Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

85 Hp motor 36 krş yakıt(km)?

Anarchist

Kayıtlı Üye
Honda jazzın yakıtını ölçtüm bu gün 1,4 motor 85 beygir araç kmde 36 kuruş yakıo bu çok değilmi ya şok oldum... araç otomatik ve sürekli d de kullanıyorum bunun bi etkisi olabilirmi? l de yada s de kullanmam mı gerekir?

36 kuruş kaç L ediyo abi 100km'de.. :)

kuruş hesabını bilmem ama bendeki jazz gayette şehir içi agresif olmayan bir kullanımda 7,2-7,5 litre agresif kullanımda ise "7 speed mode fantezi" 8,5-9 lt yakıyo yakıt tüketimini hiç tam ekonomik denemedim ama belki çok kasarsam 7lt altına inebilir ama zaten o arabayı kullanırken bi huzursuz oluyorum ondan hiçte denemedim yani :D:D

sürekli kısa mesafe ve soğuk motor etkeni yoksa 1-2L fazla yakıyo o zaman..
bakımlarında bi sıkıntı yok herhalde.. :)

kuruş hesabını bilmem ama bendeki jazz gayette şehir içi agresif olmayan bir kullanımda 7,2-7,5 litre agresif kullanımda ise "7 speed mode fantezi" 8,5-9 lt yakıyo yakıt tüketimini hiç tam ekonomik denemedim ama belki çok kasarsam 7lt altına inebilir ama zaten o arabayı kullanırken bi huzursuz oluyorum ondan hiçte denemedim yani :D:D
aynen banada bi huzursuzluk verio hele arada bir alteaya oturduğumda çok zorlanıyorum sanki çarpışan otodaymışım gibi gelio :) ama ablama öğretmek için her gün mecburen biniyorum ve ablam onu dolmuş olarak kullanıcağından yakıtı önemli otomatikte d ilemi ilerlemek gerekli?

sürekli kısa mesafe ve soğuk motor etkeni yoksa 1-2L fazla yakıyo o zaman..
bakımlarında bi sıkıntı yok herhalde.. :)

aracı yeni aldık daha bakıma sokmadım ama bu kadar fark edermi ya ben maksimum 25 krş bekliodum :( o zmn benim altea 1,6 500 yakar sanırım :)

Normalde Jazz, tüketim konusunda gayet tutumlu bir araç.
Büyük ihtimal araca yeni olduğunuz için tüketiminiz bu kadar yüksek. Araca alışınca mutlaka düşecektir. Bir de bujilerden dolayı tüketim artıyo olabilir. Bujileri değiştirmekte fayda var.

Normalde Jazz, tüketim konusunda gayet tutumlu bir araç.
Büyük ihtimal araca yeni olduğunuz için tüketiminiz bu kadar yüksek. Araca alışınca mutlaka düşecektir. Bir de bujilerden dolayı tüketim artıyo olabilir. Bujileri değiştirmekte fayda var.
bu hafta içi topyekün bi bakıma girecek tavsiyelerinizi alabilirsem çok memnun kalıcam teşekkürler bu arada hepinize...

bu hafta içi topyekün bi bakıma girecek tavsiyelerinizi alabilirsem çok memnun kalıcam teşekkürler bu arada hepinize...

Kendi arabamda yakıt tüketimim kimi zaman depo başına 1/6 oranında değişkenlik gösteriyo. Öyle olduğu an bujileri değiştiriyorum ve tekrar eski haline geliyo.

Geri
Üst Alt