Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

abs ve tcs arızası. deli olacam. :(

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında mehmetelt tarafından paylaşıldı.

1. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    arkadaşlar 1 haftadır arabada abs tcs arıza ışığı bir yanıyor bir sönüyor. dıt dıt dıt diye 3 kez ötüyor. %90 gaza basıp hızlanırken veya rampa yukarı kalkarken oluyor. 2 saniye yanıp hemen sönüyor. abs sensörünü temizlettim. bilgisayara bağlayıp hatayı sildirdim banamısın demedi. neden yapar bilgisi olan varmı. yollarımız çok bozuktu yağmurlarla iyice bozuldu. kaç gündür çok sağlam sövüyorum. yakında gidip belediyeyi basacam valla. acayip sinirliyim. kaç yıldır yapmadılar şu şehir içindeki yolları:mad::mad::mad:

2. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    abi tekerleklerin dönmesi gereken hızdan farklı hızlarla dönüyorsa yapar. Örn. dynonun üstünde. Onun gibimi yapıyor?

3. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    dyno üzerinde ne yaptığını bilmiyorum alp. ama gaza basınca dıt dıt diye 3 kez ötüyor sonra hemen sönüyor. gaza basınca tekrar yanıyor tekrar sönüyor. hem tcs ışığı hemde abs ışığı

4. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Arabayı patinaja zorladığındamı ötüyor abi yani?

5. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    hayır patinaj çekmeden de yapıyor. normalden çok az fazla gaza basınca da yapıyor. normal kalkarkende yapıyor. düz yolda giderken hızlanayım diye gaza bastığımdada yapıyor. bazende hiç yapmıyor. yani karışık bir durum.:(:(

6. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Bilgisayara bağlattığında ne diye kayıt etmiş abi?

7. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    valla unuttum şimdi alp. ama sanırsam kontrol ünitesi mi ne öyle bişeydi.

8. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Senin araçta TCS ile beraber birde ESP var Mehmet Abi. İkisinin de ışığı ortak biliyosun. ESP ile ilgili de bir sorun olabilir.
    Ankara'ya geldiğinde baktırırız Abi. Tahminim basit bişeydir ama göstermeden bilinmez tabi.

9. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Dıt dıt dıt ötme olayı da neyse anlamadım normalde öyle bişey yok Abi biliyosun.
    Işık yanıp sönerken gaz kesiyomu araç?

10. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    patinajla falan alakası yok ayberk. ışık yandığında herşey iptal oluyor. abs de tcs de esp de iptal oluyor. sonra kendiliğinden sönünce tekrar herşey devreye giriyor. büyük ihtimalle kabloda bir sıkıntı var ama çözemedik.

Sayfayı Paylaş