Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Acayip kararsız kaldım...

e46 güzel kasa volkancım efsane kasa denilebilir ama ona şu açıdan bak , masrafsız bir arabadan masraflı bir arabaya geçiyorum diye düşün

ailen de haklı sende haklısın ne diyelim şimdi :) 320ci kulağa hoş geliyor ama 2000 model, karşına nasıl bir araç çıkacak belli değil eğer tatmin edecek kadar uzun kullanıp gerçekten içine sindiyse olabilir. Senin araç gayet güzel bence keyfini sürmeye devam et. Ben griyi sattım hala içimde ukte kaldı doyamamışım o kadar yol yapmama rağmen arabaya. Senin araba emin ol 320ciden daha dikkat çekici duruyor.

11 yaşındaki arabaya para vermem arabanın kaportası iyi olabilir,ama kullanılan tüm parçaların belli bir amortisman süreleri var bunları gözönünde bulundur derim,ayrıca BMW de olsa 130 k yüksek kmdir.

Volkan birde şu açıdan bak, Rusyadan ayrılmış Türk Cumhuriyetlerinden hangisine gitsen yüksek km ve yaşlarda avrupa arabalar gözüne çarpıyor ve binerkende acayip keyif alıyorsun. Yüksek km olayı 130bin için çokda fazla değil, bugün bir taksi, otobüs, minibüs yada kamyonlara baktığında 1milyon kmyi devirmiş ve hala taş gibi milyonlarca araç var. Gerektiği gibi özen gösterilen her araç ne şartlarda olursa olsun alınır ve keyifle binilir.

Araç fazla hırpalanmamış ise bence değer. Ama yerinde olsam biraz daha kuvvetlisini seçerdim.

5 dakikada ne kadar çok cevap gelmiş sağolun arkadaşlar =)

@Simon : şemun niye masraflı diyosun? yani çevrende kullanıp ah eden var mı ..varsa söyle ki biliyim abi =)
@plajhavlusu: 35.000 tl , max 40.000tl ye adam akıllı dizaynı da güzel olan merso bulmak zor. hatta imkansız..4 gözlü kasalardan hiç istemiyorum clk falan..
@mayham85: ben de çok sorunsuzluk beklemiyorum ama sürekli sanayide olmayı da beklemiyorum =), arkadaşım 3.30 ci aldı aylardır sorunsuz biniyor tabi ki bi yerlerden bişiler pörtleyecek onu biliyorum.
@007 : abi 1.16 leondan sonra çok saçma..bi kere çok çirkin bi araba..1.20d olsa motorundan dolayı belki derdim ama leonu 1.16ya değişmem...sıfır merso şu an bana çok uzak...ikinci el olduğunda da benim bütçeme benim tasarımıma uyan arabası yok.
@ömercan: bahsettiğin kriterlerden dolayı işte aile de karşı çıkıyor =)
@Simon: max 37-38 falan.tavsiyelere de açığım.
@pascal: ya o kadar baş ağrısı yapmaz be =)
@floydian: ilk postumun en sonunda belirttiğim gibi PERFORMANSLA HİÇ İŞİM YOK.yani 1.6 8valve araçtan sonra tabi ki 3.20 performanslı gelecektir,ama şuna 2 boy koysun buna 5 boy çaksın diye bi beklentim yok..
@gökhan: abi niye herkes masraflı araba diyor =(
@fnasif: abi evet benim aracımda çok dikkat çekici duruyor ama işin bir de prestij boyutu var, yani geçenlerde bir düğüne benim arabayla takım elbiseli şekilde gittim,biraz abes kaçtı anlatabildim mi? ama komple m tech (m3 görünüm değil m paket) yapılmış bir araçla bir düğüne takım elbiseyle gidince abes kaçacağını sanmıyorum be abi ..
@doukan: fiyat 35-36 lara düşerse ok derim doukan.
@lejyoner: doğru tabi 130k çok ama bmw motoru da en az 300.000km dayanır..tabi ki amortisör falan dayanmaz ama zaten yürüyen takım ben de değişir...koni amortisör + yay + jant + viraj gergileri alınacağı için problem yok=)

ve işin en güzeli bahsettiğim araba 130.000 KM 'de ve şu güne kadar boyanan parçası HİÇ olmamış...yani temiz bakılmış bir araba...böyle bakan birisi de bakımlarını aksatmadan iyi kullanmıştır diye düşünüyorum...

@lejyoner: doğru tabi 130k çok ama bmw motoru da en az 300.000km dayanır..tabi ki amortisör falan dayanmaz ama zaten yürüyen takım ben de değişir...koni amortisör + yay + jant + viraj gergileri alınacağı için problem yok=)

volkan 300k gıden bmw gormedım hıc arada mutlaka bır motor acılıyor arabanın kaputunda bıle yazıyor dıkkat arac yag yakar 1000 kmde bır kontrol edınız dıye :)

volkan 300k gıden bmw gormedım hıc arada mutlaka bır motor acılıyor arabanın kaputunda bıle yazıyor dıkkat arac yag yakar 1000 kmde bır kontrol edınız dıye :)

grrrrrrrr çıldıracam arkadaş..az önce bizim showroom müdürü de aynı şeyleri söyledi..
100.000km'yi geçen bmw saatli bombadır ne çıkacağını bilemezsin dedi.. kafayi yicem ya..

''@floydian: ilk postumun en sonunda belirttiğim gibi PERFORMANSLA HİÇ İŞİM YOK.yani 1.6 8valve araçtan sonra tabi ki 3.20 performanslı gelecektir,ama şuna 2 boy koysun buna 5 boy çaksın diye bi beklentim yok..''

Benim performans olarak bahsettiğim olay bir arabanın ona buna 3 5 boy çakabilmesi değilki Volkan. Arkadan itiş zevkini 3.20i da yaşayamazsın :)

Yerinde olsam E36 M3 arardım illaki temizi vardır:) Gerçek bmw yi o zaman yaşarsın..

+10 yaş ustu bi kaç BMW 5 serisi deneyimim oldu tamam araclar cok guzel ama sonucta bunlar 100ooo km yı devirmıs arabalar ve 10 yılı aştıkları ıcın ıster ıstemez aracın cogu malzemesınde deformasyonlar ortaya cıklıyor eger takıntılı bırıysen bunu yenılıyım burasını duzeltıyım derken masraflar artar ayrıca pekte performans aracları degıller yanı yolda bı gaza basayımda bıraz adrenalın hıssetmez ıstersen aracta malesef gucten cok tuketımı canını sıkar...

ama tamamen zevk meselesi senın tarzını bılmem ama benım su anda hosuma gıden araclar ; cooper S , golf gt mumkunse tek kapı, yada mito olabilir,

tabi bu araclarda coil ve guzel bı jant tadından yenmea...

Geri
Üst Alt