Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Açıklama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
Öncelikle, bu yazacağım yazı yüzünden forumda oluşacak tepkilerden vs. Dolayı kimseden özür dilemiyorum ya da insanları gaza getirme amacıyla böyle bir yazı yazmadığımı söylemek istiyorum. Benden özür beklentisinde olanlar, öncelikle bana karşı alınan haksız tavırlardan dolayı herkesin görebileceği şekilde suçlayıp bazı kararlar alındıktan sonra bana söylenen söz ve yapılan hareketlerden dolayı özür dilenmesini göz önünde bulundursunlar. Yazdığım yazı silinmezse sevinirim. Yazdığım yazıda forum kurallarına uymayan en ufak birşey yoktur. Forumda bazı şeyler değişmediği sürece bu benim www.seatclubworld.com sitesindeki son yazım olacaktır. Gerektiği takdirde bu konu altında gerekli cevapları yazarım. Ama ötesine geçmeyecek. Bu yüzden konu kitlenmezse sevinirim. Yazdığım yazının içinden cımbızla kelime seçip, haksız çıkarma çabalarına girilmesi yerine yazının bir bütün olarak okunup, ne demek istediğimin anlaşılması konusunda gayret gösterilmesini rica ederim.

Böyle bir yazı yazmamdaki sebep, forumun son zamanlarda geldiği durum, ve gösterdiğim kurallara uygun tepkilerin ısrarla susturulma çabasıdır. “Keyfi ve kişiye özel” kural uygulamalarıdır. Kimse bu konuda karşıma geçip de aksini iddia edemez. Yapılan şey tamamen budur. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama bu, isminin önündeki yönetici sıfatını keyfine göre kullanabileceği anlamına gelmez. www.seatclubworld.com ismindeki bir sitede paylaşılan alakasız konulara tepki göstermemin, en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Bu konuda birçok yöntemi daha önce denedim. Konu açıp öneride bulunduğum zaman, dinlenmeyip konularımın kitlenmesi, tepkimi bu şekilde ortaya koymama sebep olmuştur. Bu yöntemin uygun bir hale gelmesini destekleyen ve izin veren ise SCW yönetimidir. Tepki koyma şeklimde ise kurallara aykırı bir durum yoktur. İddia edildiği gibi kimsenin aşşağılanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bunu diyen yönetimdeki kişiler, lafının arkasında durup ilgili şeyleri buraya ekleme mertliğini gösterirse sevinirim. Gösteremiyolarsa da aynı şekilde kendileri için gereken ceza uygulama mertliğini göstersinler. Bir diğer sebep ise, forumun artık Seat ve otomobil misyonundan tamamen uzaklaştırılma çabası ve buna ısrarla göz yumulmaya çalışılıp, bu konuda tepki gösterenlere haksız muamelesi yapılmasıdır. Örneğin son aldığım 1 hafta uzaklaştırma cezası. Forumda gösterilen gerekçedeki iddialar, o yazıyı yazan kişinin kendine aittir. Beni kimse saygısızlık veya aşşağılama ile suçlayamaz. Böyle birşeyi iddia ederek beni banlıyosanız, kanıtını sunma cömertliğini de aynı şekilde yönetimden beklerim. Eğer sunamuyasanız benden gerekli özürü dileme büyüklüğünü ve delikanlılığını da göstermenizi beklerim. Sen şunu dedin böyle yaptın değil. Elle tutulur kanıtla. Sildiğiniz mesajlarımın resmi veya kayıtlarını burda bana göstererek. Burada SCW’yi tek düşüneni kendi olarak görenler, daha beni hiç tanımamış. Başedemediğiniz yerde banlama yoluna gitmek gibi ilkel bir yöntem izleniyor, malesef. Daha önce üyelerin defalarca dile getirmesine rağmen bu konuda hiçbir zaman üyelerin fikirleri veya önerilerine kulak asılmadı. Konu kitlemek, mesaj silmek, forum ile alakasız konuları desteklemek, forumu kişisel blogu haline getirmeye çalışan şahıslara arka çıkmak bence SCW yönetimine yakışmadı. Haksız yere aldığım cezalar sayesinde de pire için yorgan yakıldı. Bu aldığım 2. haksız ceza ve şahsımdan hiçbir şekilde özür dilenmedi. Demekki benim de SCW’deki yerim buymuş. (bana destek olan dostlarım ve büyüklerimi bu tanıma katmıyorum ve onlara teşekkürü borç bilirim).

