Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

95 ve 97 oktan karışımının,motora zararı varmıdır..?

schumi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba..

Merak ettiğimden soruyorum..Ben sürekli 95 oktan benzin alıyorum..Fakat bazı durumlarda benzinlikten benzin almaya gidiyorum 95 oktan yok kalmadı diyolar..Ozaman 97 koyuyorum depoya..

Dün çeyrek depo 95 oktan benzin vardı depomda..Benzinliğe girdim,95 olmadığı için 97 doldurdum..Dolayısıyla depoda 95 oktan ile 97 oktan benzin karışmış oldu..Bu karışımın motora herhangi bi zararı filan varmıdır,biliyomusunuz yada duydunuz mu hiç..?

bildiğimden değil tahminen konuşuyorum Sezgin abi..
2'si de motora zaten uygun olduğundan karıştıklarında bi tepkimeye yol açacağını sanmıyorum..farklı bi madde çıkmasa gerek ortaya..o nedenle hiç bişi olmaz bence..

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

ayrıca 95 kalmadı olayı genelde 97'yi kakalamak için yaparlar..
bi defa gözlerimle gördüm..

ayrıca 95 kalmadı olayı genelde 97'yi kakalamak için yaparlar..
bi defa gözlerimle gördüm..

Ben sürekli hep aynı yerden alıyorum benzini ve sürekli aynı sorun ile karşı karşıya kaldım son zamanlarda..dediğin gibi kakalamak için yapıyolar olabilir..şüphelenmeye başladım açıkcası...

sürekli oraya gittiğinde depo dolduruyosan ondan olabilir abi..

Bizim burdada 97 yi bulmak zor sadece opette var :)
97 ile 95 arasındaki fiyat farkından olmasın :D

bi sıkıntı yaşamazsın ama 95i tercih etmende fayda var, en azından cebin için.

Aracınızın kitapçığında hangi oktan aralığında çalışması için uygun olduğu yazar. Depo kapağının içinde de yazması gerek. Oradaki oktan aralığındaki benzinlerin aracınıza hiçbir zararı olmaz.

Geri
Üst Alt