Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

95 oktan - 97 oktan

mayham85

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bugün depo tam boşken 20 liralık 97 oktan aldm. aracımı aldığımdan beri 95 kullanıyroum. denemek için 97 aldım.

aracımın depo kapağında min 95 oktan kullanılması gerektiği yazıyor. ve aynı verilere göre üst oktan sınırı yok araçta. 1,6 larda ise 91-95 arası kullanılmalıdır şeklinde sanırım.

97 aldıktan sonraki gözlemlediğim fark:
düşük devirlerde daha rahat topluyor.
rolantideki ve düşük devirlerdeki titreşim kayboldu.
motor gürültüsü azaldı. (bunun nedenini anlamadım)
cüzzi bile olsa fark etti.

bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

+99999999999999999 her noktasına katılıyorum dediğinin bizzat kendim kullanırken fark ettim aynı şeyleri :D

97 nin motoru temizlediği soyleniyor fakat 97 hem pahalı hemde daha cok yanıcı oldugu için kimse tarafından tercih edilmiyor normal binek araçlarda... Bende tam bu konuyu araştırıyodum acaba ibiza cupra aracımda hangisini kullanmalıyım?

97 nin motoru temizlediği soyleniyor fakat 97 hem pahalı hemde daha cok yanıcı oldugu için kimse tarafından tercih edilmiyor normal binek araçlarda... Bende tam bu konuyu araştırıyodum acaba ibiza cupra aracımda hangisini kullanmalıyım?

Bence 97 ama arasırada 95

3.34 den 95 aldm bugün. 3,37 de 97 çok bir fark yok şuan. daha önce toledodada ben hiç bir fark hissetmemiştim. ancak burada tsi motora özgü bir durum var gibi geliyor bana.

sonuçta adamlar minimum 95 demişler tsi için. ama 1,6 da max kullanılabilir oktan değeri 95 olarak görünüyor.

walla uzun zamandır 95 alıyorum ve 97 ile arasındaki farkı ben o kadar göremedim 1,6mda. Ama tekrar bir denemekte fayda olabilir. Servislerde görüş 95 yönünde olduğu için uzak durdum 97den hep.

walla uzun zamandır 95 alıyorum ve 97 ile arasındaki farkı ben o kadar göremedim 1,6mda. Ama tekrar bir denemekte fayda olabilir. Servislerde görüş 95 yönünde olduğu için uzak durdum 97den hep.

abi ama sendekinde yukarıda yazdığım gibi aralık 95 e kadar :)

birde şu olabilir. aldığımız yakıtlar 95 i bile karşılayamıyordur dolayısı ile minimum 95e ihtiyaç duyduğu için tsi larda 97 koyunca 95 i karşılıyorsa araç rahatlıyorda olabilir.

Bi ara shell de fiyatlar aynıydı... Birde soyle bi durum war ben 207 RC test ederken benzin aldık adam dedi 95 oktan kullanıyorum bikere 97 aldım araba mahfoldu tum duzeni bozuldu yolda kalıyodum servise gittim falan filan dedi hayret ettim... performanslı araclara bencede 97 oktan

Bi ara shell de fiyatlar aynıydı... Birde soyle bi durum war ben 207 RC test ederken benzin aldık adam dedi 95 oktan kullanıyorum bikere 97 aldım araba mahfoldu tum duzeni bozuldu yolda kalıyodum servise gittim falan filan dedi hayret ettim... performanslı araclara bencede 97 oktan

o zaman bu tamamen motorun özellikleri ile alakalı. her motor 97 de aynı verimi sağlayamıyor olabilir.

Bence bunu manifacturer a danışmalıyız sizce kime danısabiliriz TSI ı avucunun içi gibi bilen biri lazım

Geri
Üst Alt