Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

95 ve 97 benzin

95 yazıyorsa 95 alın benzini 97 ve üstü oktanlarda motorda vuruntu meydana gelebilir bilhassa soğukken motor bunu hissedersiniz , ayrıca 97 de daha az yakacak diye bir durum yok aksine daha fazla yakmaya başlar araba ,daha az yakıyor diyen psikolojik olarak az yakıyor der (95 oktan yazanlar için geçerli bu tabiki depo kapağında )

ben aracıma 97 alıyorum opet Shell petrol ofisi aldığım noktalar 1.4 tsı aracın demosunda minumum 95 oktan kullanın yazıyor şuana kadar sıkıntım olmadı şükür

Bence boşuna 97 için bir kuruş bile fazla para vermeyin. Gerek yok :)

95 mi 97 mi daha iyi 2010 model araçım sürekli 95 alıyorum yoksa 97 mi almalıyım dostlar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
yetkili servisteki arkadaşıma sordum bu olayı. 99 octaviada Edremite giderken 97 koyuyordum araba şaha kalkıyordu buna da koyalım dedim sakın koyma belli zaman sonra motorda ciddi sıkıntı çıkarıyor dedi. yakıt depo kapağında ne yazıyorsa onu koy dedi...

Aldığımız benzinler bence olması gereken oktan miktarında değil malesef :(

Geri
Üst Alt