Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ABF için ITB ve Dereceli Egzantrik

Takılır Abi. Soft turbo diye bi olay var. Pistondu enjektördü değiştirmene gerek kalmayan bi yöntem. Aynı Passat 1.8, 1.8T'lerde olan gibi. 125'den 150hp'ye yükseltilmiş soft bi Turbo. Düşük basınçlı. 1.6 16V VW Bora'ya daha önce bir arkadaşım uygulamıştı. 130hp civarı güç almıştı. 500TL - 600TL'ye falan maletmişti.

bak böyle güzel haber dumak iyi..direk al taksınlar çalıştır mı bu işlem..

bi de can..beyin değişmesi dediğin..bana mıydı..ayberk'e mi..

şimdi bu turboyu taktım bi de yazılım..ayrı ayrı 20-25 artı 10-15 beygir mi oluyor...bi de artık turbo var diye (taktığımızı var sayıyorum) bu chip olayında %30 mu alıyorum?
yoksa ben gene hayal mi kuruyorum..

Moruk yıne aynı konuya gelcez:)olm ısın en basında arabanın yazılımsız yurumesı sacma sapan Af oranı ıle gıtmesıne neden olcak kı yazılım yapabılmen ıcınde beyın takman lazım cunku kendı beynı ıcınde basınc harıtası yok.
Abf den devam edelım 1.6 ya turbo konularını ısteyen aratsın forumda okusun beyler devam ...:)

Varol abı ayberkın dedıgı olayı ben anlamıs deılım cok defa tartıstık bız o konuyu :) Normal atmo b arabayı turbo yapabılmen ıcın gereklı parcaları takmıs olmanın yanında aynı zamanda bu ıslemlee uygun olan yazılımı yapmak zorundasınkı arabanın orjınal beyınde basınc harıtası yok,basınc harıtası olmayan beyınde nasıl ayar yapcaksın oncelıkle o yuzden atmodan turboya cevrılen butun arabalarda beyın degısmek zorunda kalınıyor kı standalone beyınlerın fıyatları ıkıncı elde bulsan bıle 1000 dolardan flan baslıo oluyor,sanslıysan daha ucuzunu da bulursun.Ama turboyu takalım ayarsız cıkalım su kadar bg alalım olmuyor ne yazıkkı saglık acısından.
1.4 arabaya bıle turbo uygulaması yapanlar var ama oncelıkle malzeme lıstelerını uzun uzadıya yazdıklarında sanırsın adam 1000bg supra yapıyo:)Zaten en basında 16V ın plastık emme manıfoltu bu ısı kaldıramaz onu dusunmek lazım;)

Ayrıca 1.8 20V ıle 1.8 t arasında daglar kadar fark var olay oyle soft flan deıl :) kolundan pıstonunda emme manıfolduna beynıne kadar cok cok cok fark var:)

Bu konuyu tekrar tartışmak istemiyorum ben defalarca sayfalarca tartışıldı bu konu çünkü :) Ben anlatıyorum, kimsenin mantığına yatmıyo, olur mu öyle şey diyip geçiyo herkez. Ben sana öm'de kısaca bilgi verdim Varol Abi.

Varol abı ayberkın dedıgı olayı ben anlamıs deılım cok defa tartıstık bız o konuyu :) Normal atmo b arabayı turbo yapabılmen ıcın gereklı parcaları takmıs olmanın yanında aynı zamanda bu ıslemlee uygun olan yazılımı yapmak zorundasınkı arabanın orjınal beyınde basınc harıtası yok,basınc harıtası olmayan beyınde nasıl ayar yapcaksın oncelıkle o yuzden atmodan turboya cevrılen butun arabalarda beyın degısmek zorunda kalınıyor kı standalone beyınlerın fıyatları ıkıncı elde bulsan bıle 1000 dolardan flan baslıo oluyor,sanslıysan daha ucuzunu da bulursun.Ama turboyu takalım ayarsız cıkalım su kadar bg alalım olmuyor ne yazıkkı saglık acısından.
1.4 arabaya bıle turbo uygulaması yapanlar var ama oncelıkle malzeme lıstelerını uzun uzadıya yazdıklarında sanırsın adam 1000bg supra yapıyo:)Zaten en basında 16V ın plastık emme manıfoltu bu ısı kaldıramaz onu dusunmek lazım;)

:(gene hayal kurmuşum

Daha önce arkadaşım yaptı. İmkansız değil. Tahmin edildiği gibi beyin falan almaya da gerek yok. VAFC ve benzin regülatörü tarzı şeylerle halloluyo sorun.

Ayrıca konu ABF'den devam ederse sevinirim. 1.6 konusunda yorum, fikir, soru yazmak isteyen lütfen başka konu açsın.

Geri
Üst Alt