Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

7000 km de 1 lt yağ eksiltme normal mi

GÖKHAN ŞİMŞEK

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım 38000 km de ve ilk 15000 km de bskımını yaptırdığımda gr yağ eksiltmemişti ama ilk bakımdan sonra her 8000 km kullandım yağ lambası yandı serviste eklediler 7000 km kullandım 30000 bakımına götürdüm hiç eksiltmemişti bakımdan sonra 7000 km oldu ve yağ lambası yandı bu gün servisi aradım 1lt 5-30 yağ koyun dediler castrol edge fst vw 504 00 koydum...soru 1) 7000 km de 1 lt normal mi soru 2) ilk bakımda eksilmeyen yağ servis bakımından sonra neden hep eksikiyor e??? Soru 3) en önemlisi bu soru aracın kullanma kılavuzunda benzinli motora castrol edge vw 50400 koyun diyor dizele de 50700 koyun diyor ama servisin 1.4 tsi aracıma castrol edge vw50700 koyduğunu faturalarından anladım bu normal mi sizce dostlar???
amununem.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bence normal değil kesinlikle 38000 km deki bir aracın o kadar yağ yakması , bende toyota vardı 230bin km de devamlı devirli kullanmama rağmen ,motora anahtar değmemiş bir araçtı o bile 10000 km de 250-300 gram eksiltiyordu , servise bagajda yağ bidonuyla mı yola çıkacağız diye bir sorun bakalım ne diyecekler ,bence her zamanki gibi yine öyle böyle bir şey uydurur servis

benim de aracım bu yağ değişiminde 1 lt eksiltti. kışın 2 kez değiştirdim gram eksilmemişti. 8 binde 1 lt eksiltti aracım 100 bn de aldığımda yetmişbindi. acaba sıcaklar mı etkiliyor...

Geri
Üst Alt