Rolling videolarının yasaklanmasıyla başlayıp, hayvanlar alemi, şiir bombardımanları, yok efendim sevgiliyle gidilecek mekanlar, yok efendim bugün ne yaptın, hangi müziği dinliyosun, kaç kere tuvalete çıktın konularıyla devam eden “off topic” konuların güncelliğini her foruma girdiğimde görmekten fazlasıyla sıkıldım. Hayvanlar alemi bölümünün kapanmasından sonra foruma birçok teknik konular ekledim/eklendi. Bu konuların açılma, okunma, yorum alma sayıları ile, “bugün aşık oldum”, “geçen sene köpeğim öldü” konularının okunma ve yorum alma sayıları arasındaki uçurumu birçok kişi gözlemliyodur sanırım. Rolling videolarının yasaklanma konusuna gelirsek, ne sebeple bu videoların yasaklandığını hala anlamış değilim. Üyelerin gösterdiği tepkiler tekrar göz ardı edilerek, yönetim doğru ya da yanlış bir karar almış, uyulacak politikası uygulandı. Burası bir aile derken bazı şeyleri abartmamak gerektiğini düşünüyorum. Bu kelimeyi kullananların da kendi aile tanımlamalarını sorgulamasını öneririm. Burada kimse kimsenin velisi ya da akıl hocası değil. Kişinin neye yöneleceğini ya da ilgi alanlarını belirleyemez. Ya da SCW benim ailem diyip de bu tür keyfi bir tavrın içine giremez. Buradaki insanların neredeyse hepsi reşit insanlar. Çoğu kişinin yaşı ise zaten olgun. Ne yapacağına kendileri özgür iradeleriyle karar verebilir. Burada rolling videolarının paylaşılması engellenerek, insanların gaza getirilmesi gibi birşeyin önlenmesi gerektiğini hiç zannetmiyorum. Tartışma çıkarıyor şeklinde gibi bir sebep öne sürülüyosa, burasının zaten “forum” misyonundan uzaklaştığının başlıca kanıtıdır. Yönetimde, tartışmalarla, açılan konularla vs. İlgilenecek yeterli zamanı olmayan kişilerin görevlerinde zorla tutulup tutulmadığını bilemem. Ancak daha önce foruma gerekli zaman ayırmadıkları gerekçeleriyle görevlerinden alınan birçok kişi oldu. Aynı hassasiyeti göstermelerini, yönetimden her zaman kendi adıma beklerim. Ya da yönetimin yetişemediği bölümlere, bölüm sorumluları atanması bu konuda yararlı olacaktır diye düşünüyorum ki bu da üyeler tarafından daha önce defalarca önerildi (bu yorumum sömürülerek gereksiz alınganlık yapılmamasını rica ederim. Ne demek istediğimi eminim ki herkes gayet iyi anlamıştır ).

Yukarıda belirttiğim tarzda, off topic konuların fazlasıyla açılmasına neden bir sınırlama getirilmediği konusuna da halen anlamış değilim. Off topic konularını destekleyen üyelerin de, www.seatclubworld.com ismi altındaki bir foruma, ne beklentisi içinde üye olduklarını, destekleyen yöneticilerin de bu isimde bir forumu neden kurduklarını da tekrar düşünmelerini isterim.

Benim böyle bir topluluk arayışına girme sebebim, başka bir marka topluluğu buluşmalarından, teknik forum muhabbetlerinden, araçlarına bir parça alacakları zaman teknik destek almak için forumdan yararlanmalarına özenerek Seat markasına ait böyle bir forum olup olmadığı idi. Yazdığı şiirleri, çiçeğinin böceğinin resimlerini, bugün ne yaptığını, kişisel blogunu okumayı ya da başka çok önemli olmayan sosyal konuları görmek için ben buraya üye olmadım. Ama forumun son zamanlarda geldiği durum, böyle bir site olmaktır. Bu gözlem sadece kendime ait. Başkalarının fikir ve düşünceleri beni bu konuda ilgilendirmez. Bu yüzden aldığım karar sadece beni bağlar. Bu günden itibaren, bu gidişatta bir değişiklik olmadığı sürece ve aldığım haksız cezalardan dolayı şahsımdan site huzurunda özür dilenmediği sürece (aynı ban cezası verilirken yazılan haksız suçlamalar gibi özür dileklerinin de afişe edilmesi dürüstlüğünün gösterilmesini rica ederim) foruma yazı yazmayacağım. Seat ve otomobil konseptini kendine araç değil, amaç edinmiş bir foruma yorum yazmak, paylaşılan değerli teknik yorumların çiçek böcek mesajlarının arasında kaynamasını görmeyi dilerdim. Herkes birbiriyle böyle bir ortamda yakınlaşabilir, dostlar edinebilir. Ama bu sebepten dolayı bu siteyi sosyal paylaşım sitesi haline getirmeye bence kimsenin hakkı yoktur.

