Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Acil Lpgli aracım için destek

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında memo13 tarafından paylaşıldı.

1. memo13

memo13 SCW Üyesi

23
    3
    3
    Arkadaşlar dün Samsun dan Kayseriye gelirken bir mola sonrası motor arıza ışığı yandı. aracı lpg de kullanıyordum benzine geçtim düzelir mi diye düzelmedi. aracın çekişinde felan da hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kayseriye bu şekilde geldim. gelir gelmez hemen özsa seat servisine gittim sordum. cihaza bağladılar ve sorunun lpgden kaynaklandığını söylediler. ayrıca bu sorunun daha sonra tekrar ortaya çıkabiliceğini belirttiler. :(( bu sırada motor arıza ışığını söndürdüler. 1 hafta sonra da sakarya ya döneceğim.bende kayseride iyi, güvenilir, lpg de uzman bir yere lpg sistemini ve lpg ayarını gösterebileceğim bir yer arıyorum. bu yüzden sizin yardımlarınıza ihtiyacım var... şimdiden teşekkürler...

2. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Arıza ışığı lpg li araçlarda sıkıntıdır. Çekişte falan probleminiz yoksa ders etmeyin. Bu yüzden araç sistemi ile uyumlu lpg sistemi olması önemli. LPG ile ilgili ustalar var daha net cevap verebilirler.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. memo13

memo13 SCW Üyesi

23
    3
    3
    bu sırada lpg sistemimde zavoli. seat servis kendisi takmış.

4. Elanor

Elanor SCW Ladies

899
    153
    43
    lpg li araçlarda kronik sorundur motor arıza ışığının yanması söndürtsenizde bir süre sonra tekrar yanıcaktır araçta bi sıkıntı yoksa sorun yapmayın çoğumuz bu şekilde kullanıyoruz malesef.

5. adders

adders SCW Üyesi

147
    44
    28
    hoşgeldin Kayseri ye zaten kayseri ye bir gelen bir de gelmeyen pişman :) aynı sorun bende de oluyor özellikle uzun yola gittiğimde genelde 10-15 gün sonra kendi kendine sönüyor sakın takıntı yapma çekiş felan sorun olmaz . bilgisayara bağlayıp arıza ışığını söndürürler ama gerek yok bırak öyle kalsın. 1.6 MPI candır lpg sorun yapmaz.

6. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    şu 1.6 larda hala motor arıza ışığı devam ediyormu ya :)

7. Reis

Reis SCW Üyesi

744
    283
    63
    O ışığı ben 1 yıldır söndürmeden bıkmadım oda yanmaktan utanmadı :)

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  8. adders

adders SCW Üyesi

147
    44
    28
    ışıkda yansa arasıra ki ben 1 yıldır görmem lpg ye en uyumlu motor yada motorlardan biri perfonsmans kaybı yaşatmıyor :)

9. acarred

acarred SCW Üyesi

56
    21
    8
    Aynı sorun benim araçda da var kafaya takma kardeşim :D SET düğmesine basılı tut Arıza lambasını söndür yola :zipla et :D

10. syam

syam SCW Üyesi

60
    0
    6
    Aracınızdaki LPG sistemi markası servisine gitmekten başka çareniz yok. Lpg sistemleri yazılımsal farklılıklardan dolayı marka marka farklılık gösteriyor; Olgun lpg ye gidin selamımı söyleyin eski model bi sistem ise ellerinde yazılım vardır yardımcı olurlar; ancak yeni sistemse Zavoliye kim bakıyor bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş