Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

CanCan11

Forumdan Uzaklaştırıldı
Bayanlar....

Kimilerimi Annelerimiz, Kimileri Eşlerimiz, Kimileri Kuzenlerimiz, Kimileri Sevgilelilerimiz, Kimileri Dostlarımız...

Hayatımızın her döneminde bize her zaman sahip çıkmaya çalışan, bizim iyiliğimizi düşünen, hasta olunca başımızda bekleyen, bizimle ağlayan, bizimle gülen sevgili Bayan Arkadaşlarımız...

Hayatımızın her evresinde olduğunuz için size her zaman teşekkür ediyoruz. Ve tüm SCW ailesinin bayan üyelerinin, Scw deki arkadaşlarımızın annelerinin eşlerinin teker teker ''Dünya Kadınlar Gününü '' kutlar. Kendilerine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl geçirmelerini dilerim
Saygılarımla Can CANBOLAT

Bayanların gününü bir gün kutlamak ne acıdır, sanki bir gün kutlamakla yapılan öküzlükleri affettirebileceğiz erkek ırkı olarak, ama en azından bu da bir şeydir.
Kıymetlerini bilemediğimiz tüm bayanların günü kutlu olsun...

dünya erkekler günü niye yok :)

Erkeklerin yok malesef :D ama eşcinsellerin bile var artık kutlayanları da olur elbet.....:eek:key: ekşisözlükte 19 temmuz yazıyo......

Aslında bugün eziyet gören dayak yiyenn horgörülen hayatı zindan olan kadınların günü onlar için bi dua edin:eek:key:

Erkeklerin yok malesef :D ama eşcinsellerin bile var artık kutlayanları da olur elbet.....:eek:key: ekşisözlükte 19 temmuz yazıyo......

Aslında bugün eziyet gören dayak yiyenn horgörülen hayatı zindan olan kadınların günü onlar için bi dua edin:eek:key:

kesinlikle katılıyorum:eek:key:

Kadınlar gittiğinde...

KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar.

Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur:

Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler...

Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.

Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.

Sık sık boynunu büker "sarıkız".

O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz, değerini kimse anlayamaz krom hac tasının.

Balkon artık sessizdir, koridor kimsesiz.

*

Bir kadın gittiğinde...

Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci...

Bir anne gider...

Bir dost...

Bir arkadaş...

Bir sevgili...

Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde.

*

"Güzin Abla gitti..." dediklerinde, kaç kişinin gittiğini ve arkasında kalan "yetimlerini" düşündüm.

O benim dostumdu.

Dün Feyza’yı arayıp başsağlığı diledim.

O canımın sıkıldığı gün telefonda "Sana gelen bana gelsin" diyen sesini hiç unutmamıştım.

Yine ıslandı göz pınarlarım, ben dahi yetim kaldım.

Sözcükler yetim kaldı.

Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler, uyarılar, yakınmalar, dualar yetim kalır.

Kapı eşiğindeki "Dikkat et..." duyulmaz, annesi gitmiştir "geç kalma"nın.

Kadınlar, arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler.

Bir kadın gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında. Ve bir kadın gittiğinde pek çok "yetim" bırakmıştır arkasında.

B.Coşkun

-----

8 Mart Dünya kadınlar günü kutlu olsun :)

Bu gün ayın 7 si değilmi ya yoksa ben yine uçtummu? :rolleyes:

1.5 saatin hesabini mi yapiyon bize Tarik :D

:D Yok be abi hep böyle olursa herkes birbiriyle konu açmak için yarış eder duruma gelir... Kimse açmadan ben açayım mantığıyla ilerlemesin diye hatırlatayım dedim :) İşim yok bende 23 nisan konusunu açayım bari aradan çıksın puhaha

Geri
Üst Alt