Üyeler, buraya ne amaçla üye olduğunu düşünüp, son zamanlarda forumda paylaşılan konuların hangi alanlara kaydığını düşünürse ve bu konulara, bu tür paylaşım yapan üyelere verilen tepkileri, tepki gösterenleri düşünürse, bana hak vereceklerinden eminim. Ki sitede, teknik konularda bilgili birçok insan var. Paylaşılan bu tür ıvır zıvır konular sebebiyle bu insanların neredeyse hepsi, hiçbir teknik paylaşımda bulunmuyo. SCW yönetimi olarak, bence sizin yapmanız gereken bu insanları ve bu tür konuları desteklemektir. Başta belirttiğim gibi. Yazdığım yazı satır satır değil; bir bütün olarak irdelenirse, söylemek istediklerimin gayet anlaşılır olduğunu veya yanlış anlaşılmaya artniyet olmadığı sürece açık olmadığı konusunda da eminim.

Herkese iyi forumlar.
Ayberk Yazgan

Tüm scw üyelerinin düşünceleri benim için gercekten önemli bir yeri vardır bu düşüncelerinide bizimle paylastığın için gercekten sahsım adına çok teşekkür ederim.Yazının tamamını okudum pür dikkatim ile bunuda belirtmek isterim Ayberk abi .Eminim bu tatsızlık bir orta yol bulunarak çözülecektir.Kendi adıma seni aramızda görmeyi bilgi,tecrübe ve deneyimlerinden faydalanmak isterim.
Saygılarımla:eek:key:

Eline sağlık Ayberk, güzel yazmışsın :eek:key:

sitede motor konusunda birseyler bilen ender insanlardansin paylasimlarinin dewvamini dilerim kardesim :eek:key:

Açıklama güzel ama katıldığım,katılmadığımı noktalar var.Bu konuda çok fazla yorum yapmam.Bana göre yönetimle çözmen gereken şeyler!..

xx

okurken bi çekirdeğim eksikti.. fena sürükleyici ve güzel yazmıssın elıne saglık gardaşşşşşşşşşş :D

Ellerine sağlık Ayberk,çok güzel yazmışsın.Bu konu altında özellikle bir orta yolun bulunması gerekiyor artık.Böyle konular konuşuluyorsa,sadece Ayberkin değil demekki bir çok kişinin bu konularda rahatsızlıkları var demektir.
Yöneticiler dahil herkes bu konu altında birbirini kırmadan,uzlaşmacı bir tavırla yazarlarsa çok daha mantıklı olacaktır.Sıkıntın derdin varsa özel mesaj yoluyla hallet demekten ziyade şeffaf bir şekilde herkesin önünde konuşulsun ki ne yapılması gerektiğine herkes fikir beyanedebilsin

Neredeyse tamamına katılıyorum çok güzel bir yazı olmuş:)

Ozellikle rolling videolarının yasaklanması konusunda bende aynı şekilde düşünüyorum daha da ilginci forum dışındaki kişilerin roll videoları yasak diilken forum içindekileirn kendi videoları yasakmış bunu öğrendim değişik...

gectigimiz ay icinde bende ayni seylerden rahatsizlik duydugumu belirten ve yonetimimizin bazi konularda tutumunun degismesinin gerektigini anlatan bir konu acmistim ve dusuncelerimi aciklamistim..
bu sefer ayberk gercekten cok guzel ve akici bir sekilde olup biteni, olmasi ve olmamasi gerekenleri yazmis..

tesekkurler ayberk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt