Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ACİL!!plaka değişikliği hakkında bilg.

Herkese teşekkürler işimi çözdüm.:eek:key:

Arabayı başka bir şehir ikamet eden birine satcaksınız o kişi yeni plaka alcak ve şuan üzerindeki plaka düşcek
Sonra o kişi tekrar size arabayı satcak ve plaka değişikliği isteyeceksiniz noterde
Yani 2 kere al sat yapmanız lazım bu arada istediğiniz sizim elinizdeki plaka boşa düşcek onun içinde emniyete bağış yapmak şart kısaca 1000 lira gözden çıkarın

Başka şehire gerek yok. Ben aracımı alırken noterde aracın plakasını istiyo musunuz diye sordular. Evet dedim, ayrıca peki hayır desem ne olacaktı aynı şehir ve aynı semtte ikamet ediyoruz oluyo mu böyle birşey dediğimde, tabiki oluyor, buradaki farkı 80TL yerine 144TL veriyorsunuz, ayrıca dışarıda plaka işlemi yapıyorsunuz o kadar dedi. Başka şehire satmaya gerek yok değişiklik için denildi ;)

Başka şehire gerek yok. Ben aracımı alırken noterde aracın plakasını istiyo musunuz diye sordular. Evet dedim, ayrıca peki hayır desem ne olacaktı aynı şehir ve aynı semtte ikamet ediyoruz oluyo mu böyle birşey dediğimde, tabiki oluyor, buradaki farkı 80TL yerine 144TL veriyorsunuz, ayrıca dışarıda plaka işlemi yapıyorsunuz o kadar dedi. Başka şehire satmaya gerek yok değişiklik için denildi ;)

En kısa olayı anlatıyım hata nerde onu bulalım

Benim şuan 06 ss 000 plaka bi aracım var bunu başka bi araca geçirmek istiyorum ilk önce 06 ss 000 plaka aracı başka bi ilçede ikamet eden birine satıyorum noterde bunu bildiriyorum yani 144 tl veriyorum sonra 06ss000 plakanın kayıtlı olduğu şubeye gidip bi miktar bağış yapıp yeni aldığım aracın üzerine geçiyorum. Yani bütün olay yukarıda anlattığım gibi oluyor

Sizin dediğiniz gibi 06 ss000 plaka aracım var yine ankara içinde birine satıyorum plaka değişikliği istiyorum deme seçeneği bile çıkmıyor yani plaka değişemiyor. Kısaca başka şehire satmadan plakayı araç üzerinden düşürmeden başka bi araca geçirmenin imkanı yok (şuan ki mevzuata göre yarın ne olur bilinmez)

Geri
Üst Alt