Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Abanta gıdıcem gıdıs gelıs 600 km olur...Aracım 2011 Seat Ibıza SC 1.2 TSI 105 HP DSG

SEATSC

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaslar ;

Abanta gıdıp gelıcem ıs ıcın arkadaslar , depo 45'lık bıldıgınız gıbı..su an aracım 2. Ayında ve 1.200 km'de..sehır ıcınde full depo 400 KM gıdıyorum sımdılık....Sızce bı depo abanta gıder gelır mıyım ? :):):) ( Ist-abant yaklasık 280. Kmdır ) yorumlarınızı ve sonrasdında kısmetse gıdıp geldıkten sonra elde ettıgım sonucu paylasacagım , herkese sevgıler ve kazasız belasız surusler dılerım...

bence bir depoyla en az 700 km gidebilmeniz gerekir. tabi bu sizin kullanım şartlarınızada bağlı :eek:key:
herşeyden önce kazasız belasız sağ salim gidip gelmeniz önemli. keyifli yolculuklar...

sakin ve cuise controlla olabilir bence

ben geçen yaz kocaeli-trabzon (962km) bir depoyla gitmiştim :cool: ordan yola çıkarak bu tahminde bulundum :D

90 km hızı geçmezsen emin ol 800-900 km gider bi depo ama dayanabilirsen. benim ev iş arası 6 km 7-8 tane ışık var motor soğuk dur-kalk 9 lt felan yakıyor ama dün gece yol boştu tın tın geldim ortalamam 6.9 lt oldu.araba hoş güsel seri ama basmaya dur-kalka gelmiyor.

700 km gidebilmek imkansız gibi geliyor bana

Banada...dıreksıyondakı ben olunca daha da bı ımkansız gıbı :) Ancak su var normal sartlarda arabamın yakısı zamanla daha fazla duzelecek ve sehır ıcı ortalama 500 km beklıyorum , Sızın aracın deposu da 45 mı ? Ve sız bır depo sehır ıcı kac km gıdıyorsunuz ortalama ?sehır dısı hız sabıtleyerek ( arkadaslarında soyledıgı gıbı ) sankı 600-650 olacak gıbı gelıyor bana , deneyıp gorecegız artık... 700 km yaparsamda eger mucıze olur dıyorum :):):)

Banada...dıreksıyondakı ben olunca daha da bı ımkansız gıbı :) Ancak su var normal sartlarda arabamın yakısı zamanla daha fazla duzelecek ve sehır ıcı ortalama 500 km beklıyorum , Sızın aracın deposu da 45 mı ? Ve sız bır depo sehır ıcı kac km gıdıyorsunuz ortalama ?sehır dısı hız sabıtleyerek ( arkadaslarında soyledıgı gıbı ) sankı 600-650 olacak gıbı gelıyor bana , deneyıp gorecegız artık... 700 km yaparsamda eger mucıze olur dıyorum :):):)

benimde 45 lt ve 450 km yapıyorum şehiriçi

Serhat, kac km hizla gidecegini yazmamissin? :)
Ayrica Leon sahibi arkadaslar kendi depolarinin 55 lt oldugunu Ibiza'nin 45 oldugunu bazen unutup ona gore yorum yapabiliyorlar. Bu 10 lt uzun yolda150-200 arasi bir km ye denk gelir ;)

Bence 90 km hizla 45 lt nin 42 sini harcayacagini dusunursek 700 km yapabilirsin. 120 civarinda da 580-600 gibi birşey olur. DSG sanzimanda da D kullanılmalı, S veya manuel de biraz farkeder.
Bu arada uzun yola cikiyorsan yedegi de doldurabilirsin.Ben denemedim ama once yedekten benzin aldigini soyluyor arkadaslar.

Geri
Üst Alt