu süreci atlatırım.

Yardımlarınız, değerli fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. İlk aracım olacak onun evhamı bayağı oluyor. İnşallah hayırlısıyla bu süreci atlatırım.

İlk araç telaşı
Çok çok iyi bilirim.
Kolaylıklar diliyorum

Merhaba; 1.4 ibiza hakkında pek yorum yapamayacağm ama ben 1.2 tsi ibiza kullanıyorum ve ayda bir veya iki ayda bir 500 km uzaklıktaki memlekete git gel yapıyorum beni yormuyor araç uzun yolda yakıt olayı fena değil maksimum 6 litre yakar basmazsan 5 lt civarı yakar. Bagaj olayıda bendeki araç station wagon olduğu için yeterli geliyor.

Arkadaşlar merhaba; ilk aracım olarak bu araca niyetlendim. Araç 40binde benzin lpg boya değişen hata yok. Sorularım için yardımcı olursanız çok sevinirim. Şöyle ki :
1- Araç fiyatı 60 bin piyasanın durumu belli ama çok mu pahalı almış oluyorum?

2- 2.el piyasası hızlı mıdır satmak istesem?

3- Uzun yolda çok kullanacağım performans olarak çok üzer mi beni 85 hp?

4- Kullanan arkadaşlar 2 kişi için aracın bagaj durumu nasıl? Memlekete gidip gelmede getirilen şeylerin taşınmasında çok küçük geldi mi?

Sorunlarım profesyonel arkadaşlar için absürt basit gelmiş olabilir. Ancak ilk araç tecrübem olacak insan çok bilgisiz ve evhamlı hissediyor.

Herkese hayırlı günler.

Merhaba biraz geç bir mesaj oluyor ama başlığı yeni farkettim :)

Araç piyasası piskopata bağlamış durumda 60 biraz yüksek bir rakam ama temiz araç için gözden çıkartılabilir.

2. Eli piyasası hızlımıdır o konuda yorum yapamam, ancak uzun yolda ve şehir içinde performans konusunda veyahut yakıt konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsın. benim aracımda da lpg yok ve taktırmayı düşünmüyorum, uzun yolda 4.5 lt - 5 lt arasında bir ortalamada seyahat ediyorum genelde. şehir içi karmaya vurduğumuz da 5 - 6 lt arasında seyrediyor.

bagajı işini görebilecek büyüklükte, misal ben her hafta pikniğe gidiyorum, 5-6 tane katlanır kamp sandalyesi, katlanır kamp masası, mangal, sırt çantası, ıvır zıvır rahatlıkla koyabiliyorum.

netice itibari ile benim de 2. aracım 2014 1.4 style gerçekten çok memnunum, hatta satın aldığım kişiyi geçenlerde arayıp teşekkür etme ihtiyacı bile duydum :) gerek aracın temizliğinden, gerekse böyle bir arabaya binmeme vesile olduğundan dolayı

Geri
Üst Alt