Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Abanta gıdıcem gıdıs gelıs 600 km olur...Aracım 2011 Seat Ibıza SC 1.2 TSI 105 HP DSG

Yedek depo esasında yakıtın genleşmesi için verilmiş olan depo boşluğu seat ibiza st de 7 lt reserve olarak geçen yedek depoya sahip normalde depo 45 lt +7 yedek 52 lt oluyor. Fakat bu deponun doldurulmasını tavsiye etmiyorum kesinlikle dolumunuda istemiyorum fakat akıllı pompacı 129 tuttu mu yuvarlak olsun diye reserve depoya bi tık daha atıyor 131 oluyor sonra yuvarlamak için uğraşıp duruyor. sonuçta seat böyle bir boşluğu gerekli görmeseydi depoyu 45 lt değilde 52 lt yapardı

+1
Aynen katılıyorum...Yedek depo biri birbiri benzılnlık efsanesı bence :) Evet aracata daha fazla benzın konulabılecek ( bır kac lıtre ) bosluk mevcut ama bu yedek depo olsaydı yetkılı satıcılar vb kısıler tarafından defalarca kere tekrar edıldırdı sonuc olarak aracın menzılı daha cok uzamıs olacak cunku....

Yedek depoyu bende doldurtmuyorum. O konuda size katiliyorum. Menzil konusunda ise testlerime dayanarak iddiada bulundum. İbiza 1.2 tsi dsg hiz sabitleyici ile 90 km lere sabitlenip gidilirse yedek deposuz 850km falan gidebilir.

Arkadaslar oncelikle merhaba yaklasik 10 gun oldu ibiza 1.2 tsi dsg alali. Ilk depomla sehirici 700 km yaptim. Ancak depoyu full doldurttum. Yani normalde 45 olan depo + 10 yedek depusu dahil. Bu arada yedek depo dolumuna gecmek icin depo kapagini acip pompayi uzattiginiz yerde bir dugme var onu pompa yardimiyla itekleyince yedek depo acilioyor bizzat sahit oldum. Devirli kullanan arkadaskarada tavsiyem kitapta rodaj bolumunu okumalaridir. Ilk 1000 km tam gaz yapmamaya calisin yaziyor.

Arkadaslar oncelikle merhaba yaklasik 10 gun oldu ibiza 1.2 tsi dsg alali. Ilk depomla sehirici 700 km yaptim. Ancak depoyu full doldurttum. Yani normalde 45 olan depo + 10 yedek depusu dahil. Bu arada yedek depo dolumuna gecmek icin depo kapagini acip pompayi uzattiginiz yerde bir dugme var onu pompa yardimiyla itekleyince yedek depo acilioyor bizzat sahit oldum. Devirli kullanan arkadaskarada tavsiyem kitapta rodaj bolumunu okumalaridir. Ilk 1000 km tam gaz yapmamaya calisin yaziyor.

Sitemizin bir kuralı olarak üyelerimiz bölümünde bir konu açıp kendini tanıtırsan sana bi merhaba demek isteriz... :)

Kaç lt harcadin ? Yani ikinci benzin alisinda kac lt aldi normal depo? Yedegi doldurmani pek tavsiye etmiyorum sahsen. Hangi sehirdesin bilmiyorum ama bence ilk depo icin iyi bir deger elde etmişsin.Sakin kullandıkca insani ekonomi acisindan odullendiren bir motor tsi :)

ikinci alışımda 40 litre normal depo + 10 litre yine yedek depoya aldım. bu arada istanbulda yaşıyorum. ilk depoda 300 km dur kalk traifiği diğer 400 km ise daha normal trafik ve şehir dışı denilebilecek şile yolu. sakin kullanımda tsi motor iyi gözüküyor şimdilik...

4000 km de aracımla 42 lt ile 692 km gittim. Bunun 120 km si istanbul şehir içi geri kalanı otoban ve bolu yolları. arada çok kısa da olsa 170-180 km/s hızlar var .Sakin kullanımda 45 lt ile 750-800 km görmek hayal değil

Geri
Üst Alt