Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

95 ve 97 oktan karışımının,motora zararı varmıdır..?

Konu, 'Teknik Destek' kısmında schumi tarafından paylaşıldı.

1. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Arkadaşlar merhaba..

Merak ettiğimden soruyorum..Ben sürekli 95 oktan benzin alıyorum..Fakat bazı durumlarda benzinlikten benzin almaya gidiyorum 95 oktan yok kalmadı diyolar..Ozaman 97 koyuyorum depoya..

Dün çeyrek depo 95 oktan benzin vardı depomda..Benzinliğe girdim,95 olmadığı için 97 doldurdum..Dolayısıyla depoda 95 oktan ile 97 oktan benzin karışmış oldu..Bu karışımın motora herhangi bi zararı filan varmıdır,biliyomusunuz yada duydunuz mu hiç..?

2. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    bildiğimden değil tahminen konuşuyorum Sezgin abi..
    2'si de motora zaten uygun olduğundan karıştıklarında bi tepkimeye yol açacağını sanmıyorum..farklı bi madde çıkmasa gerek ortaya..o nedenle hiç bişi olmaz bence..

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

ayrıca 95 kalmadı olayı genelde 97'yi kakalamak için yaparlar..
    bi defa gözlerimle gördüm..

3. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Ben sürekli hep aynı yerden alıyorum benzini ve sürekli aynı sorun ile karşı karşıya kaldım son zamanlarda..dediğin gibi kakalamak için yapıyolar olabilir..şüphelenmeye başladım açıkcası...

4. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    sürekli oraya gittiğinde depo dolduruyosan ondan olabilir abi..

5. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Sadece bana değil ama,gelen herkese 95 oktan yok diyolar :)

6. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    Bizim burdada 97 yi bulmak zor sadece opette var :)
    97 ile 95 arasındaki fiyat farkından olmasın :D

7. fnasif

fnasif SCW Üyesi

5.483
    284
    83
    bi sıkıntı yaşamazsın ama 95i tercih etmende fayda var, en azından cebin için.

8. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Aracınızın kitapçığında hangi oktan aralığında çalışması için uygun olduğu yazar. Depo kapağının içinde de yazması gerek. Oradaki oktan aralığındaki benzinlerin aracınıza hiçbir zararı olmaz.

Sayfayı Paylaş