Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

7 ileri DSG nin max tork oranı...

Konu, 'Sohbet' kısmında zafa38 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Arkadaşlar cok uzun tartısmalar sonucu satıs danısmanıma sordum bu DSG nin max tork kaldırma işini buyrun gelen yanıt;

Safa Merhaba;

Doğrudur, 7 ileri DSG’ lerin tamamı kuru tip diskli ve tek çeşittir.

Senin aracında da bu şanzumandan var.(DQ200 kuru tip 7 ileri DSG)

Aynı şanzuman Audi markasında 2.0 TFSI 211 HP 350 Nm’ lik motorlarda ve hatta quattro versiyonlarda da kullanılmakta ve hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Dolayısıyla bu şanzumanın max. 250 Nm torq’ a kadar dayandığı doğru değildir.

Yapılacak yazılımla şanzuman aktarma oranları da değiştirilmektedir.(Garantili cupra yazılımı için)

2. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    şanzıman oranları değiştirilir derken komple şanzımanımı değiştiriyor bunlar. mekanik aksamı yazılımla değiştiremezler.

3. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Yok kanka ole bişi olurmu sende:D Yazılımla oranlarını değiştirmek cok basit bi iş beyinle alakalı tamamen mekanik bişi yok...

4. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    şanzımanın oranları mekaniktir elektronik bir şey değil. :) dsgnin kendi yazılımı değişiyordur muhtemelen. ama bu şanzıman oranlarının değişmesi anlamına gelmez.

5. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Şanzıman oranları deyince sen dişliler olarak anladın sanırım emre ama vites atma aralıkları bu değiştirdikleri DSG nin yazılımı içinden..

6. kaya5789

kaya5789 SCW Üyesi

1.882
    9
    38
    fakat A4'teki o vites kutusunda elektrohydraulischer Betätigung diye elektro hidrolik bir sistem var. manasını filan bilmiyorum ama diğer dsg'lerin hiç birisnde yok bu nane şimdi alman sitesinden kontrol ettim.

7. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    geçiş sürelerdir o zaman. :)
    dişli oranı değişmez ama adamın
    sözü bana vites dişlilerinin değiştiği gibi bir anlam bıraktığı için yazdım.

8. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Neyse zaten mantıken 250 nm kaldıran şanzumanı adamlar 250 nm tork veren arabaya koyacak değillerdir zaten...

9. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    Quattro'daki 6.5L yağ alan DSG olmasın. ??

10. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Ben bilmem walla adam audiye geçti illaki biliyodur bişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş