Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Acayip kararsız kaldım...

aux

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar;
Şu aralar çok kararsız durumdayım.
2007'den beri kullanmakta olduğum 43.000km'deki Seat Leon 1.6 8valve SportUp (Leon 1.4-1.6'nın en üst versiyonu sunroof hariç) aracım düz vites ve devirli kullanımda yakıyor,sakin kullanımda normal 1.6 kadar yakıyor.
Aracıma 2007'den beri 18"O.Z. Ultraleggera + koni amortisör+bixenon farlar vs. ıvır zıvırla birlikte 10.300 küsür TL masraf ettim.Çok da severek biniyorum ancak 2 ay sonra 4 yaşına geliyor ve biraz sıkıldım açıkçası çünkü yapacak birşey kalmadı.

Bir yandan da hayalim olan çok uzun zamandır hastası olduğum e46 kasa aracı buldum.
Araç 320ci 2000 model 130.000KM'de kumaş koltuklu (deri zaten istemiyorum terletiyor),fonksiyonel direksiyon,orjinal xenonlu,dijital klimalı, 17" jantlı bir araç. ve en önemlisi 11 yaşında ancak HİÇ BOYA YOK.Darbe boya çizik vs. hiç birşey yok.
Baktığım zaman araç aşağı yukarı leon kadar ya da 1-2 litre fazla yakacak o kısmını biliyorum.
Alıp ilk planda ön arka m technic tamponlar,marşpiyeller ,ledli stoplar ve -3lük eibachları takıp 3.000TL civari bir masraf edip istediğim hale getirip binmek istiyorum.

Ancak ailedeki herkes karşı çıkıyor, 4 yaşındaki araba verilip 11 yaşında araba mı alınır?
40.000 km deki araba verilip 130.000 km deki araba mı alınır ? diye çıkışıyorlar.
Halbuki biri kült bir BMW , diğeri ise SEAT.
Biri önden çekiş, diğeri arkadan itiş.
Biri 1.6 motor ortalama üstü yakıt , diğeri daha çok performans ve aşağı yukarı aynı yakıt.

Siz bu iki araç arasında kalsanız ne yaparsınız? Leonla devam mı edersiniz , BMW'yi mi seçersiniz? (performans ve yakıt konusu benim için EN SON planda bunu da göz önünde bulundurun.)

bende 3.20ci 3.25ci 3.30ci almak için satıyorum Leonumu:) onun için ver gitsin dicem,o kasa o araba bi efsane bence

aynı sartlarda bır mercedes deseydın mercedes derdım ama bmw guven vermıyor her an bır motor arızası vs vs

işin içinde zevk ve hayaller varsa tabiki alınır ama 11 yaşnda ki bmw dende masrafsızlık beklemezdim ben açıkçası :)

Kesinlikle boyle bir ise girme..11 yas demek sorunlarin diz boyu olmasi demek...11 yas demek 2.'ye kasa degismesi demek..Illa ki BMW olacaksa tamam begenmiyor olabilirsin ama 25bin euroya 2011 model 0km bixenonlu full 1.16bmw de kampanya basladi..dusunebilirsin onu...ya da bir C series:eek:key:

ne zaman nasıl bır masraf cıkarmıcagı garantısı var mı en azından arabanın ılk sahıbınısın bakımını bır gun bıle aksaltmadan yaptırıyorsun ustune ustluk herdaım dıkkat ve ozen gosterıyorsun ya karsı taraf yapmamıssa? sonuc olarak motor kapalı bır kutu degıl mı

kafanda bellı bır fıyat varmı?? ılla ıkısı olacaksa leonda kal ama canın sıkıldıysa baska alternatıf sunabılırım

keyifle beraber baş ağrısı yapabilir yavrum

bmw 3.20 performanstan çok uzak..

Bmw de performans 3.30 dan sonra başlar..

Geri
Üst Alt